«نظام احسان و احسان» فرمان واحد دارد; الزامات اجرای سیاست های کلی تامین اجتماعی

[ad_1]

مدیرکل هماهنگی شبکه های مردمی کمیته امداد از الزامات اجرایی بند هفتم سیاست های کلی تامین اجتماعی که به استقرار نظام ملی نیکوکاری و ایجاد پیوند بین توانمندی ها اشاره دارد، می گوید. مردم و دستگاه های مسئول: قطعا باید ساختاری مستحکم و سیستم های قوی داشته باشند.

حمزه علی کوهساری در گفت وگو با ایسنا، وی در این خصوص بیان کرد: در مقاطع مختلف تمام تلاش کمیته امداد این بوده است که از رهنمودها، تاکیدات و رهنمودهای مقام معظم رهبری به درستی استفاده شود. مثلاً در سال 1383 فرمایشات و تاکیدات مقام معظم رهبری این بود که دموکراسی‌سازی به نتیجه برسد.

وی افزود: آنچه در روند نظام احسان و نیکوکاری بسیار حائز اهمیت است این است که خدمات رسانی مستقیم به نیازمندان مردم داشته باشیم و این یکی از تاکیدات و دستورات مقام معظم رهبری بود که کار خدمت رسانی به مردم است. به آنها واگذار شود.”

مدیرکل هماهنگی شبکه های مردمی کمیته امداد با اشاره به فرمایشات دیگر مقام معظم رهبری گفت: ما همه فرمایشات مقام معظم رهبری را چراغ راه خود قرار می دهیم که خیریه های ما بر این اساس مردمی شدند.

کوهساری گفت: در حال حاضر 10 هزار موسسه خیریه تحت پوشش کمیته امداد هستند که دارای سیستم جامع و قدرتمند شبکه های مردمی هستند. بین کمک کنندگان و محرومان از صدقه حد وسط وجود داشت.

وی گفت: همه خیریه ها به این شبکه آنلاین دسترسی دارند که می توانند نوع نیاز مشتریان نیازمند را بررسی کنند و یا در مورد آن جویا شوند. اگر فرد نیازمند به یکی از مراکز خیریه یک استان مراجعه کرده و کمک دریافت کرده باشد و مجدداً برای دریافت خدمات در استان دیگر به مرکز خیریه استان دیگر مراجعه کند، نمی تواند خدماتی دریافت کند زیرا داده ها و خدمات دریافتی در سامانه ثبت شده است. و امکان مشاوره وجود دارد.

مدیرکل هماهنگی شبکه های مردمی کمیته امداد با بیان اینکه این مرکز نیکوکاری نه تنها به نیازمندان کمیته امداد کمک می کند، بلکه به همه نیازمندان کمک می کند، گفت: هر سازمان مردم نهادی که قصد استفاده از این سامانه را داشته باشد به صورت رایگان ارائه می شود. . .

به گفته کوهساری، در حال حاضر 1500 سازمان مردمی و خیریه علاوه بر استفاده از امکانات نرم افزاری شبکه عمومی، به سامانه دسترسی و اطلاعات خود را ثبت می کنند. هر سوالی که از شبکه های عمومی داشته باشیم شامل سازمان های مردم نهاد و موسسات خیریه نیز می شود که به این سازمان ها اجازه می دهد منابع خود را مدیریت کنند و از عدالت در توزیع کمک ها اطمینان حاصل کنند، به این معنی که یک فرد نمی تواند بیش از چند موسسه خیریه برود. خدمات و این پرس و جو از freeloaders جلوگیری می کند.

وی با تاکید بر اینکه در روند نظام احسان و احسان باید فرماندهی واحد داشته باشیم، افزود: نظام احسان و احسان کشور نیازمند فرمان واحد است و قطعا باید دارای نظام قوی باشد.

کوهساری ادامه داد: نظام احسان و احسان نیازمند یک فرمانده واحد است تا سیستم قدرتمندی وجود داشته باشد که همه به آن متصل شوند. در این صورت آیا می توان اطلاعات همه افراد این سامانه را رصد کرد تا مشخص شود چه تعداد نیازمند در کشور وجود دارد؟ چه تعداد منابع عمومی وجود دارد و چه تعداد خدمات ارائه می شود؟

مشاهده اطلاعات بیشتر:

لزوم توجه به «سالمندی جمعیت» در سیاست های کلی تأمین اجتماعی

“ایجاد پایگاه داده شفاف”؛ الزامات اجرای سیاست های تامین اجتماعی

ضرورت حل سیاست های تورمی برای اجرای نظام «تامین اجتماعی».

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.