وزرای امور خارجه ایران و موریتانی بر گسترش روابط دو کشور تاکید کردند

[ad_1]

با وزرای خارجه ایران و موریتانی تلفنی رایزنی شد.

به گزارش ایسنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه سه شنبه شب در گفت و گوی تلفنی با “محمد سالم ولد مرزوق” وزیر امور خارجه و همکاری جمهوری اسلامی موریتانی ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و انتخاب وی به عنوان وزیر امور خارجه کشورمان. وی درباره اراده جمهوری اسلامی ایران بر لزوم توسعه روابط دوجانبه تاکید کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران از گسترش روابط با موریتانی استقبال می کند.

وزیر امور خارجه ارتقای روابط و همکاری های دوجانبه با آفریقا را یکی از موضوعات اصلی در دستور کار سیاست خارجی دولت جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: روابط با کشورهای غرب و شمال آفریقا خواهد بود. در این مسیر ادامه داد.»

امیرعبداللهیان همچنین به مسائلی که جهان اسلام را تحت تاثیر قرار می دهد، اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران از آتش بس در یمن استقبال می کند و امیدوار است ضمن تمرکز بر رفع محاصره انسانی و ادامه توقف درگیری ها در یمن، شاهد گفت وگو باشیم.

وزیر امور خارجه در بخشی دیگر از این گفتگو با تشکر از مواضع اصولی موریتانی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین گفت: متاسفانه در ماه مبارک رمضان شاهد حمله صهیونیست ها به مسجد الاقصی بودیم و امیدواریم که مردم فلسطین از کشورهای اسلامی حمایت خواهند کرد.» به حقوق تاریخی خود برسید.

محمد سالم فرزند مرزوق وزیر امور خارجه و همکاری موریتانی در این گفت و گوی تلفنی با تبریک حلول ماه مبارک رمضان به همتای ایرانی خود روابط دو کشور را مستحکم و صادقانه خواند و بر ظرفیت های موجود تاکید کرد: همکاری موریتانی جمهوری اسلامی ایران از توسعه زیرساخت ها و منافع متقابل خود استقبال می کند.

محمد سالم فرزند مرزوق با تاکید بر موضع اصولی دو کشور بر حمایت مردم مظلوم فلسطین از موضوع فلسطین تاکید کرد. وی همچنین ابراز امیدواری کرد که راه حل مناسبی برای بحران یمن پیدا شود.

وزیر امور خارجه و همکاری موریتانی همچنین ابراز امیدواری کرد که با ادامه رایزنی ها و پیگیری های دو کشور شاهد توسعه و گسترش بیشتر روابط دو کشور باشیم.

وزرای امور خارجه ایران و موریتانی همچنین بر لزوم تداوم نزدیکی و تبادل نظر در مورد روند روابط دوجانبه و همچنین مسائل اساسی جهان اسلام تاکید کردند و از یکدیگر برای سفر به کشورهای متبوع دعوت کردند.

وزیر امور خارجه موریتانی نیز سلام‌های گرم رئیس‌جمهور کشورش را به جناب آقای حسنی ابلاغ کرد. ابراهیم رییسی.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.