فرمانده نیروی دریایی ارتش: رزمایش مشترکی را در دریای خزر انجام می دهیم

[ad_1]

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: با توجه به اقتدار و حضور ناوگان ما در آب‌های آزاد و نظارت مستمر، هیچ مشکلی نداشته‌ایم و هیچ کشوری جرات نزدیک شدن به آب‌های سرزمینمان را نداشته است.

به گزارش ایسنا، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفت وگو با خبرنگار العالم، درباره آخرین تحولات و دستاوردهای دفاعی جمهوری اسلامی ایران، گفت: هندسه قدرت در دنیا در حال تغییر است، بحث ژئوپلیتیک در دنیا تغییر کرده است و بازیگران به تنهایی کار می کنند، بنابراین با توجه به توانمندی ما، هر زمان فرمانده معظم کل قوا دستوری را به ما ابلاغ کنند، فرصت حضور موثر داریم. در تمام محیط های آبی جهان

وی با تاکید بر اینکه کلمه «ما می توانیم» را با بضاعت خود تعریف، تفسیر و اجرا می کنیم، گفت: ما برای خود محدودیتی قائل نیستیم و ماموریت های خود را بر اساس چارچوب های بین المللی انجام خواهیم داد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش یادآور شد: مرز دریایی ایران بیش از 5000 کیلومتر است و این 3000 کیلومتر که گاهاً می گویند طول ساحل ما است، به دلیل این ویژگی جغرافیایی که خدای خیر است، ارتباط مستقیم با آب های آزاد دارد. ما برای ارتباط مستقیم با جامعه جهانی ایجاد شده ایم تا بتوانیم با همه کشورها ارتباط برقرار کنیم تا دیپلماسی دفاعی فعال و دیپلماسی دریایی داشته باشیم، آنچه در نظر داریم حضور موثر برای مقابله با تهدیدات نیز باشد. به عنوان تعامل با سایر کشورها، مانند انجام تمرینات و بازدیدها، علاوه بر توافقات چند جانبه.

وی گفت: امروز شمال اقیانوس هند به دلیل اتفاقات اقتصادی راه ارتباطی بین قاره‌ها است، اگر حضور موثر نداشته باشیم دولت‌های ناروا می‌آیند و به آب‌های سرزمینی نزدیک می‌شوند اما برای اقتدار و حضورشان. ناوگان ما هیچ مشکلی در دریای آزاد و نظارت مستمر نداشته است و هیچ کشوری جرات نزدیک شدن به آب های خشکی را ندارد.

وی ادامه داد: ناوگان‌های همه کشورها همیشه به ما گزارش می‌دهند و اعلام می‌کنند که عادی تردد می‌کنند و همه اطلاعاتی را که می‌خواهیم در اختیار ما قرار می‌دهند، بنابراین اگر همگرایی در منطقه انجام شود سقف اختیارات بالاتری خواهد داشت.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با تاکید بر اینکه حضور ناوگان سایر کشورها در منطقه موجه نیست، تاکید کرد: منافع و منابع ما در دریا بسیار گسترده است، هر جا که احساس خطر کنیم، ناوگان ما حضور دارد. امروز برای اطمینان از ایمنی کشتی های خود را در هر نقطه از آب اسکورت می کنیم و هیچ محدودیتی وجود ندارد. حضور ما به منطقه و جهان امنیت می بخشد.

دریادار ایرانی گفت: شکی نیست که دشمن همیشه به دنبال دشمن است، امروز صحبت از رژیم خبیثی است که حتی در سطح بین المللی قابل مشاهده نیست، در واقع این یکی از انگشتان شیطان است. به تنهایی نمی تواند نگران این موضوع باشد، ما نگران منشأ شیطان هستیم، شیطان بزرگ که تهدید اصلی مردم ما و مردم منطقه و دشمن بشریت است. متأسفانه برخی از کشورها عقل خود را از دست دادند که در دوره گذشته با تبلیغاتی که از سوی همین شیطان در عرصه رسانه ای انجام می شد، واژه ای به نام ایران هراسی را در منطقه تعریف کردند که حکام برخی کشورها فریب آن را خوردند و نمی دانستند که اگر ایران می تواند “از ایران دفاع کند. او می خواهد از منافع خود دفاع کند. ایران هرگز تهدیدی برای همسایگان خود نیست، همانطور که در چند قرن اخیر ندیده ایم.” توطئه و سپس تحریم ها و تهدیدها اضافه شد.»

وی افزود: ما این حضور را چندان منطقی نمی دانیم و امیدواریم مردم منطقه آمدن و پیوستن دولت های خود به بازوی امنیتی را توجیه کنند، نه اینکه منطقه را تجزیه و بی ثبات کنند، چرا بین مسلمانان و مذهبی ها اختلاف ایجاد شود. برادران و همسایگان؟” اینکه این رژیم همیشه در طول تاریخ نشان داده که باید با بشریت مشکل داشته باشد. این چیزی نیست که ما در قرآن که کتاب آسمانی است می گوییم و همه معتقدیم که به صراحت به آن اشاره شده است. و این در رفتارش خود را نشان می دهد زمانی که حتی به یک بچه چند ماهه رحم نمی کند و امروز حتی برای یک بچه 8-7 ساله هم پاس نمی دهد و او را دستگیر می کند و زندانی می کند یا او را می زند. صورت با تفنگ، بدون چیزی در دست. نه، بچه در همه جای دنیا مورد احترام و تکریم است، اما ببینید چه عکس العملی نشان می دهد. قطع حضور شما قطعا حضور ریاکارانه است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در خصوص تاثیر تحریم ها بر صنعت دفاعی کشورمان گفت: از ابتدا در حوزه نظامی 100 درصد تحریم هستیم. همه راه ها را به روی ما بستیم، ناامن بودیم و چاره ای نداشتیم و به تجهیزات نیاز داشتیم، باید آنها را می گرفتیم تا بتوانیم حداقل امنیت کشورمان را برقرار کنیم، بنابراین به منابع داخلی بیشتر توجه کردیم، یعنی رفتیم. به توانمندی هایی که در حوزه صنعت وجود داشت. حفظ سمت تجهیزات همه ما فعال بود. قطعه می خواستند و نیازهای اولیه داشتند، این باعث شد فکر کنیم وقتی جواب داریم، یعنی وقتی قطعه ساخته می شود، می توان تجهیزات را درست کرد تا اعتماد به نفس در نقاط قوت ایجاد شود و به آن منتقل شود. بدن والدین

امیر ایرانی افزود: در مراکز علمی نیازهای خود را تعریف کردیم، طراحی کردند و به روز کردند و به جامعه صنعتی منتقل کردند، حلقه مبارکی تشکیل شد و اینها گرد هم آمدند و امروز از نظر حمایت و پشتیبانی هستیم. ما هیچ محدودیتی برای خواسته ها و نیازهای خود نداریم و اخیراً خدا را شکر یکی از ناوشکن های ساخت داخل را در یک رزمایش ترکیبی در هند معرفی و بازدید کردیم. ناوشکن دماوند نیز در مراحل پایانی ساخت قرار دارد که به زودی راه اندازی می شود.

وی همچنین درباره برنامه های دریایی و رزمایش های مشترک گفت: سفری طولانی خواهیم داشت که در اقیانوس ها خواهد بود و همچنین از ما دعوت شده است در مراسم سالگرد کشورهایی که قصد حضور و حضور در آنها را داریم شرکت کنیم. مستقر دائمی در اقیانوس هند برای حفاظت و حفظ امنیت.

امیر نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران درباره برنامه های نیروی دریایی ارتش در دریای خزر گفت: روابط بسیار خوبی با همسایگان خود در دریای شمال داریم. در حوزه دفاع دریایی و دیپلماسی سه برنامه وجود دارد: اول سفر به کشورهای همسایه، برنامه دوم برنامه های نظامی که امسال در آذربایجان است و سومین رزمایش دو یا چند جانبه با هدف تمرین برای مسابقات آینده به خواست خدا

فرمانده نیروی دریایی ارتش در پایان گفت: با توجه به اینکه توانایی ساخت زیردریایی در کشور به بالاترین حد ممکن رسیده است، برنامه های به روز ساخت چه در سطح و چه در زیر زمین خواهیم داشت.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.