طلا در برابر دلار عقب نشینی کرد

[ad_1]

در حالی که افزایش بازدهی خزانه داری آمریکا همچنان توجه سرمایه گذاران را به سمت طلا جلب می کند، پس از افت شدید دیروز، روز چهارشنبه کاهش یافت.

به گزارش ایسنا، هر اونس طلا با 0.2 درصد کاهش به 1946.4 دلار و طلای آمریکا با 0.5 درصد کاهش به 1949.50 دلار در هر اونس رسید. با تقویت دلار آمریکا و افزایش بازدهی خزانه داری بر جریان مطمئن طلا سایه انداخته است، طلا 1.8 درصد کاهش یافت و به پایین ترین حد یک هفته گذشته رسید.

هر اونس طلا در ساعت 6:20 صبح به وقت شرق با 6.6 درصد کاهش به 1443.50 دلار رسید و با 0.34 درصد کاهش به 1444.50 دلار در هر اونس رسید.

بازدهی خزانه داری ایالات متحده همچنان به بالاترین حد خود در چند سال اخیر می رسد و سرمایه گذاران برای افزایش شدید نرخ بهره توسط فدرال رزرو آماده می شوند زیرا بانک مرکزی تلاش می کند تورم فزاینده را مهار کند.

طلا نسبت به افزایش نرخ های بهره آمریکا و بازدهی بالاتر بسیار حساس است که هزینه فرصت نگهداری شمش های بدون بازده را افزایش می دهد. دلار به بالاترین حد اخیر خود نزدیک شد و باعث شد طلا برای سایر دارندگان ارز در قیمت دلار جذابیت کمتری داشته باشد.

صندوق بین المللی پول (IMF) با اشاره به جنگ روسیه در اوکراین، پیش بینی خود از رشد اقتصاد جهانی را نزدیک به یک درصد کاهش داد و هشدار داد که تورم یک خطر آشکار برای بسیاری از کشورها است.

در سایر بخش‌های فلزات گرانبها، نقره با 0.5 درصد کاهش به 25.04 دلار در هر اونس رسید. پلاتین با 1.1 درصد کاهش به 979.74 دلار و پالادیوم 0.1 درصد کاهش یافت و به 2369.36 دلار رسید.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.