مهلت سه ماهه تعیین تکلیف انبارهای تحت مالکیت خوزستان

[ad_1]

ایسنا/ خوزستان رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: ظرف سه ماه آینده کالاهایی که حکم آنها هم در دادگاه و هم در سازمان تعزیه صادر شده است باید تعیین تکلیف و از انبارها خارج شوند.

علی دهقانی وی در بازدید سرزده از انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال استان خوزستان اظهار داشت: تمامی این انبارها باید دارای شناسنامه باشند و تمامی اطلاعات لازم روی آن شناسنامه باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از دادگستری خوزستان، وی افزود: چندین کالای سال های گذشته در این انبارها موجود است که تعیین تکلیف نشده است. بدین منظور مهلتی مقرر شد تا نهادهای مسئول اعم از زندانهای دولتی یا مراجع قضایی که مراحل باز است در اسرع وقت و در مهلت مقرر اقدام و تصمیمات را جهت اجرا به سازمان مالک ارسال نمایند. .

دهقانی گفت: اما حجم زیادی از کالاهای رها شده در این انبارها مربوط به سال های گذشته است که مراحل قضایی و قانونی را طی کرده و باید واگذار شود، یعنی اگر شرایط مصرف داشته باشد و باید به مزایده گذاشته شود. اقدامات اجرایی باید انجام شود و مقداری که قابل مصرف نیست باید تخریب و از بین برود.

رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: در بازدید بعدی اقداماتی که برای آن مهلت سه ماهه در نظر گرفته شده رصد و بررسی می شود و سپس دستورات لازم صادر می شود.

وی افزود: سازمان تعزیرات با تعیین دستگاه های ویژه و تعیین این پرونده ها در بازه زمانی مشخص در رسیدگی به پرونده ها تسریع کند. در محاکم و محاکم در صورت لزوم شعب ویژه ایجاد می شود.

صادق جعفری چگنی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان وی همچنین گفت: در بازدیدهای صورت گرفته از انبارهای کالا در استان خوزستان، مشکلاتی در نحوه نگهداری کالا از لحظه توقیف تا لحظه اجرا وجود داشت که مدت سه ماه تعیین شده است. توسط رئیس دادگستری

وی گفت: طی یک هفته گذشته اقداماتی برای تعیین تکلیف و برنامه ریزی در این خصوص انجام شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان افزود: برخی از این کالاها فاسدشدنی هستند که بر اساس قانون قاچاق کالا و ارز شرایط قانونی برای توقف توقیف و فروش کالاهای فاسدشدنی وجود دارد و از این بابت عذرخواهی می شود. “

جعفری چگنی گفت: همچنین در خصوص کالاهایی که قرار است در بازار توزیع شود، سازمان غذا و دارو اظهار نظر کرده و وظایف خود را در این زمینه انجام دهد تا بتوانیم بخشی از کالاهای موجود در این انبارها را از طریق سازمان های حمایتی تهیه کنیم. افراد نیازمند به جامعه

وی افزود: بخشی از این کالاها باید به صاحبان کالا بازگردانده شود و برخی دیگر برای رفع نیاز جامعه به بازار ارسال شود که در همه این شرایط حفظ سلامت کالا بسیار مهم است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.