نظرسنجی ها: ماکرون پیشتاز است – ایسنا

[ad_1]

بر اساس نظرسنجی رسانه های بلژیکی، امانوئل مکرون با کسب ۵۵ تا ۵۸ درصد آرا در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه پیشتاز است.

به گزارش ایسنا، رسانه های بلژیکی یکشنبه شب گزارش دادند که میزان مشارکت در انتخابات نشان می دهد که امانوئل ماکرون با 55 تا 58 درصد آرا در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه از مارین لوپن پیشی گرفته است.

بر اساس آمار وزارت کشور فرانسه میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در ساعت 2 بامداد به وقت پاریس 26.41 درصد و در ساعت 17:00 بعدازظهر سه ساعت مانده به پایان رای گیری 63.23 درصد بوده که 2 درصد کمتر از این میزان است. حضور مردم در دور اول این انتخابات است.

در سال 2017، شرکت در دور دوم در همان ساعت (5 بعد از ظهر) 65.30 درصد بوده است، در حالی که در سال 2012 این رقم 71.96 درصد بوده است.

مردم فرانسه امروز یکشنبه برای رای دادن به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری پای صندوق های رای رفتند.

رای گیری در فرانسه با 48.7 میلیون رای دهنده برای انتخاب امانوئل مکرون، رئیس جمهور کنونی فرانسه و مارین لوپن، رهبر راست افراطی، از ساعت 8 صبح به وقت محلی فرانسه آغاز شد و در ساعت 19 به وقت محلی به پایان رسید.

نظرسنجی ها حاکی از حمایت از امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه با 57.5 درصد و رهبر راست افراطی مارین لوپن با 42.5 درصد است.

برنده تا 13 می برای ریاست جمهوری فرانسه نامزد خواهد شد.

دور اول انتخابات ریاست جمهوری فرانسه 10 آوریل برگزار شد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.