سردخانه بالای صفر درجه چیست؟

بسیاری از میوه ها از جمله سیب در فصل مشخصی از سال در دسترس عموم قرار دارند. برای مثال بسیاری از میوهها را در فصل مناسب میچینند و تا ماهها در سردخانههای بالای صفری مخصوص میوه نگهداری میکنند.

قیمت فن اواپراتور سردخانه

افزایش میزان گاز کربنیک، در کنار کاهش میزان اکسیژن، طول و مدت زمان نگهداری از میوه هایی مانند سیب را بالا می برد.

قیمت فن کندانسور سردخانه

در یونیت هواخنک، قطعه کمپرسور، گاز مبرد را متراکم کرده و به سمت کندانسور ارسال می کند. به طور معمول، سیب در سردخانه با دمای بالای صفر درجه نگهداری می شود.

از جمله مواد خوراکیای که در این سردخانهها نگهداری میشود میتوان به انواع گوشت حیوانات مختلف و صیفیجات منجمد اشاره کرد.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که سردخانه ها به دو دسته سردخانه با دمای زیر صفر درجه و دمای بالای صفر درجه تقسیم بندی می شوند.

نتیجهگیری: تأثیر ضد میکروبی و افزایش خواص کیفی محصولات توسط برخی از ترکیبات طبیعی ثابت گردیده، ولی بهمنظور استفاده تجاری، این نتایج بهصورت پوششدار کردن میوه در غلظتهای مختلفی روی محصولات تازه در سطح تجاری باید آزمایش گردد.

در بعضی مواقع برای به نمایش گذاشتن محصولا ویترینی بر روی سردخانه کانکسی نصب می شود که زیبایی دارد و هم باعث می شود فروشندگان مواد بیشتری را نگهداری کنند.

کمپرسورها به صورت معمول با روغن معدنی شارژ شده و در صورتی که با روغن پلی ال استر برای استفاده با گازهای جدید شارژ شوند علامت (X) روی مدلها اضافه خواهد شد.

فن سردخانه زیلابگ

آقای قرائتی می گفت: بعضی ها به ما می گفتند که آقای قرائتی خوش به حالت، می گفتم: چرا خوش به حالم؟

گفت: الآن حضرت موسی به من احتیاج دارد یا من به حضرت موسی؟ در ساخت کندانسور فریونی معمولا از لوله های مسی استفاده می شود که ضریب انتقال حرارت بسیار بالایی دارد و فرم دادن این آلیاژ نسبت به فولاد بسیار راحت تر می باشد و ساخت کندانسور های فریونی در مقایسه با کندانسور های آمونیاکی راحت تر می باشد و در ظرفیت یکسان ابعاد کوچکتری دارند.

فن سردخانه ای

از پارامتر های مهم در ساخت سردخانه DT و ضریب اصلاح برفک در اوا پراتور ها را می توان نام برد. This con​te​nt h​as  been  done  by G SA Conte nt G​en erat or Demov​er​si᠎on.

قابلیت حمل و جابجایی به مکان مورد نظر، از ویژگی های شاخص سردخانههای کانکسی محسوب می گردد. در سردخانه بالای صفر به عوامل فساد شیمیایی و فیزیکی که همان میکرو ارگانیسم ها هستند اجازه رشد داده نمی شود و در نتیجه عمر محصولات افزایش پیدا می کند.

فن کویل سردخانه

گردش هوا با نرخ متعادل و یکنواخت، از خراب و فاسد شدن و رشد باکتری ها و قارچ ها در سردخانه جلوگیری می کند.

فروش فن سردخانه

با این تفاوت که در سیستم غیر مستقیم، فرآیند سرمایش با دمیدن هوای گرم خارجی به درون مبدل حرارتی (معمولا مجموعهای از لولهها)، تبخیر آب، خنک شدن سطح لولههای مبدل، مکش هوای گرم به درون لولهها، خنک شدن هوا و دمیدن آن به درون کانال تهویه انجام میگیرد.

فن سردخانه صنعتی

گروه اندیشه سبز در راستای پاسخ به این نیاز انواع سردخانه گوشت بالای صفر و سردخانه گوشت زیر صفر تولید میکند.

همانطور که در پاراگراف قبل گفتیم کندانسور سردخانه و تونل انجماد وظیفه دارد حرارت جذب شده در اواپراتور را به محیط بیرون منتقل کند و این کار از طریق کندانسور و توسط کمپرسور انجام می شود و نیازمند توان بالایی است زیرا فن کندانسور باید توان انتقال گرمای جذب شده در اواپراتور و کمپرسور را که تبدیل به حرارت شده اند را به محیط داشته باشد.

برای تعیین یک کمپرسور که یکی از مهم ترین قطعات به کار رفته در سردخانه است حتما باسد دقت شود .

فن سردخانه خارجی

توجه داشته باشید که نگهداری گوشت در سردخانه در دمای پایین دارای محدودیت زمانی است و شما نمی توانید از این روش به صورت طولانی مدت استفاده کنید.

۱۱ – سکوی تخلیه و بارگیری :ابعاد سکوی تخلیه و بارگیری با توجه به ظرفیت سردخانه و نوع سردخانه و میزان تخلیه و بارگیری آن تعیین میگردد .

سلام من تو خواب دیدم تو یه جمعی که همه از جمله خودم سیاه پوش بودیم پدرم لباس سفید پوشیده بود و یه گل رزقرمز رو به یه فرد روحانی داد تعبیرش چی میشه؟

سردخانه های بالای صفر درجه، برای نگهداری گل و گیاه، میوه و صیفی جات، در طیف وسیع و گسترده ای مورد استفاده واقع می شوند.

بر همین اساس، قابلیت نگهداری این میوه ها در سردخانه های بالای صفر و برای بازه طولانی مدت وجود دارد.

سردخانه های کانکسی به صورت آماده تولید شده و برای استفاده در مکان هایی که امکان استفاده از سردخانه وجود ندارد، مناسب و مفید می باشند.

سردخانه کنترل اتمسفر (CA) از انواع پیشرفته و مدرن سردخانه سیب به حساب می آید. رطوبت بالای 95 درصد، آلودگی و فاسد شدن میوه را تسریع می کند.

فن سردخانه سه فاز

این سردخانه ها به علت برخورداری از موتورهای قوی، ضمن کاهش درجه دما تا منفی 25 درجه سانتیگراد، موجب منجمد شدن مواد موجود در داخل سردخانه می شوند.

نقطه انجماد میوه سیب متناسب با سال و رقم برداشت، در محدوده مثبت 2.8 الی منفی 2.2 درجه سانتیگراد لحاظ می گردد.

در صورت فراهم بودن همه شرایط، قابلیت نگهداری سیب در این سردخانه ها برای بازه 210 تا 365 روز (یک سال) به راحتی امکان پذیر می باشد.

موتور فن سردخانه

علاوه بر این، نوع بسته بندی و چینش سیب ها باید به گونه ای انجام شود که امکان توزیع جریان هوا به صورت یکنواخت را در میان بسته ها میسر سازد.

کاهش رطوبت نسبی، علاوه بر سرعت بخشیدن به تبخیر رطوبت سیب، کاهش وزن، افت کیفیت و چروکیدگی محصول را در پی دارد.

برای به دست آوردن سود سردخانه ابتدا باید هزینه های جاری سردخانه را برآورد کنیم. به میزان گرمایی که باید از محیط سردخانه گرفته شود تا دمای محیط آن به حالت موردنظر برسد، بار برودتی یا بار سرمایش گفته میشود.

در این زمینه باید خاطر نشان نود که سردخانه صنعتی سیب، در ظرفیت های چند هزار تنی و به منظور برآورده ساختن نیاز باغداران و توزیع کنندگان و مردم طراحی و ساخته می شوند.

اتاق های طراحی شده برای سردخانه اتمسفر کنترل، از نوع Gas tight یا غیر قابل نفوذ می باشند. به طور کلی، سردخانه سیب از لحاظ ظرفیت نگهداری در انواع کانکسی، اتاقکی و صنعتی طراحی و به مرحله تولید می رسد.

در هنگام خرید اواپراتور نکته ای که باید به آن دقت کنیم ، میزان هوادهی فن آن می باشد .

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که هوای معمولی از عناصری مانند 3 درصد گاز کربنیک، 19 درصد اکسیژن، 78 درصد ازت و مقداری ناچیز از گازهای دیگر برخوردار می باشد.

در مرحله اول ابتدا باید بررسی کنیم هدف از احداث سردخانه کوچ یا بزرگ برای نگهداری چه محصولاتی است؛ زیرا محدوده دمایی و رطوبت نگهداری برای محصولات متفاوت می باشد.

معمولا محصولاتی که نیازی به یخ زدن ندارند، در سردخانه های بالای صفر نگهداری می شوند. با وجود اینکه کمپرسور- کندانسور- اواپراتور- شیر انبساط و ماده مبرد از اعضاء مواد اصلی یک دستگاه تبرید تراکمی به شمار می روند لوله کشی و وسایل مربوطه نیز به همان نسبت حائز اهمیت هستند.

در هنگام استفاده از سردخانه های جسد دقت داشته باشید که مسائل بهداشتی رعایت گردند و بعد از تخلیه جسد حتما بخش های قابل نظافت دستگاه شستشو و ضدعفونی گردند.

دراین دستگاه ها، به صورت سفارشی، کوئل با فینهای اپوکسی ویا هایدروفیلد، که مقاومت بالایی در محیطهای دریایی آب شور و خورنده های شیمیایی، برخوردارند، نیز قابل تولید می باشند.

لازم به ذکر است که موتور های سرما ساز از نوع اورجینال بوده و دارای برچسب انرژی A هستند یعنی با مصرف کمترین انرژی الکتریکی بیشترین بازدهی را خواهند داشت.

در حال حاضر برای ساخت درب وعایق سردخانه از ساندویچ پانل و درب های پلی یورتان تزریقی استفاده میشود، بنابراین هر چه ضخامت ساندویچ پانل بیشتر بوده و برند معتبر تری باشد دارای قیمت بالاتری نیز خواهد بود.

اما زمانی که بخواهند مدت زمان طولانی جسد ها را در سردخانه نگه داری کنند، از سردخانه های دارای موتور زیر 20 درجه سانتی گراد استفاده می شود.

نگهداری سیب در سردخانه های با اتمسفر کنترل شده، حفظ و ماندگاری این محصول را برای مدت زمان طولانی، در پی دارد.

سردخانه های زیر صفر غالبا برای نگهداری محصولات و مواد غذایی مختلف مانند فرآورده های گوشتی و پروتئینی، ماهی و میگو، مرغ و گوشت قرمز، کاربرد دارند.

این مجموعهها میتوانند تا ماهها مواد غذایی موردنیاز خود را در سردخانه نگهداری کنند. این نوع سردخانه سیب برای نگهداری مواد غذایی فاسد شدنی، غالبا مورد استفاده قرار می گیرد.

بر این اساس، میوه سیب نباید در محدوده دمای پایین تر از منفی 1 درجه سلسیوس نگهداری شود. این سردخانه ها دما را در بازه مثبت 4 تا منفی 4 درجه سانتیگراد، به خوبی حفظ میکنند.

بسته به نیاز مخاطب این سردخانه ها می توانند دمایی بین منفی پنج تا حتی منفی پنجاه درجه را فراهم نمایند.

به عبارت دیگر، هدف از نگهداری سیب در سردخانه، قابلیت عرضه این محصول خارج از فصل، با حفظ کیفیت آن می باشد.

بر این اساس، دمای مناسب برای نگهداری سیب نیز در همین محدوده قرار دارد. در سردخانه با اتمسفر کنترل شده، قابلیت تنظیم و کنترل و حتی افزایش و کاهش این گازها متناسب با نوع میوه و شرایط نگهداری آن وجود دارد.

به منظور عرضه این محصول در خارج از فصل برداشت، غالبا این محصولات در سردخانه سیب نگهداری می شوند. در سردخانههای کوتاهمدت محصولات به تدریج وارد سردخانه خواهند شد و پس از نگهداری چند روزه سریعاً از سردخانه خارج شده و با محصولات جدید در سردخانه جایگزین میشود.

تعبیه موتورهای سرماساز بالای صفر، امکان نگهداری از سیب را در این سردخانه ها فراهم می آورد. در این سردخانه ها امکان نگهداری از میوه های مختلف در دماهای گوناگون وجود دارد.

میزان گردش هوا، از دیگر پارامترهای حائز اهمیت برای نگهداری سیب در سردخانه محسوب می شود. میزان رطوبت نسبی، از دیگر موارد حائز اهمیت برای نگهداری از سیب (زرد و قرمز) در سردخانه تلقی می گردد.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با فن سردخانه وب سایت خود باشید.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.