روند انعقاد قرارداد تامین اجتماعی با پزشکان/ ادامه تسهیلات تشویقی برای پایبندی به نسخه الکترونیکی

[ad_1]

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی با اشاره به روند انعقاد قرارداد تامین اجتماعی با پزشکان و رعایت آنها در رژیم نسخه نویسی الکترونیک، توضیح داد و گفت: برقرار است.

شهرام غفاری در گفت وگو با ایسنا، وی گفت: در حال حاضر بیش از 80 درصد نسخه ها به صورت الکترونیکی نگارش می شود.

وی افزود: اما طبق قانون از اردیبهشت 1401 همه پزشکان باید نسخه الکترونیکی تجویز کنند مگر اینکه قطعی برق، اینترنت و امثال اینها باشد که استثنا خواهد بود.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی با اشاره به روند انعقاد قرارداد با پزشکان، گفت: این فرآیند بسیار عالی و آسان است و هر پزشک داوطلبی وارد سامانه می شود و نیازمند قرارداد است که طی یک قرارداد منعقد می شود. هفته.”

غفاری درباره همکاری پزشکان بخش خصوصی با تجویز الکترونیک؟ وی تصریح کرد: استقبال چندان چشمگیر نبود. یک دلیل این است که گروهی از پزشکان تمایلی به استخدام ما ندارند. مشکل روند عقد قرارداد ما این نیست که بگویند سخت است، بلکه فکر می کنند وقتی می توانند مستقیم از بیمار پول دریافت کنند، چرا باید بیمه را دیر دریافت کنند؟

وی افزود: بنابراین لازم است بیمه ها بتوانند در مهلت تعیین شده مطالبات را پرداخت کنند، گاهی اوقات تاخیر داریم که باعث می شود برخی پزشکان تمایلی به عقد قرارداد نداشته باشند.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه دیگران نیز از قوانین جاری ما گلایه دارند، گفت: بنابراین لازم است بیمه ها در قوانین خود بازنگری کنند. البته از نظر کارشناسی معتقدم آن دسته از پزشکانی که با ما قرارداد نمی بندند نباید اجازه تجویز دارو برای بیمه شدگان ما را بدهند. زمانی که خود را ملزم به قرارداد نمی دانند نباید اجازه پرداخت هزینه بیمه را داشته باشند.

غفاری افزود: ممکن است در صورت بهبود شرایط، در آینده از پزشکان بخواهیم که با ما همکاری نکنند یا در صورت همکاری در چارچوب مشخصی باشد. ما همچنین باید قوانین را تسهیل کنیم و پرداخت ها را به روز کنیم.

وی در خصوص تداوم تسهیلات تشویقی که در ابتدای طرح نسخه الکترونیکی پزشکان و داروخانه ها در نظر گرفته شده بود، گفت: این تسهیلات همچنان وجود دارد و پرداخت ها به پزشکان و داوران به صورت ماهانه انجام می شود و باید نسخه ها را تا پایان تاریخ پرداخت کنیم. دهم هر ماه.” پرداخت ماه قبل

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.