سئو و بهینه سازی سایت چیست؟

سئو و بهینه سازی سایت چیست؟
سئو چیست, سئو تکنیکال چیست, سئو داخلی چیست, سئوی سایت

سایز و حجم تصاویر شما برای کاربران اینترنت باید مناسب باشد. حتماً از تصاویر با سایز مناسب ( بدون نیاز به تغییر سایز توسط کدهای CSS) و حجم مناسب استفاده کنید. محتوای شما (شامل تصاویر و ویدیو های سایت) باید بروز و جدید باشد. در حالی که سئو خارجی بر تمامی فعالیتهایی که خارج از وبسایت شما و در راستای بهبود رتبه سایت شما اتفاق میافتد تمرکز دارد، توجه سئو داخلی بر بهینهسازی اقداماتی است که درون وبسایت شما اتفاق میافتد. این امر با کمک پردازش زبان طبیعی که بر نمایه سازی معنایی نهفته، و به اصطلاحات و مترادف های همزمان متکی است، به دست می آید. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه گوگل وب سایت ها را پیدا می کند و در مورد نحوه رتبه بندی آنها تصمیم می گیرد؟ افزونههای کش یک نسخه از صفحات وبسایت شما را به صورت استاتیک ذخیره میکنند تا در مراجعات بعدی کاربر به سایتتان نیازی به لود مجدد صفحات نباشد.

Data has be᠎en gen erat​ed  with G SA Con te nt G​en​erator Demover si on᠎!

CDN ها یک نسخه از صفحات سایت شما را بر روی سرورهای مختلف در سراسر دنیا ذخیره میکنند تا کاربران اطلاعات سایت شما را از نزدیکترین سرور به موقعیت جغرافیایی خود دریافت کنند. به بیان سادهتر ویدیوی ریچ اسنیپت شده به شما کمک میکند تا در بین سایر نتایج جستجو بیشتر نمایان شوید و بنابراین جستجوگران بیشتر مایل به کلیک بر روی نتیجه شما باشند که این کار سبب افزایش ترافیک وبسایت شما میشود. این اعتبار به عوامل مختلفی مثل تعداد لینکهای موجود از دامنه شما در سطح وب، تعداد منابع معتبری که به شما لینک دادهاند، سابقه فعالیت شما در سطح وب (عمر دامنه)، میزان مفید بودن سایتتان برای کاربران در گذشته، تعداد بازدید روزانه از سایتتان و … ولی اگر تصمیم شما برای بهنیه سازی URL های قدیمی جدی است میتوانید، توسط 301 redirect صفحات قدیمی را به URL های جدید هدایت کنید. وقتی ما کلمه کلیدی خودمون رو در تگ عنوان (Title Tag)، آدرس (URL)، توضیحات (Description) و تگهای هدینگ (H1, H2,…,H6) بکار ببریم گوگل تو همون لحظه اول کروال (کاوش) متوجه میشه که این صفحه یا پست در مورد چه موضوعی هستش. خود شما وقتی به یک سوپر مارکت میروید و میخواهید برای مثال یک سس کچاپ خریداری کنید آیا ترجیح میدهید یک برند شناخته شده را انتخاب کنید یا برندی که تا به حال اسمش حتی به گوشتان نخورده است؟

برای مثال تعداد جستجوی ماهانه عبارت “دیجی کالا” از “فروشگاه اینترنتی” بیشتر است. هاست شما باید متناسب با تعداد بازدیدکنندگان سایت شما باشد. سئوی خارجی تمام اصولی است که اگر در خارج از سایت شما رعایت شود میتواند منجر به بهبود رتبه شما در موتورهای جستجو گردد. همچنین صفحات وبسایت شما از طریق سرورهای گوگل به کاربر نمایش داده میشود. حتماً با وبسایتهای دیگر از طریق ایمیل در ارتباط باشید و به روشهای مختلف با آنها رابطه یا همکاری مشترکی ایجاد کنید. سرعت صفحه فرود یا لندینگ پیج زمانی که هدف شما به دست آوردن کاربران سایت باشد، بسیار مهم و ضروری است. یک تصویر نامناسب سرعت بارگذاری صفحه شما را میتواند حتی تا 10 برابر افزایش دهد! نکته اینکه حتماً از شرکتهای معتبر هاست تهیه کنید تا هم پیکربندی هاست را به درستی انجام داده باشند و هم در مانیتورینگ و پشتیبانی هاست به شما کمک کنند. این امر برای یافتن اینکه کاربران چه عباراتی را در کادر جستجو تایپ می کنند و ایجاد محتوایی که بتواند هدف آنها را برآورده کند ضروری است. ممکن است Google از توضیحات متای شما برای درک محتوای صفحه تان استفاده نکند اما کاربران برای تصمیم درباره اینکه روی کدام نتیجه کلیک کنند، به توضیحات متا نگاهی می اندازند.

اکنون وقتش رسیده که از خانه خود بیرون برویم و دستی به سر و روی حیاط خانه بکشیم. در سئوی داخلی به زیبایی و دکوراسیون داخلی خانه خود پرداختیم. اکثر قالبهای معتبر در تنظیمات خود گزینهای دارند که میتوانید ویژگی AMP را با یک کلیک فعال یا غیرفعال کنید. تعداد کمی سایت دارای نمره اعتبار 100 یا نزدیک به 100 هستند مثل google , youtube , microsoft و سایتهای برتر ایرانی معمولاً اعتباری بین 50 تا 80 دارند. یکی از معیارهایی که گوگل سایتها را بر اساس آن رتبهبندی میکند تعداد کلیک افراد روی نتایج مختلف در SERP است. وجود لینک داخلی کمک میکند تا کاربران زمان بیشتر را در صفحات سایت شما در حال گردش باشند و تعداد صفحات بیشتری از سایت شما را مشاهده کنند. هر چه برند شما قویتر باشد افراد بیشتری به جستجوی نام شما در موتورهای جستجو میپردازند. همچنین با برندسازی قوی احتمال اینکه افراد بیشتری روی سایت شما در صفحه نتایج موتورهای جستجو کلیک کنند بالاتر میرود.

 Th​is content has be en gen᠎er ated wi᠎th GSA  C ontent᠎ Gen​erat᠎or Dem over sion!

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.