پاکستان قانون نهایی تجارت پاک با ایران را اعلام کرد

[ad_1]

در آخرین اقدام برای تقویت تجارت دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران، وزارت بازرگانی پاکستان قوانین و مقرراتی را برای اجرای «مکانیسم پاکسازی» بین دو کشور صادر کرده است.

به گزارش ایسنا، رسانه های پاکستان روز جمعه به نقل از پارلمان وزارت تجارت و سرمایه گذاری گزارش دادند که قانون نهایی برای اجرای سازوکار پاکسازی با ایران ابلاغ شد.

به گزارش العالم، دولت پاکستان برای اولین بار به واردات و صادرات تجارت آزاد با ایران اجازه داد تا تجارت با کشورهای منطقه را تقویت کند.
بر اساس قوانین و مقررات جدید وزارت بازرگانی پاکستان، مبادلات تجاری رسمی با ایران با استفاده از مکانیسم تصفیه امکان پذیر است.

این وزارتخانه گفت: “اجرای پاکسازی برای افزایش تجارت منطقه ای و غلبه بر چالش های نرخ ارز و سایر مسائل بسیار مهم است.”

سفیر پاکستان در ایران این تصمیم را اتفاقی خوشایند خواند و گفت: این امر باعث افزایش صادرات پاکستان به ایران به ویژه برنج می شود.

رحیم حیات قریشی از بخش خصوصی در پاکستان خواست تا قدم پیش بگذارند و از فرصت جدید استفاده کنند.

اتاق بازرگانی کویته در بلوچستان پاکستان نیز از تصمیم دولت استقبال کرد و گفت: تجارت دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران باید افزایش یابد. پاکستان از طریق این ابتکار مهم مبادلات تجاری به اهداف صادراتی خود با کشورهای همسایه دست می یابد.

کمیته عالی هماهنگی اقتصادی دولت پاکستان در اوایل ماه جاری اقدام جدیدی را با هدف افزایش همکاری های تجاری دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران و قانونی کردن طرح “پاکسازی” بین دو کشور تصویب کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.