رهبران بودایی در سریلانکا خواستار کناره گیری دولت شدند

[ad_1]

با تشدید بحران اقتصادی در سریلانکا، رهبران بانفوذ بودایی ضربه دیگری به دولت سریلانکا وارد کردند و خواستار استعفای آن شدند.

به گزارش الجزیره، سریلانکا بدترین بحران اقتصادی خود را از زمان استقلال در سال 1948 تجربه می کند. قطعی مکرر و طولانی مدت برق و کمبود شدید مواد غذایی، سوخت و سایر مایحتاج، گریبان مردم این کشور را گرفته است.

همزمان، تنش ها و موجی از اعتراضات در سریلانکا تشدید شده و رهبران بودایی بانفوذ خواستار کناره گیری دولت شدند.

یک راهب بودایی در مرکز شهر کندی به خبرنگاران گفت: «سریلانکا به سرعت در حال شکست در تبدیل شدن به یک کشور است.

این راهب به همراه دیگر رهبران بودایی به طور مشترک از گوتابایا راجاپاکسا، رئیس جمهور سریلانکا خواستند تا یک دولت موقت تشکیل دهد تا کشور را از بحران خارج کند.

گفته می شود این اقدام مستلزم استعفای نخست وزیر، برادر رئیس جمهور و رئیس خانواده قدرتمند حاکم سریلانکا است.

فشارها برای کناره گیری رئیس جمهور تحت محاصره سریلانکا نیز به عنوان وزیر افزایش یافته است و چندین تن از اعضای عالی رتبه این حزب به اعتراضات سریلانکا پیوسته اند.

راجاپاکسا که تحت فشار شدید برای استعفا است، در ماه جاری دو برادر و یکی از بستگان درجه دوم خود را از کابینه برکنار کرد، اما معترضان از این تغییرات خشنود نبودند و آنها را سطحی خواندند.

وزیر رسانه سریلانکا که به تظاهرات پیوست، زمانی به راجاپاکسا وفادار بود، اما اکنون می‌گوید که باید برادر بزرگ‌ترش (ماهیندا راجاپاکسا، نخست‌وزیر سری‌لانکا و رئیس خانواده راجاپاکسا) را برکنار کند و به دولت اجازه دهد تا تمام احزاب قدرت را شامل شود. .

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.