نشست بررسی مضامین و مضامین آموزشی در اجرای سند تحول قضایی

[ad_1]

جلسه بررسی مسائل آموزشی در اجرای سند تحول قضایی با حضور معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه، مدیرکل آموزش و پرورش قوه قضاییه و اعضای کارگروه تدوین و تدوین شد. متون ساختمان 3 قوه قضائیه (شهید صدیقیان).

به گزارش ایسنا، در این نشست عناوین سرفصل های آموزشی استخراج شده از سند تحول قضایی برای طراحی در دوره های آموزشی قوه قضائیه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه با تاکید بر اینکه مفاد سند تحول قضایی باید اجرایی شود تا تحول صورت گیرد، اقدامات اساسی را در این زمینه ذکر کرد و گفت: اهداف و محتوای سند و با علم به اینکه اجرای مفاد سند قطعاً تحولات مثبتی را به دنبال خواهد داشت و با اجرای برنامه های تولیدی این سند همسو خواهد بود.

قوه قضائیه افزود: سند تحول شامل یکسری مفاد است که باید با زمان بندی مناسب به برنامه تبدیل شود و مرحله به مرحله اجرا شود. بنابراین لازم است مزایای اجرای سند تحول بیان شود. کاهش حجم کار، افزایش سرعت فعالیت ها و افزایش دقت کار از جمله مواردی است که به نفع کارکنان است.

معاون قوه قضائیه اذعان داشت: رهنمودهای خوب در این سند لازمه جامعه امروزی است و رویکردهای جدید آن، رهبری قوه قضائیه را در سطح مناسب و مورد انتظار جمهوری اسلامی قرار می دهد.

وی افزود: تولید برنامه از روی سند تحول قضایی هدف است و تصور سند تحول به عنوان برنامه باعث ناکارآمدی آن می شود. وی ادامه داد: مجریان توانمند و با تجربه در مواجهه با این سند می توانند عناوین را از برنامه های عملیاتی استخراج کنند.

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضائیه بر لزوم تشکیل سند تحول قضایی در تمامی سطوح پیش بینی شده در قوه قضائیه تاکید کرد و گفت: انعطاف در تهیه عناوین جزء لاینفک اجرای این قانون است. مراحل برنامه ای که باید تحت نظر باشد تا نقاط قوت و ضعف شناسایی شود و پذیرش ماموریت ها و تغییرات توسط تیم تسهیل شود و هدف یادگیری باشد.

معاون قوه قضائیه تصریح کرد: عناوین برنامه نیز باید عملیاتی باشد و با توجه به اثربخشی رکن، زمان بندی ها و هزینه های منطقی در نظر گرفته شود.

مهدی جوهری مدیرکل آموزش و پرورش معاونت منابع انسانی و فرهنگی قوه قضاییه به تشریح روند تدوین عناوین آموزشی پرداخت.

در راستای تحقق اهداف سند تحول قوه قضائیه و تدوین دوره های آموزشی لازم برای مسئولان و قضات بر اساس سند، کارگروه تخصصی با حضور اساتید برجسته تشکیل و پس از جلسات کارشناسی فشرده 58 آموزش بر اساس ماموریت های انجام شده تشکیل شد. فصل دوم سند تحول قضایی.

اداره کل آموزش، معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه نیز بر اساس تکلیف پیش بینی شده در سند تحول قوه قضائیه دستورالعمل معاضدت قضایی را تهیه کرده است که پس از تصویب برای تقویت مهارت و تجربه در دوره کارورزی امسال اجرا می شود. در دادگاه ها

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.