سامانه طرح ملی حفظ کل قرآن کریم رونمایی شد

[ad_1]

مراسم افتتاحیه و رونمایی از طرح ملی حفظ کل قرآن کریم با حضور حجج اسلام حمید محمدی دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی، مهدی اخوان صباغ رئیس دارالقرآن القرآن. کریم و حمید مجیدی مهر مرکز آموزش امور قرآنی سازمان اوقاف، حسین تقی پور معاون آموزش و ارزشیابی، سیدجعفر صادقی معاون برنامه ریزی و توسعه فناوری وزارت، دارالقرآن الکریم و جمعی دیگر از اعضا کمیته راهبری طرح ملی حفظ قرآن در دارالقرآن الکریم برگزار شد.

به گزارش ایسنا، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی با تاکید بر اینکه باید کاری کنیم که سند راهبردی حفظ قرآن در جامعه معرفی شود، گفت: می توانیم حمایت های قرآنی را در حوزه وقف توسعه دهیم. امروز هدایای قرآن در کشور بسیار کم است، در حالی که برای موارد دیگر هدایا و هدایای زیادی داریم. از این رو مرکز قرآنی اوقاف باید در زمینه گفتمان سازی جامع و فرهنگ سازی برای توسعه فرهنگ قرآنی تا حد امکان تلاش کند تا کشور در عرصه قرآنی ارتقا یابد.

وی با تاکید بر لزوم پرورش معارف قرآنی و وقف مشارکتی در عرصه قرآن، گفت: باید در این زمینه کارهای چند جانبه انجام شود. مهمتر از آن، هدف حفظ قرآن کریم است که شامل افزایش ایمان، علم، انسانیت و عمل در قرآن کریم است. بنابراین باید روندی طی شود که پس از تربیت حافظ، قرائت صحیح قرآن کریم همراه با درک مختصر و با افزایش ایمان، معرفت، انسانیت و عمل به قرآن محقق شود.

محمدی تاکید کرد: در این جریان نباید غفلت کرد که صرف یادآوری حتی بدون درک معنا برای ما یا این دو موضوعیت پیدا می کند، اما ارزش ایمان و معرفت را ندارد. بنابراین، ضمن اینکه ساختاردهی جریان حفاظتی را مهم می دانیم، باید از اهداف نیز آگاه باشیم و از آنها غافل نشویم.

در این مراسم، حجت الاسلام اخوان صباغ، رئیس دارالقرآن الکریم ای، سعی کرد حفظ قرآن را برای دریافت گواهی عمومی برای اثبات گستردگی محفوظات به بهترین وجه و روانترین حفظ کند. تا آنجا که توانست استانداردهای آزمون حافظه را برای دریافت گواهی حفظ عمومی.

رئیس سازمان دارالقرآن تصریح کرد: با توجه به حمایت های انجام شده این توانمندی به خوبی پیش رفت و ما نیز برای رسیدن به این توان بنیادی در سازمان دارالقرآن ایجاد کردیم. بدین ترتیب از تأسیس نظام تا تشکیل کمیسیون های فنی استان ها و تشکیل دبیرخانه در این زمینه و همچنین توجیه نهادهایی علاوه بر نهادهایی مانند آموزش و پرورش، بسیج، سپاه، ارتش و حوزه های علمیه. که نهادها و نهادهایی هستند که فراتر از نهادهای قرآن تعریف می شوند. اقداماتی انجام شد.

اخوان صباغ تصریح کرد: بر این اساس سامانه جامعی تعریف شده است که تمامی نهادها و دستگاه های زیرمجموعه آن را تحت پوشش قرار دهد. بنابراین سایر نهادها و ارگان ها به دلیل پذیرش اعضای کمیته راهبری صیانت نمی توانند مدرک اعطا کنند و همه آنها از طریق یک دستگاه و سامانه انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه اعتبار این فرآیند برای هر مؤسسه و دستگاهی خواهد بود، گفت: تنوع آزمون و زمان آزمون را در این طرح لحاظ کرده ایم. افراد پس از ثبت نام در این سامانه یک روز را برای آزمون مشخص می کنند. حتی می توانند روز آزمون را با هماهنگی موسسه مشخص شده انتخاب کنند.

رئیس سازمان دارالقرآن تصریح کرد: نکته اصلی این طرح نظارت دقیق بر روند اجراست. تخمین می زنیم در ماه های اول اجرای این طرح بیش از صد هزار نفر در این سامانه ثبت نام کرده و برای دریافت مدرک اقدام کنند.

وی گفت: اگر نظام سنجش در کشور را به گونه ای بگیریم که حافظ قرآن از ارزش و اعتبار برخوردار باشد و در فرآیندهای مختلف از اشتغال گرفته تا سایر خدمات برای آنها اولویت داشته باشد، به نظر می رسد می توان از این توانمندی به خوبی استفاده کرد. کرد.

حمید مجیدی مهر، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان خیرین نیز در این مراسم به ضرورت راستی آزمایی در اجرای طرح و آزمون حفظ قرآن کریم پرداخت و گفت: قضاوت در این زمینه یکی از نیازهای مهم است. که نباید فراموش شود.» در انجام این فرآیند همه نهادهای مسئول باید اعلام و حمایت کنند.

محمدمهدی بحرالعلوم، معاون آموزشی مرکز امور قرآنی سازمان خیرین گفت: راه اندازی این سامانه یکی از اقدامات بسیار خوب طرح ملی حفظ قرآن است.

معاون آموزشی مرکز امور قرآنی سازمان خیرین ادامه داد: امروز بخش‌های مختلف آزمون حفظ قرآن برگزار می‌کنند و گواهی صادر می‌کنند، بنابراین لازم است همه در مرحله راه‌اندازی و راه‌اندازی این سامانه باشند و بدانند که از این پس کلیه اسناد تخصصی قرآن فقط از طریق سازمان دارالقرآن الکریم انجام می شود.

حسین تقی پور سرپرست معاونت آموزشی و ارزشیابی سازمان دارالقرآن کشور گفت: طرح ملی حفظ همگانی قرآن یکی از طرح هایی است که از سوی کمیته راهبری کشور به سازمان دارالقرآن الکریم واگذار شده است. دارالقرآن الکریم و از این حیث سامانه مجازی طرح ملی حفظ کل قرآن نیز طراحی و راه اندازی شد.

وی با اشاره به اینکه در این سامانه اطلاعاتی از قرآن آموزان، مربیان، معلمان و ممتحین مجاز به حفظ قرآن کریم شارژ شد، افزود: از این پس حافظان علاقه مند می توانند برای شرکت در آزمون های طراحی شده برای حفظ کل قرآن کریم وارد این سامانه شوند. قرآن کریم یک نفر در کل شرکت کنید و بعد از قبولی درجه حفظ عمومی قرآن را دریافت کنید.

معاون آموزش و سنجش سازمان دارالقرآن ادامه داد: حافظان قرآن کریم از یک جزء تا کل می توانند در این طرح شرکت کرده و پس از شرکت در آزمون در مراکز مجاز و پذیرفته شده گواهی مربوطه را دریافت کنند.

وی افزود: در حال حاضر دو طرح حفظ تخصصی و حفظ عمومی در سطح کشور برای دریافت گواهی حفظ قرآن در حال انجام است و حافظان قرآن کریم می توانند با داشتن هر میزان حفظ قرآن، پرونده خود را در کارخانه ارزیابی و سپس در این سامانه ثبت و ضبط کنند. قبولی، گواهینامه مربوطه را از 460 مؤسسه و 180 خانه قرآن کریم اعلام شده دریافت کنید.

علاقه مندان به شرکت در آزمون های حفظ کل قرآن کریم می توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به آدرس سامانه آزمون های سنجش و اعطای گواهینامه حفظ عمومی به حافظان قرآن کریم به آدرس https://hefz.telavat.ir/Guest/ مراجعه کنند.

انتهای پیام/.

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.