هند: دوستی با غرب مطلوب است، اما ما در دفاع از خود به روسیه نیاز داریم

[ad_1]

وزیر دفاع هند گفت که هند می خواهد با کشورهای “لیبرال” دوستی قوی داشته باشد اما برای تامین امنیت مرزهای خود به کمک روسیه نیاز دارد.

به گزارش رویترز، هند بیشتر تجهیزات نظامی خود را از روسیه تامین می کند و در هفته های اخیر درخواست کشورهای غربی برای محدود کردن روابط دوجانبه با مسکو در پاسخ به حمله روسیه به اوکراین را رد کرده است.

نارندرا مودی نخست وزیر هند به دلیل امتناع از انجام این کار مورد انتقاد متحدان غربی قرار گرفته است.

هند مدت‌هاست که با همسایگان خود چین و پاکستان اختلافات مرزی داشته است و در گذشته با هر دو جنگ درگیر بوده است.

نیرمالا سیتارامان، وزیر اقتصاد هند که در واشنگتن به سر می برد، به بلومبرگ گفت که تمرکز هند بر حفاظت از منافع منطقه ای خود است.

ستاره‌مان تلویحاً به چین و پاکستان اشاره کرد و گفت: «شما همسایه‌ای دارید که با همسایه دیگری اختلاف دارد و هر دو مخالف (شما) هستند». در شرایط جنگ روسیه و اوکراین، اگر خدای ناکرده اتحادهایی شکل بگیرد، هند باید قدرت کافی برای دفاع از خود را داشته باشد.

او گفت: «هند می‌خواهد دوست اتحادیه اروپا و جهان لیبرال و آزاد غرب باشد، اما نه دوستی ضعیفی که گهگاه از روی ناامیدی به کمک نیاز دارد.»

وزیر اقتصاد هند که برای شرکت در نشست سالانه صندوق بین المللی پول و بانک جهانی به آمریکا سفر کرده بود، روز جمعه این اظهارات را بیان کرد.

در حالی که ایالات متحده مدت هاست به دنبال متعادل کردن روابط خود با رقبای دیرینه منطقه ای هند و پاکستان بوده است، در سال های اخیر برای مبارزه با چین و تقویت روابط استراتژیک خود با دهلی نو به هند روی آورده است.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا که اخیراً برای تقویت روابط امنیتی و تجاری بین دو کشور به هند سفر کرده است، گفت که هند بعید است روابط طولانی مدت خود را با روسیه قطع کند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.