پیمایش از «یار مهربان» به سمت اتوبوس شهری شیراز

[ad_1]

ایسنا/ فارس رئیس شورای شهر شیراز با پیشنهاد اختصاص ویترین برای قرار دادن کتاب برای مطالعه شهروندان در اتوبوس های بین شهری موافقت کرد.

مهدی طاهری روز دوشنبه 21 فروردین در نشست هیئت مدیره مجمع خیرین شهری و فرهنگی شیراز گفت: کلانشهر شیراز حدود 800 اتوبوس دارد که می توان از آنها برای ترویج فرهنگ کتابخوانی استفاده کرد.

وی گفت: در صورت بازخورد کافی از اجرای این طرح می توان طرح را در مترو نیز اجرا کرد.

شهردار شورای شهر شیراز همچنین در پاسخ به درخواست اعضای این مجمع مبنی بر تجلیل از نخبگان فرهنگی و هنری این شهر گفت: مجمع خیرین شهری و فرهنگی باید یک نخبه فرهنگی و هنری شهر را به این شهر معرفی کند. شورا هر ماه برای جشن در حیاط باز تالار شهر.

طاهری همچنین از شهرداری خواست زمینی را برای ساخت ساختمان و مقر مجمع خیرین اختصاص دهد.

برترین برنامه های امسال مجمع خیرین شهری و فرهنگی

مدیرعامل مجمع خیرین شهری و فرهنگی شیراز نیز در این جلسه با اجرای سه مرحله از طرح صحافی و توزیع حدود 4000 جلد کتاب بین شهروندان، اجرای سه مرحله طرح راننده قانونی، جمع آوری و توزیع 58445 کمک به نیازمندان. و افتتاح سلامت، امید و زندگی، همکاری همکاران داوطلب در منازل یار مهربانی و سرای فرهنگ مهربانی و شرکای ترانزیت مهربان به مدت 10905 ساعت از جمله فعالیت های اصلی این مجمع در سال گذشته بود.

عبدالرضا دستغیب همچنین طرح «هر روز از زمین برمی‌داریم»، «دوست مهربان در سفر، تداوم و گسترش فعالیت همیاران ترافیک مهربان، کانون‌های فرهنگی مهربان» و طرح «پیوند به کتاب» را اجرا کرد. ادامه تجلیل از رانندگان قانونمند، انجام معاینات پزشکی لازم برای 50 کودک کار، افتتاح خانه “سلامت، امید و زندگی” شماره در خیابان عزیززاده، ساخت خانه “Saúde, Esperança e Vida” شماره (3) در بلوار عزیززاده و تکمیل تفاهم نامه احداث مرکز خوداشتغالی در میانرود، از برنامه های برجسته مجمع خیرین شهری و فرهنگی شیراز در سال 1401 خبر داد.

اقدام اهداکننده ویژه در رابطه با سایر دستگاه ها

معاون شهردار شیراز نیز در این جلسه تاکید کرد: نگاه مردم به اقدامات و فعالیت خیران با عملکرد شهرداری یا سایر ارگان ها متفاوت است.

آرش فرجوزاده اظهار داشت: نگاه شهروندان به خیرین و نیکوکاران همیشه خاص است و به همین دلیل اقدامات آنها را به دقت رصد و رصد می کنند.

مقوله فرهنگی با جلوه های فرهنگی نهادینه می شود

نایب رئیس مجمع خیرین شهری و فرهنگی شیراز نیز بر نهادینه شدن مقوله فرهنگی از طریق جلوه های فرهنگی تاکید کرد.

عبدالمحمد طاهری خاطرنشان کرد: اگر قرار است فرهنگ به صورت واقعی دریافت و مورد توجه قرار گیرد، باید از طریق جلوه های فرهنگی نهادینه شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.