فضانورد سابق ناسا 500000 دلار به اوکراین اهدا کرد

[ad_1]

NFT که توسط اسکات کلی فضانورد سابق ناسا برای حمایت از اوکراین ایجاد شد، بیش از 500000 دلار فروخته شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس،اسکات کلی، فضانورد ناسا با خلق آثار هنری، حضور خود در فضا را جشن می گیرد.

کلی که در سال‌های 2015 و 2016 340 روز متوالی را در ایستگاه فضایی بین‌المللی گذراند، اخیراً اولین قسمت خود را منتشر کرد، پروژه‌ای هنری به نام Dreams Out of This World. و او امیدوار است که این آثار الهام بخش مردم برای رسیدن به ستاره ها باشد، همانطور که کتابی مدت ها پیش الهام بخش او بود.

کلی به اسپیس گفت: داستان من شبیه داستان فضانوردان معمولی نیست. من دانش آموز بدی بودم. من در مدرسه خوب نبودم و رویاپرداز بودم. من از تام ولف از کتاب The Right Stuff الهام گرفتم. بنابراین من واقعاً معتقدم که الهام گرفتن از راه درست، در زمان مناسب و در زمان مناسب می تواند نتایج شگفت انگیزی داشته باشد.

مخفف عبارت Non-Fungible Token است. در دنیای دیجیتال که هر فایلی قابل پخش است، توکن های غیرقابل تعویض نوع خاصی از فایل دیجیتالی هستند که واحد ارزش را نشان می دهند. مجوزها داده هایی هستند که در یک دفتر کل غیرمتمرکز به نام بلاک چین ذخیره می شوند. افشاگری‌ها بخشی از دنیای دیجیتالی نوظهور معروف به متاوارز هستند و «کلی» امیدوار است که «رویاهای خارج از جهان» به معرفی مردم با این حوزه جدید تا حدودی گیج‌کننده کمک کند.

برای آشنایی بیشتر با عنافاتی بخوانید: هر آنچه که باید در مورد NFT بدانید

او می گوید: «من فکر می کنم متاورز، ارز دیجیتال و بلاک چین بخش بزرگی از آینده ما خواهند بود. بنابراین زمان خوبی برای ورود به آن به نظر می رسید.

“Dreams Out of this World” با همکاری استودیوی تولید محتوا “Orange Comet” ساخته شده است و شامل مجموعه ای از آثار است که “کلی” را در فضا نشان می دهد در حالی که زمین در پس زمینه متفاوت ترسیم شده است.

فضانورد سابق ناسا 500000 دلار به اوکراین اهدا کرد "انافتی"

این آثار در تاریخ 12 آوریل (23 آوریل) به حراج گذاشته شد. قرار بود این حراج سه روز طول بکشد، اما کل مجموعه ظرف چند ساعت فروخته شد و بیش از 500000 دلار جمع آوری کرد. تمام درآمد خالص حاصل از فروش اولیه این کمک‌ها به یک سازمان غیرانتفاعی اهدا می‌شود و برای حمایت از اوکراین استفاده می‌شود.

دیروز کلی در توییتی نوشت: «با افتخار اعلام می کنم که مجموعه خیریه ام فروخته شده است. با تشکر از همه کسانی که از این پروژه حمایت کردند. شگفت انگیز است که در بحبوحه جنگ، از طریق هنر گرد هم آمدیم تا به مردم اوکراین کمک کنیم. امروز بیش از 500000 دلار جمع آوری شد.

کلی با حمله روسیه به اوکراین مخالفت کرد و بارها آن را محکوم کرد. در یکی از آثار این مجموعه، پرچم معروف آبی و زرد اوکراین برافراشته از سطح زمین دیده می شود.

کلی دیگر رکورد طولانی ترین اقامت در ایستگاه فضایی را در اختیار ندارد و فضانورد ناسا، مارک وندی، اخیرا با 355 روز اقامت در فضا، این رکورد را به نام خود ثبت کرده است.

«کلی» از دست دادن این رکورد ناراحت نیست. وی گفت: این یک رویداد خارق العاده و نشانه پیشرفت ما است. رکوردها برای شکستن ایجاد می شوند، بنابراین من از رکورد مارک بسیار راضی هستم و مطمئنم روزی کسی رکورد او را هم خواهد شکست.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.