سیزدهمین نمایشگاه قرآن کریم در خراسان جنوبی افتتاح می شود

[ad_1]

ایسنا/ خراسان جنوبی سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: سیزدهمین نمایشگاه قرآن کریم از سری برنامه های ماه مبارک رمضان 27 فروردین ماه با حضور سردبیران بومی و غیر بومی در بیرجند افتتاح می شود.

محمود رمضانی امروز چهارشنبه 24 فروردین در نشست خبری اظهار داشت: سیزدهمین نمایشگاه قرآن کریم به صورت حضوری در حسینیه جماران بیرجند آغاز به کار کرده و تا 11 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، وی گفت: با توجه به مصادف شدن نمایش قرآن کریم با شب های قدر در ماه مبارک رمضان، هماهنگی برای برگزاری مراسم احیای شبانه در محل نمایشگاه اندیشیده شد.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: در این نمایشگاه 10 غرفه برای عرضه کتاب به ناشران اختصاص یافته و با 1000 عنوان و 10 هزار عنوان کتاب از ساعت 17:30 تا 23 دایر است. .

وی از فعالیت غرفه خوشنویسان و برگزاری کارگاه های خوشنویسی در حاشیه این نمایشگاه خبر داد و گفت: صحافی قرآن کریم از دیگر فعالیت های نمایشگاه قرآن کریم است که داوطلبان می توانند از تخفیف های صحافی استفاده کنند.

رمضانی گفت: با توجه به حضور خانواده ها در نمایشگاه کودک و نوجوان، تمرکز بر مسابقات فرهنگی هنری، نقاشی و قرائت قرآن خواهد بود و با فعالیت روحانیون حوزه علمیه به شبهات و سوالات دینی پاسخ داده می شود.

وی افزود: کتاب های عرضه شده در نمایشگاه قرآن با 30 تا 40 درصد تخفیف عرضه می شود که 20 درصد آن مربوط به تخفیف اداره کل و مابقی تخفیف برای ناشران است.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: ۷۷ مؤسسه قرآن و عترت در این استان فعال هستند که سالانه به ویژه در ماه مبارک رمضان مورد حمایت قرار می گیرند و در این سیزدهمین نمایشگاه ظرفیت های موسسات افشا خواهند شد.”

وی گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر جهاد، غرفه آموزش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با محوریت تولید محتوا و غرفه دیگری در حوزه فضای مجازی با فعالیت سازمان فضای مجازی سراج با محوریت قرآن برپا می شود. و عترت».

رمضانی، برگزاری 16 انس با قرآن کریم در مساجد، انس با قرآن، تولید و ضبط 20 نماهنگ، برگزاری چهار نشست علمی، 2 جشن محوری میلاد کریم اهل بیت (ع) و مراسم دعای خیر با حضور حضور سخنران اصلی از قم وی مهمترین برنامه های ماه مبارک رمضان در این استان را برشمرد.

وی از برگزاری کرسی های جزء خوانی قرآن کریم و جشن اولین روضه دختران در سیزدهمین نمایشگاه قرآن کریم خبر داد و افزود: 150 روز اول در این آیین تجلیل می شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.