هیچ مانعی برای واردات خودرو وجود ندارد مگر اینکه …

[ad_1]

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به پایان دوره چهار ساله شورای هماهنگی اقتصادی سه قوه در خصوص ممنوعیت واردات خودرو به دلیل محدودیت منابع ارزی در ماه آینده، تاکید کرد. : اگر دولت قصد تمدید ممنوعیت را ندارد مانعی برای واردات خودرو وجود ندارد.

مصطفی طاهری در گفت وگو با ایسنا، تاکید کرد: ممنوعیت فعلی واردات خودرو مربوط به مجلس نیست و قانونی در این زمینه تصویب نشده است. این فیش اردیبهشت ماه سال جاری منقضی می شود و اگر دولت قصد تمدید مجدد ممنوعیت را نداشته باشد و مصوبه ای در کابینه یا شورای سران قوا صادر نکند، مانعی برای واردات وجود ندارد.

بیشتر در مورد آن بخوانید:

واردات بیش از 1400 قلم کالا ممنوع است + نام

بررسی سناریوهای مختلف اقدامات تهدیدآمیز آمریکا علیه اقتصاد ایران

وی گفت: دولت باید آیین نامه اجرایی مربوط به واردات را تدوین کند. با توجه به عدم ممنوعیت قانونی واردات خودرو، در صورتی که دولت قصد واردات آن را داشته باشد، باید ارز لازم برای این امر را تامین کند. .

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس همچنین با تاکید بر اینکه «مجلس نگاه مثبتی به واردات خودرو دارد»، اظهار کرد: نظر من این است که واردات خودرو در جایگاه مطلوبی برای تخصیص ارز از مبادی به بخش خصوصی است. ; زیرا فرمول هایی که در آن واردات وابسته به ارز افراد خارجی است، ارز را در کشور گران می کند. در مجموع موافق واردات خودرو به کشور و اعمال سقف بر خودروهای وارداتی هستم و با توجه به اینکه کمتر بها به نفع کشور است، معتقدم خودروهای بسیار لوکس و گران قیمت نباید وارد شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.