مشکل برخورد با مافیا یا عدم اصلاح نظام بانکی کجاست؟

[ad_1]

یک فعال رسانه ای اصولگرا گفت: این دولت هم مانند دولت های گذشته گفته بود با مافیا برخورد می کند اما چرا تاکنون این کار انجام نشده است؟ لزوم اصلاح نظام بانکی از سوی همه دولت ها مطرح شده است و چرا باید اکنون این اهداف بررسی شود؟

بیژن مقدم در گفت وگو با ایسنا، درباره فعالیت احزاب و جریان های سیاسی کشور و ارتباط آن ها با جامعه، گفت: جریان های سیاسی در ارتباط با مردم ضعیف هستند. احزاب ایرانی مردمی نیستند و گروهی همفکر هستند که فعالیتشان فصلی هم هست. مشکل مهمانی ها فعالیت فصلی آنهاست. یا نمی دانند چگونه با مردم ارتباط برقرار کنند یا به دلایلی آن ارتباط را نمی خواهند. احزاب بدنه مردمی ندارند و عضویت آنها محدود است.

وی با اشاره به حضور بخشی از جریان اصولگرا در قوه مجریه کشور، تصریح کرد: این افراد تمام تلاش خود را صرف عمل به عهد و ثبت موفقیت کردند. رابطه شما با مردم نیز در بهترین حالت خود قرار دارد. رفتار رئیس جمهور و برخی از اعضای کابینه و وزرا در ارتباط بی تکلف و غیررسمی با مردم در گذشته رویایی بود. بخشی دیگر از اصولگرایان که رسانه دارند، جنبه انتقادی و تشویقی دارند، اما رویکرد تشویقی آنها پر رنگتر است زیرا عمر دولت طولانی نیست و نقد دولت بیشتر طول می کشد.

این فعال رسانه ای در پاسخ به این سوال که زمان مناسب برای انتقاد از دولت چه زمانی است؟ وی گفت: به نظر من دوره یک ساله دولت زمان مناسبی برای نقد عملکرد است. در عین حال دولت اقدامات خوبی از جمله تهیه واکسن، آزادسازی سواحل و تسهیل در صدور مجوز برای شرکت ها انجام داده است. قبلاً انتقاد می شد که چرا همه در دنیا واکسینه می شوند اما در ایران خبری از آن نیست اما الان مردم التماس می کنند که واکسینه شوند. این نمونه ها نشان داد وقتی دولت زیرساخت ها را فراهم کند و دستگاه ها را هماهنگ کند و عزم جدی داشته باشد، موفق می شود.

مقدم همچنین با بیان اینکه بعد از یک سال چقدر از تعهدات خود را می توان از دولت مطالبه کرد؟ وی افزود: البته در برخی حوزه ها نه تنها این دولت بلکه سایر دولت ها نیز شعار داده اند اما موفق نبوده اند بنابراین باید به ریشه این عوامل رسیدگی شود. این دولت هم مثل دولت های قبلی گفته با مافیا برخورد می کند اما چرا این کار انجام نشده است؟ هر دولتی این موضوع را مطرح کرده است، اما چرا نتوانسته است؟ اصلاح نظام بانکی قبلاً توسط همه دولت ها گفته شده است، اما حالا باید بررسی کرد که چرا این هدف محقق نشد؟ چرا دولت های قبلی شکست خورده اند؟ نخواست یا نتوانست؟

وی در پایان گفت: من معتقد نیستم که راه حلی برای این مشکلات وجود داشته باشد. تجربه این دولت نشان داده است که در صورت وجود زیرساخت ها و هماهنگی بین دستگاه ها و عزم جدی می توان به عملکرد موفقی دست یافت.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.