مجتمع های تجاری همدان نمازخانه ندارند و مجاز نیستند

[ad_1]

ایسنا/ همدان مدیرکل ستاد اقامه نماز استان همدان با بیان اینکه در برخی مجتمع ها نمازخانه داریم اما در اکثریت نداریم، گفت: نمازخانه روی نقشه دیده می شود.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سید مرتضی حسنی حلم روز پنجشنبه 25 فروردین ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه، با اشاره به نظارت و ارزیابی در حوزه اقامه نماز توسط ادارات و دستگاه های اجرایی، اظهار کرد: در این راستا وزارت کشور کشور برای ارزیابی و نظارت بر دستگاه ها با ستاد اقامه نماز تفاهم نامه دارد.

حسنی حلم ادامه داد: تحقق و تشکیل شورای اقامه نماز یکی از محورهای ارزیابی اقامه نماز دستگاه های اجرایی است که کارکنان موظف به اجرای هر فصل اقامه نماز استان و شهرستان هستند. .

وی ادامه داد: بررسی محورهای نماز جماعت در دستگاه های اجرایی دستگاه ها نیز در این روش نظارتی مد نظر است که خوشبختانه امروز در 96 درصد دستگاه ها وضعیت نمازخانه ها مساعد است.

مدیرکل اقامه نماز استان با تاکید بر اینکه مدیران باید تلاش کنند تا کارکنان و آحاد جامعه بتوانند در نماز جماعت و نمازخانه ادارات حضور یابند، افزود: در این راستا به شهرداران و انجمن ها گزارش شد که این موضوع را انجام دهند. نمازخانه ها را جدی بگیریم تا زمانی که نمازخانه روی نقشه دیده نشود، هیچ مجوزی برای ساخت مجتمع های جدید صادر نمی شود.

مدیر کل ستاد اقامه نماز استان همچنین از برگزاری جشنواره سراسری دهه فجر تا دهه فجر در استان خبر داد.

وی گفت: این جشنواره در حوزه های علمی، فرهنگی، هنری و ادبی از دهه فجر 1400 تا دهه فجر 1401 برگزار می شود.
وی با بیان اینکه این جشنواره برای همه آحاد جامعه برگزار می شود، افزود: شرکت کنندگان در این جشنواره پس از قبولی در سطح استانی وارد صحنه کشور می شوند.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره ملی اذان در استان گفت: در این جشنواره بیش از 2200 اثر از سراسر کشور در حوزه های فرهنگی، هنری، ادبی، پژوهشی، مقاله، خاطره، عکس‌ها، دست‌نوشته‌ها و رمان‌ها.»

وی یادآور شد: در این جشنواره 34 نفر از سراسر کشور برگزیده می شوند و در اختتامیه جشنواره که 21 اردیبهشت ماه برگزار می شود از این افراد تجلیل می شود.

حسنی حلم همچنین از برگزاری جشنواره راه روشن توسط بنیاد غدیر استان خبر داد: این جشنواره که از منظر حضرت علی (ع) در نهج البلاغه برگزار می شود، طی چند روز آینده آغاز و در دهه 92 به پایان می رسد. امامت و ولایت.

وی افزود: این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ علوی در قالب های مختلف فرهنگی، ادبی، علمی و پژوهشی برگزار می شود.

مدیرکل ستاد اقامه نماز استان همدان از ایجاد اتاق فکر در 450 مدرسه در همدان خبر داد و گفت: امسال در اجرای طرح اتصال نمازخانه، منازل، مدارس و مساجد، 450 مدرسه تحت پوشش قرار می گیرند. اقامه نماز و شیوه های دعوت دانش آموزان به نماز و 30 جلسه دعا و نیایش از دیگر برنامه های این ستاد در حوزه فرهنگی و آموزشی است.

وی با اشاره به اینکه امسال اقامه اقامه نماز استان و شهرداری نیز برگزار می شود، افزود: دوره های آموزشی نماز ویژه فرهنگیان در پردیس های دانشگاه فرهنگیان، 320 مربی و مدیر مهدکودک، 200 مربی مدارس دخترانه، 200 نفر تربیت ائمه جماعات مدارس، 320 دوره آموزشی ویژه پرستاران. و امدادگران بیمارستان ها و مراکز درمانی و دوره های آموزشی ویژه ائمه جماعات و کارکنان مراکز مساجد نیز برای امسال در نظر گرفته شده است.

حسنی حلم در ادامه از برگزاری مسابقه سراسری کتاب در سال جاری خبر داد و گفت: مسابقه بزرگ دعاخوانی نیز در سیره حضرت علی (ع) در حال اجراست که با استقبال خوبی مواجه شده و پایان اردیبهشت ماه به پایان می رسد. “

وی از تشکیل انجمن خیریه سازندگی مسجد دادو خبر داد و گفت: با تشکیل این خیریه به مساجدی که نیازمند کمک هستند و یا در مناطق محروم هستند کمک می کنند و سال گذشته 250 میلیون تومان توسط 20 مسجد حمایت مالی شده است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.