ناامیدی تل آویو از واکنش امارات به حوادث قدس اشغالی

[ad_1]

دولت اسرائیل از واکنش امارات متحده عربی به تنش های اخیر در شهر قدس اشغالی ابراز ناامیدی کرده و اعلام کرده است که شراکت بین دولت اسرائیل و امارات آسیبی ندیده است.

به گزارش ایسنا، روزنامه تایمز اسرائیل نوشت که یک مقام ارشد اسرائیلی در گفت وگو با خبرنگاران تلاش کرد درباره تصمیم ریم بنت ابراهیم الهاشمی، وزیر دولت در امور همکاری های بین المللی که پیش از این با امیر هایک سفیر در ابوظبی تماس گرفته بود، قضاوت کند. ظبی، برای اعتراض به حوادث بیت المقدس، مسجد الاقصی او را احضار کرده بود تا او را بی اهمیت جلوه دهد.

این مقام اسرائیلی همچنین گفت که محتوای گفتگوی الهاشمی و هایک با آنچه در بیانیه رسمی امارات درباره این دیدار آمده بود متفاوت است.

وی با ابراز ناامیدی رژیم صهیونیستی از مواضع امارات در قبال حوادث بیت المقدس گفت: معتقدم آنچه اتفاق افتاد به روابط ما آسیب نمی رساند.

الهاشمي از سفير اسرائيل خواست تا فورا تجاوز به غيرنظاميان و حملات به اماكن مقدس را متوقف كند و از مؤمنان و احترام مقامات اسرائيل به حق فلسطينيان در انجام مناسك مذهبي خود حمايت كامل كند. وام نیوز، مستقر در امارات متحده عربی. وی همچنین بر «قطع هرگونه هتک حرمت به مسجد الاقصی» تاکید کرد.

روزنامه تایمز اسرائیل به نقل از دو دیپلمات آگاه نوشت که این دو نفر تاکید کردند که امارات در این دیدار پشت درهای بسته رژیم صهیونیستی را مورد انتقاد قرار داده است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.