عملیات کنترل شیمیایی علف های هرز در اردبیل انجام شد

[ad_1]

ایسنا/ اردبیل مدیر حفظ نباتات استان اردبیل از اجرای عملیات مبارزه با علف های هرز در زمینی به مساحت 58 هزار هکتار از مزارع گندم در مناطق گرمسیری استان خبر داد.

یحیی آذرمی روز 21 اسفند در جمع خبرنگاران افزود: عملیات مبارزه با علف های هرز به ویژه در مزارع سرعت گرفته است و خوشبختانه این عملیات در سطح 58 هزار هکتار از مزارع گندم در مناطق گرمسیری شمال استان تا 6 سال انجام شد. آوریل.” و غیره.

مدیر حفظ نباتات استان اردبیل افزود: با توجه به شرایط اقلیمی سال زراعی جاری رشد رویشی محصولات پاییزه و علف های هرز در مزارع نسبت به سال های گذشته بیشتر است.

از ادامه عملیات مبارزه شیمیایی با علف های هرز در مناطق گرمسیر استان تا پایان فروردین ماه و همچنین آغاز عملیات مبارزه با مناطق معتدل و سردسیر استان و ادامه عملیات مبارزه با علف های هرز تا نیمه اردیبهشت ماه سال جاری خبر داد. و افزود: وجین بیش از 80 درصد از مزارع گندم استان و سطح کنترل بیش از 230 هزار هکتار است.

به گزارش ایسنا، پس از نزول رحمت الهی و بارندگی های خیر در اواخر اسفندماه سال گذشته و ابتدای فروردین ماه سال جاری و در نتیجه ایجاد شرایط مناسب کشت گندم و جو و به تبع آن شرایط مناسب برای علف هرز. رشد و آلودگی، پایش میدانی و توصیه های لازم توسط اعضای شبکه مراقبت و همچنین اطلاع رسانی دائمی برای کنترل علف های هرز به موقع در حال انجام است.

او اضافه کرد:

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.