زاخارووا: کشورهای بریکس به مرکز دنیای چندقطبی تبدیل شده اند

[ad_1]

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با بیان اینکه نظام روابط بین‌الملل دستخوش دگرگونی عمیقی است، گفت: کشورهای بریکس در حال حاضر به هسته اصلی جهان چندقطبی تبدیل شده‌اند.

به گزارش ایسنا، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در گفت و گو با روسیا الیوم گفت: مهم است که کشورهای بریکس و همچنین بسیاری از کشورهای دیگر بر توسعه و همکاری خود تمرکز کنند. بین المللی سازنده سازنده

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه افزود: روسیه در عرصه بین المللی برای ترویج اصول برابری حاکمیت، عدم مداخله در امور داخلی و همکاری بر اساس تعادل منافع، همکاری با کشورهای بریکس، امنیت جمعی تلاش می کند. سازمان معاهده، سازمان همکاری شانگهای و سایر دوستان». شرکا ادامه خواهند داد.

وی گفت: «کشورهایی که سیستم چندقطبی را انتخاب کرده‌اند، این فرصت را دارند که هویت خود را حفظ کنند و بر اساس منافع مردم خود سیاست‌هایی را توسعه دهند.

زاخارووا خاطرنشان کرد که نظام روابط بین الملل عمیقاً در حال تحول است و جهان تک قطبی به گذشته بسیار قبل از حوادث اوکراین تعلق دارد.

وی افزود: مراکز جدید قدرت در آسیا، آفریقا، آمریکای لاتین و خاورمیانه به طور فزاینده ای نقش برجسته ای در تدوین برنامه های جهانی ایفا می کنند و مایل به دفاع از منافع خود و احترام به توسعه آنها هستند.

برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی کشورهای بریکس هستند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.