کارگروه ویژه ای برای رسیدگی به مسائل شرکت های دانش بنیان تشکیل می شود

[ad_1]

ایسنا/ خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: کارگروه ویژه رسیدگی به مسائل شرکت های دانش بنیان استان تشکیل و در این کارگروه به صورت موردی مشکلات کارآفرینان بررسی می شود.

جواد قناعت امروز یکشنبه 4 اردیبهشت در نشستی با مدیران شرکت های دانش بنیان و فناوری مستقر در پارک علم و فناوری خراسان جنوبی، گفت: تخصصی و ویژه رسیدگی به مسائل شرکت های بیان شرکت ها برگزار می شود. دانش در استان

به گزارش ایسنا، وی افزود: این کارگروه باید با تعداد محدودی از شرکت ها انجام شود و موارد به صورت موردی بررسی شود و مشکلات حل نشده برای پیگیری مسائل به استانداری منتقل شود. از مرکز.”

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: البته علاوه بر ظرفیت شرکت های دانش بنیان، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استان برای استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان، کمیته ای برای شناسایی فرصت ها در اختیار دارد. تولید مبتنی بر دانش و کمیته حمایت از تسهیلات دانش بنیان پیش بینی می شود به زودی راه اندازی شود.

قناعت با تاکید بر اینکه استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در صنایع اگر قبلاً یک ضرورت تلقی می شد، اکنون در شرایط کنونی کشور به یک وظیفه تبدیل شده است، افزود: در شرایط فعلی کشور باید از این ظرفیت استفاده کنیم و مقام معظم رهبری. بیانات مقام معظم رهبری در این زمینه باب الخطاب است.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه یکی از شاخص های ارزیابی ادارات و بانک ها در سال جاری می تواند حمایت از طرح های دانش بنیان باشد، گفت: دفاتر ما باید در این زمینه تلاش کنند تا بتوانیم توانمندی های شرکت ها را بیش از پیش توسعه دهیم. قبل از.” از دانش محور استفاده کنید.

وی با اشاره به شعار سال «تولید؛ اشتغال زایی دانش بنیان» خاطرنشان کرد: تحقق این امر وظیفه مدیران را دو چندان و دوچندان می کند چرا که شرکت های دانش بنیان در اقتصاد مقاومتی نقش اساسی دارند.

اگر تولید ما دانش بنیان نباشد هزینه ها افزایش می یابد و از رقابت عقب می مانیم، اگر بخواهیم از دانش در تولید استفاده کنیم باید از ظرفیت شرکت های دانش بنیان استفاده کنیم.

وی از خراسان جنوبی به عنوان بهشت ​​معدنی کشور یاد کرد و افزود: ما در بهشت ​​معدن زندگی می کنیم اما از توانمندی های شرکت های دانش بنیان در حوزه معدن به خوبی استفاده نمی کنیم.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه برخی از شرکت های دانش بنیان برای حل مشکلات و استفاده از ظرفیت ها ایده های جدیدی دارند که متاسفانه در دایره اداری باقی مانده است، افزود: در این شرایط برخی دلسرد شده و به استان های دیگر مهاجرت می کنند و برخی نیز با تمام وجود. مشکلات، مشکلات برای امرار معاش می خرند و می مانند.

قناعت گفت: تبیین اهمیت شرکت های دانش بنیان برای افراد تحصیل کرده مهم نیست، بلکه باید دست به کار شویم و در این مسیر به دلیل کمبود دانش، کار برای شرکت های دانش بنیان و کارآفرینان ما سخت می شود. برخی از مدیران.»

وی با بیان اینکه یکی از توصیه های جدی مقام معظم رهبری حمایت از کارآفرینان است، اضافه کرد: برای حمایت از کارآفرینان باید شعار سال را عملی کنیم و مراقب باشیم به شعار عمل نکنیم و از ظرفیت شرکت های دانش بنیان استفاده کنیم. ” و آنها را سر کار بیاورید.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در این جلسه چندین مشکل اساسی شرکت های دانش بنیان بررسی و احصاء شد، افزود: این جلسات باید خروجی و نتیجه داشته باشد و تنها به درد و درد ختم نشود.

قناعت گفت: معتقدم وقتی موسسات و کارخانجات طعم شیرین استفاده از توانمندی های خود را تجربه کنند، شرکت های دانش بنیان هرگز رها نمی کنند.

وی بیان کرد: به گفته کارشناسان برای تولید به منابع مالی، مواد اولیه و نیروی انسانی نیاز داریم اما علاوه بر آن عزم و اراده دولت نیز به شدت احساس می شود و در این جلسه به دنبال رفع موانع پیشروی هستیم. کارآفرینان، به ویژه در ادارات دولتی.”

قناعت با اشاره به اینکه موانع اصلی کارآفرینان باید برطرف شود، گفت: مشکلات بیمه، مشکلات مالی و تسهیلاتی، بروکراسی اداری، تمدید پروانه کسب از دغدغه های کارآفرینان بود که علاوه بر این مشکلات مهم ترین مشکل است. تا توانمندی های آنها بالفعل شود، یعنی درک کافی از کارآفرینان در جامعه، ادارات و نهادها وجود نداشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه جوان کارآفرین و نخبگان را به خوبی نمی شناسیم که ما مدیران استانی باید در این زمینه به تفاهم برسیم و این موضوع باید به سطوح پایین ادارات منتقل شود. این امر زمینه ساز پیشرفت و تعالی استان خواهد بود.»

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.