نماینده سازمان ملل در یمن: پایبندی به آتش بس بر عهده دو طرف است

[ad_1]

فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد به یمن آتش سوزی اخیر در یمن را فرصتی ارزشمند و پرخطر توصیف کرد و تاکید کرد که مسئولیت پایبندی به توافق بر عهده دو طرف است.

به گزارش ایسنا، هانس گروندبرگ، فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن امروز (چهارشنبه) در نشستی خبری گفت: مذاکرات برای تکمیل مذاکرات و دستیابی به یک مصالحه سیاسی که به پایان درگیری‌ها منجر می‌شود، تا پایان ماه می ادامه دارد. . وی گفت: رایزنی در ریاض فرصتی واقعی برای حل بحران یمن است و مسئولیت پایبندی به آتش بس کاملاً بر عهده دو طرف است.

“در طول یک جنگ طولانی و وحشیانه، اطفاء حریق فرصتی نادر برای حرکت به سمت راه حل سیاسی است. این اولین جنگ آتش یمن در شش سال گذشته است و لحظه ای ارزشمند و مخاطره آمیز است. فرصتی مهم و نادر، و اکنون یک فرصت است. گراندبرگ گفت. به یمنی ها و کسانی که به صلح اهمیت می دهند ارائه می شود.

وی تاکید کرد: روزهای اول اطفای حریق از حساسیت بیشتری برخوردار است و برقراری اطفای حریق پس از هفت سال هرگز آسان نخواهد بود.

وی گفت: موضوع زندانیان یکی از اولویت های ماست و ما سخت روی آن کار می کنیم.

نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در یمن خاطرنشان کرد که آتش بس به ندرت ادامه خواهد داشت مگر اینکه از پیشرفت سیاسی حمایت شود و افزود که از زمان آغاز آتش بس خشونت به شدت کاهش یافته است، اما برخی گزارش ها از اقدامات خصمانه در مورد نگرانی ها در اطراف مارب مطرح شده است.

گروندبرگ افزود: از طرفین دعوت می کنیم در نشست بازگشایی معابر تعز شرکت کنند و منتظر معرفی اعضای خود برای حضور در این نشست هستیم.

نماینده سازمان ملل در امور یمن پیشتر اعلام کرده بود که «طرفین جنگ یمن به پیشنهاد آتش بس دو ماهه از دوم آوریل پاسخ مثبت داده و با آتش بس هوایی، زمینی و دریایی در داخل یمن و در امتداد مرز موافقت کرده اند».

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.