علت داغ شدن بدنه یخچال و راهکار رفع آن چیست؟ مشکل مربوط به کندانسور است؟

علت داغ شدن بدنه یخچال و راهکار رفع آن چیست؟
کندانسور پلیت , خرید کندانسور کولر گازی, خرید کندانسور یخچال, قیمت کندانسور پلیت, خرید کندانسور پلیت

کولر گازی پمپی دارد که گرمای محیط داخل اتاق که نسبت به بیرون خنک تر است را جذب می کند و به بیرون که گرمتر است می فرستد.

اگر فیلترهای اولیه هر دو هفته یا ماهی یکبار شسته نشود چه اتفاقی می افتد؟ کلیه دستگاه های نو برای یکبار اجرت نصب آنها رایگان است اما در بار دوم و یا نصب مجدد اجرت نصب جداگانه بوده و اجرت نصب مجدد در حدود ۶۰ تا ۹۰هزار تومان برای اسپلیت دیواری است.نکته: برخی مارک ها علاوه بر اجرت نصب رایگان دارای ۵ متر و عایق رایگان هستند اما نه همه شرکت.

اما کولرهای نوع T3 برای مناظق گرمسیری مانند استان های خوزستان، هرمزگان و بوشهر و بعضا” شهرهای سیستان و بلوچستان کاربرد دارند چرا که این کولرها تا دمای ۵۲ درجه سانتی گراد قابلیت کارکرد داشته و حتی برخی سازنده دستگاه هایی تولید کرده اند که در دمای ۵۵ و یا ۶۰ درجه سانتی گراد بدون مشکل کار می کند.

این کولرها تا دمای حداکثر ۴۳ درجه سانتی گراد و جدیدا” بعضی سازنده ها تا دمای ۴۶ درجه سانتی گراد کارکرد دارند.

بنابراین یخچال از دمای منفی ۵ درجه سانتیگراد تا دمای مثبت ۵ درجه سانتیگراد تغییر میکند. هر کمپرسوری برای اینکه بیش از حد داغ نشود و بتواند بهطور مداوم کار کند نیاز به فن خنککننده دارد اگر این فن مشکلی پیدا کند، کمپرسور داغ میشود و این گرما به لولهها و بدنه منتقل میکند.

گاز مبرد گرم در کمپرسور – بخار به سمت کمپرسور می رود و از طریق لوله های به مراتب کوچکتر جریان می یابد و باعث اعمال فشار می شود و دمای گاز مبرد را تا زمانی که بیش از حد گرم شود وتحت فشار قرار گیرد افزایش پیدا می کند.

پاسخ : برخی شرکت ها ۵ متر لوله و عایق رایگان همراه دستگاه دارند و برخی شرکت ها هیچ گونه لوله رایگانی ندارند.به طور کلی لوله و عایق اضافه، کابل برق فرمان و رابط بین یونیت خارجی و داخلی، کابل برق اصلی و تغذیه، پایه زمینی یا دیواری برای قرارگیری یونیت خارجی، شارژ گاز اضافه برای زمانی که لوله کشی بیش از ۵ متر است، هزینه رفت و آمد نصاب، شلنگ تخلیه آب و پمپ درین آب، داکت کشی در صورت نیاز و غیره به عهده خریدار محترم است.

پرسش : آیا کابل برق فرمان در سیستم اینورتر فرق دارد؟ کابل فرمان و برق اصلی کولراسپلیت چه فرقی با هم دارند؟

کابل برق اصلی یا برق تغدیه در اصل کابلی است که اتصال کولرگازی را به شبکه برق شهر و کنتور برق وصل می کند و در بعضی مدل ها این کابل از سمت پانل داخلی و در بعضی مدل ها از سمت کندانسور(کمپرسور) اجرا می شود.کابل برق تغذیه ۲ رشته و معمولا نمره ۲.۵ یا بیشتر بسته به متراژ و ظرفیت دستگاه است و اگر ارت در ساختمان باشد این کابل ۳ رشته است.

معمولا” در دو ظرفیت اصلی ۱۸۰۰۰ و ۲۴۰۰۰ بی تی یو اما برخی شرکت ها ممکن در ظرفیت ۱۲۰۰۰ هم تولید کنند.

فیلتر های اولیه که ابعادی بزرگ و توری شکل به رنگ معمولا” مشکی هستند در محیط های خانگی ماهی یکبار و محیط های ادای و فروشگاه ها هر دو هفته یکبار شسته شده و پس از خشک کردن در محل خود قرار داده شوند.

اجرت نصب و دستمزد نصب در تمامی مارک های اسپلیت دیواری و ایستاده رایگان بوده و به این ترتیب است نصاب دستگاه را از کارتن خارج کند و شرایط نصب را فراهم آورده و پانل داخلی را روی دیوار و روی زمین بسته به مدل نصب کرده و کندانسور یا یونیت خارجی را در جای خودنصب و سپس توسط لوله و کابل دو یونیت داخلی و خارجی را متصل کرده و درون لوله ها را وکیوم و سپس شیر گاز را باز و پس از وصل کابل برق به دستگاه آن را روشن و به مشتری آموزش دهد.کلیه لوازم به کار رفته در هنگام نصب هزینه ای جدا دارد و با خریدار است.

کندانسور آبی یا آب خنک ، یک مبدل حرارتی است که در آن گاز مبرد توسط آب خنک می شود.

همانطور که از منحنی فوق مشخص است 1 میلیمتر رسوب در این پروژه جهت چیلر 70 تن تراکمی با مبدل صفحه ای در دورهی کاری شش ماهه فصل گرم حدود 6/1 میلیون تومان هزینههای آب و انرژی نسبت به رسوب زدا هیدروفلو بیشتر خواهد بود.

پلیت کولر دستگاهی جهت تامین آبگرم مورد نیاز ساختمان ها، گرمایش آب استخر و سیستم گرمایش از کف است، از پلیت کولر برای خنک کردن روغن نیز استفاده می گردد، از دیگر استفاده های این دستگاه می توان به سرد کردن شیر در لبنیاتی ها و دامداری ها اشاره کرد، این دستگاه بعنوان اواپراتور و کندانسور در چیلرها به کار می رود. Post has been created ᠎with the he lp ​of GSA Content G ener᠎ator  Demov ersion!

متاسفانه سیستم های کولر گازی دارای کندانسور آبی به نگهداری بیشتری نیاز دارند، بنابراین مجبورید حداقل یک بار در سال به یک تکنسین برای تمیز کردن، تعمیر و نگهداری کولر گازی نیاز خواهید داشت.

پاسخ : به دلیل اینکه در مناطق حاره ای یا تروپیکال حداقل ظرفیت کولرگازی باید ۱۲۰۰۰بی تی یو باشد لذا کمپرسور ۷۰۰۰ و ۹۰۰۰ بی تی یو نوع مناطق معتدل است.اما از ظرفیت ۱۲۰۰۰ و بالاتر کمپرسور حاره ای تولید می شود و هر نوعی اعم از روتاری یا اسکرال می تواند باشد.

پاسخ : هر نوع کمپرسور می تواند برای انواع گاز های خنک کننده تولید شود. کمپرسور کولر گازی مدل پیستونی عملیاتی مشابه سیستم احتراق خودرو دارد.

کولر گازی های پرتابل در مدل ها و سایزهای مختلفی تولید و عرضه می شوند و شما باید با بررسی میزان قدرت کولر گازی و در نظر گرفتن نیاز خود کولر گازی مناسب را برای اتاق خود انتخاب کنید.

کولرگازی پرتابل (قابل حمل) در چه ظرفیتی تولید می شوند؟ کولرگازی پرتابل چگونه کار می کند؟ حتی کولرهای آبی سالی یکبار سرویس و تعویض پوشال می شوند…

شارژ گاز و سرویس دوره ای هر چند وقت یکبار نیاز است؟ فیلترهای کولرگازی چند وقت یکبار نیاز به شستشو و سرویس دارند؟

اسپلیت های اینورتر یک یا چند پانله با یونیت های داخلی دیواری، کاستی، زیر سقفی و کانالی سرد و گرم تولید می گردند.

اسپلیت سقفی کاستی ۴.اسپلیت سقفی زمینی (زیر سقفی) ۵. اسپلیت های دیواری در چه ظرفیت هایی تولید می شوند؟ کولرگازی پنجره ای در چه ظرفیتی تولید می شوند؟

نوع کلاس آب و هوایی در کولرگازی به چه معناست؟ گرمسیر (تی تری).بیشتر کولرها نوع T1 هستند و مناطق معتدل را پوشش داده مانند نیمه شمالی ایران و شهر تهران یا کرج.

پس در مناطق مرطوب کارایی زیادی دارند. تمام دستگاه های کولر گازی محدودیت فاصله یونیت داخلی و خارجی در طول کل و اختلاف ارتفاع دارند.

خرید دستگاه با گارانتی مزایای خاص خودش را دارد. توجه کنید دستگاه های گاز ۴۱۰ جدیدتر بوده و به طور متوسط ۴ تا ۵ سال است وارد بازار شده و رواج یافته لذا در سال جاری و یا سال های آینده هزینه آن در مقایسه با گاز ۲۲ پایین تر خواهد شد.

۵٫ بطور کلی اسپلیت ها با عملکرد خود (که پیش تر به طور کامل ذکر شد) می توانند هوای خنک و دلپذیر مورد نیاز ساکنین را در کمترین زمان لازم تأمین کنند و همین امر باعث محبوبیت این کولرهای گازی در بین مصرف کنندگان گردیده است.

البته حدودا تا ۱۰ %- هم این تفاوت ممکن است به چشم بخورد که اگر مشاهده شد یعنی چاه ارت دچار بی آبی و خشکی شده است.

آب موجود در کانتینرها این لوله های مسی را مرطوب می کند و مبرد تا حدی خنک می شود. پاسخ :بله، کابل برق ارتباطی بین یونیت های داخلی و خارجی در اسپلیت های اینورتر معمولا خاص بوده و کابل شیلد دار ۴ رشته می باشد.

یونیت خارجی شامل کمپرسور و کندانسور است که آن را خارج از ساختمان نصب می کنند. کویل حرارتی و برودتی چیست – طراحی و ساخت کویل کندانسور …

در کندانسور پوسته لوله آب که توسط برج خنک کننده دمای آن کاهش یافته، وارد پوسته شده و سپس سیال گازی گرم وارد دسته ای از لوله ها یا کویل شده و بعد از تبادل حرارت بین سیال و آب، به تدریج سیال از حالت گاز به مایع تغییر فاز می دهد.

لوله مویین یا شیر انبساط بین کندانسور و اوپراتور قرار دارد. این سیستم با حرارت بسیار کمتری کار می کند، بنابراین برای خنک شدن به زمان کمتری نیاز دارد و انرژی بسیار کمتری مصرف می کند.

گاز مبرد در هنگام کندانس گرمای زیادی را آزاد کرده و به آب منتقل می کند. کندانس به پایین میچکد و در پایین در یک جعبه به نام هاتول (hotwell) جمع میشود.

اما وقتی یک نوع کمپرسور برای گاز مثلا”۲۲ در کارخانه تولید شود، در آینده نمی توان گاز دیگری به آن تزریق کرد.

کولرگازی کم مصرف چه نوع کولری است و چه خصوصیاتی دارد ؟ کمپرسور اسکرال در اسپلیت های دیواری ۳۰۰۰۰ و ۳۶۰۰۰ و همچنین اسپلیت های ایستاده ۴۸۰۰۰ و ۶۰۰۰۰ و بالاتر کاربرد دارد.

که این محدودیت برای برند های مختلف تفاوت دارد و البته خیلی مهم است. تفاوت قیمت شارژ گاز ۲۲ با ۴۱۰ در چیست؟

خریداران ابتدا به قیمت کولرهای گازی توجه میکنند و سپس به میزان مصرف انرژی، اما گاهی به علت کمبود بودجه راضی به خرید محصول با درجه مصرف انرژی B نیز می شوند.

پاسخ :یک کار با کیفیت و درجه در حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان است و البته هزینه شارژ گاز جدا از این مبلغ است و همچنین اگر نیاز به تعوض قطعه باشد هزینه قطعه و اجرت تعویض جدا است.

موتورهای اینورتر به عنوان کم مصرفترین موتور کولرهای گازی شناخته میشوند بنابراین بهتراست مشتریان با توجه به فضای مورد نظر خود اسپیلت با قدرت موتور مناسب را انتخاب کنند و همچنین اولویت خرید خود را بر میزان مصرف انرژی متمرکز کنند زیرا که کولرهای گازی با درجه کیفی B در طولانی مدت هزینهی زیادی را در بر خواهند داشت.

بیشتر خانواده های ایرانی در فصل گرما از کولر آبی و یا گازی برای خنک کردن محیط زندگی خود استفاده میکنند.

یعنی لغی لازم را بین خود و لوله داشته باشد . همچنین مقاله تست خازن کولر گازی ، آموزش جوشکاری لوله مسی کولر گازی ، دانلود جزوه رایگان چیلر، آموزش تعمیر برد کولر گازی را میتوانید به صورت رایگان مطالعه نمائید.

پرسش :چه لوازمی خارج از نصب رایگان است؟ منظور از نصب رایگان در کولرگازی اسپلیت چیست؟ شما همچنین میتوانید برای تهیه کتاب چیلر و کتاب کولرگازی از طریق همین سایت به صورت خرید اینترنتی اقدام نمائید.

در مورد خرید کولرگازی با گاز ۲۲ چه توصیه می شود؟ مقیاس های روی لوله ها با استفاده از ترکیب اسید برداشته می شوند.

پرسش: ارتباط مناظق آب و هوایی با کمپرسورها چگونه است؟ • مجموع گردش آب در کندانسورهای EC بهینه شده است که صرفه جویی قابل توجهی در مقدار آب مصرفی دارد.

شارژ گاز چقدر هزینه دارد؟ شارژ گاز ۴۱۰ و یا ۴۰۷ چقدر هزینه در بر دارد؟ سه نوع منطقه آب و هوایی وجود دارد : ۱.سردسیر ۲.

در این نوع کندانسور، مایع به صورت مستقیم بر روی بخار ریخته میشود. روش دیگر کنترل ظرفیت در کندانسورهای هوایی تغییر دادن سطح تقطیر موثر آنها با افزایش سطح مایع در قسمت تحتانی کندانسور می باشد .

کندانسوری که در برج تقطیر (distillation tower) تعبیه شده است، یک مبدل حرارتی است که در داخل لولههای آن یک مایع سرد مانند آب در جریان است.

سرعت خنک کنندگی و گرم کنندگی این مبدل ها بسیار بالا می باشد و این کار را با سرعت بالا انجام می دهند و باعث می شوند تغییری در کیفیت محصول ایجاد نشود و تمام مواد مغذی مورد نیاز درون آن حفظ شود.

فقط با آب خالی بشویید و حتما” انجام دهید. خانه ما لوله کشی اسپلیت توکار شده است و الان تصمیم به خرید کولرداریم لذا چه کار باید انجام دهیم؟

از آنجا که تمامی کانالهای مورد نیاز داکت اسپلیت به صورت توکار و در داخل سقف تعبیه شده است، با معماری و دکوراسیون داخلی محیز تداخلی نخواهد داشت.

برای 2 میلیمتر رسوب در کندانسور صفحه ای افزایش هزینه 3 میلیون تومان در 6 ماه خواهد داشت. برای بدست آوردن سطح حرارتی کندانسور نیاز به روابط پیچیده تری می باشد.

ساختمان های بسیار بزرگ – سیستم های کولر گازی دارای کندانسورهای تبخیری گزینه خوبی برای ساختمان های بزرگ مانند کارخانه ها، ساختمان های اداری بزرگ و غیره می باشد.

در محیط های بزرگ، مصرف برق یک نگرانی بزرگ است و سیستم ناکارآمد می تواند به افزایش قبض برق ماهیانه منجر شود.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.