شما با نگرانی به ایران فکر می کنید

[ad_1]

رئیس مرکز بزرگ دایره المعارف اسلامی در پیامی درگذشت محمدعلی اسلامی ندوشن را تسلیت گفت.

به گزارش ایسنا، در متن پیام کاظم موسوی بجنوردی آمده است:

«ما برای خدا هستیم و به سوی او باز می‌گردیم

درگذشت نویسنده و مترجم توانا، پروفسور دکتر. محمدعلی اسلامی ندوشن مایه تاسف و تاسف دوستداران فرهنگ ایرانی است.
او از نسل ایران شناسان بزرگ عصر ما بود و از دیرباز با دغدغه به ایران اندیشیده و در آثار خود همواره بر جنبه انسانی در گذشته های دور و نزدیک ایران تاکید داشته است.
با اینکه چند سال اخیر را در غرب غرب گذرانده بود، اما مانند تمام عمرش، با اشتیاق به وطن خود می نگریست و دلی برای ایران و ایرانی داشت.
جامعه علمی و ادبی ایران سال ها و دهه ها از خواندن دانش گسترده او بهره مند خواهد شد.
اینجانب فقدان این نویسنده و فقیه برجسته را به ویژه به همسر گرامی ایشان استاد دکتر شیرین بیانی و سپس به دوستان و شاگردان و دوستداران ایشان تسلیت عرض نموده و برای ایشان صبر و شکیبایی مسئلت دارم.

محمدعلی اسلامی ندوشن شاعر، نویسنده، پژوهشگر و فرهنگی پیشکسوت در سال 1304 در ندوشن یزد به دنیا آمد و در 5 اردیبهشت 1401 در سن 97 سالگی در کانادا درگذشت.

از جمله کتاب‌های محمدعلی اسلامی ندوشن می‌توان به «داستان بی‌پایان حافظ»، «چهار سخنگو آگاه برای ایران»، «تأملی در حافظ»، «زندگی و مرگ پهلوانان در شاهنامه»، «داستان‌های داستان»، «سایه» اشاره کرد. سایه»، «ایران و جهان»، دیدگاه شاهنامه، «نامه ننگ»، «ایران را فراموش نکنیم»، «به دنبال سایه همای»، اشاره به بحث حقوق بشر در جهان سوم، «بیایید سخنان را بشنوید، «ایران و خلوتش»، آیا حرفی برای گفتن هست؟، به «دیگر دیدن»، «گوش دادن به دیگران»، «لباس جهان بینی» و «صداها و تصاویر» اشاره کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.