میدان مشترک فروزان در راستای افزایش تولید

[ad_1]

جریان اولین چاه تولیدی طرح نگهداری و افزایش تولید شرکت نفت فلات قاره آغاز شد.

به گزارش ایسنا، شهرام متوسل – مجری طرح توسعه میدان فروزان در شرکت نفت فلات قاره ایران گفت: با تلاش کارشناسان این شرکت، جریان اولین چاه تولیدی این پروژه حفظ و تولید در میدان مشترک افزایش یافت.فروزان و این مجموعه میدانی در مسیر افزایش تولید است.

وی افزود: با توجه به اولویت توسعه میادین مرزی و مشترک، تسریع در افزایش تولید از میدان مشترک فروزان در دستور کار قرار گرفت و خوشبختانه پس از 88 روز تلاش مستمر، در 30 فروردین 1401 جریان سیال میدان فروزان انجام شد. خوب با موفقیت ایجاد شده است.”

به گزارش شرکت فراساحل ایرانیان، وی گفت: پس از حفاری 2738 متر در 8 حلقه چاه، برای اولین بار تولید نفت از لایه فوقانی مخزن عقرب در این میدان حاصل شده است که با تکمیل این چاه، حفاری انجام شد. دکل به چاه دیگری منتقل شده و حفاری در چاه های دیگر ادامه خواهد داشت.

متوسل گفت: با انجام طراحی، مهندسی، خرید کالاهای مورد نیاز، تجهیزات و ارائه خدمات، دو دکل دریایی به طور همزمان در این میدان مشترک حفاری می کنند.

شایان ذکر است طرح افزایش تولید میدان مشترک فروزان یکی از چهار طرح حفظ و افزایش تولید توسط شرکت نفت فلات قاره ایران است که توسط شرکت پتروپارس اجرا می شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.