69 بیمار هموفیلی به خدمات دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی متکی هستند

[ad_1]

ایسنا/ خراسان شمالی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: 69 بیمار هموفیلی در استان تحت پوشش هزینه های درمان بیماران خاص هستند و از خدمات این دانشگاه برخوردار می شوند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه، دکتر. محمدرضا جمعه زاده گفت: هموفیلی یک بیماری ارثی خونریزی دهنده و اختلال انعقادی خون است که دو نوع هموفیلی A و B وجود دارد که شایع ترین نوع هموفیلی در استان است.

وی افزود: بیماران پس از تشخیص وضعیت خود توسط پزشکان داخلی و هماتولوژی به معاونت درمان مراجعه و برای دریافت دفترچه ویژه بیمار به مراکز بیمه معرفی می شوند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تصریح کرد: کلیه خدمات درمانی بیماران هموفیلی اعم از معاینه، بستری و سونوگرافی در مراکز دولتی کاملا رایگان است.

دکتر. جمعه زاده تشخیص صحیح و به موقع هموفیلی را عامل مهم و حیاتی در درمان این بیماری دانست و گفت: هماتوم ها و خونریزی های متوالی پس از ضربات خفیف در اوایل دوران کودکی، خونریزی های خود به خودی عمدتا در مفاصل و بافت های نرم و تشخیص قطعی هموفیلی زمانی بررسی سطح فاکتورهای انعقاد خون را می توان در تشخیص این بیماری استناد کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.