راهنما همه چیز در مورد مبدل حرارتی تاسیسات 24 ساعته ادامه مفیدات

از مزایای این مبدلها میتوان به سطح تماس زیاد در حجم کم، طرح مکانیکی خوب، توزیع یکنواخت فشار، هزینه کم در روش ساخت و تولید و راحتی تمیز کردن آنها اشاره کرد.

قیمت مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس

به این دلیل که فاصله بین صفحات کم است، مقدار کمتری از سیال عامل در این مبدل ها استفاده می شود.

مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس

در مرحله اول این شبیهسازی تنها عدم قطعیت قیمت برق بازار روز – قبل در نظر گرفته و از تابع هدف (7) و قیود مربوطه (8-26) استفاده شد.

همانطور که مشاهده می کنید قیمت مبدل حرارتی پوسته و لوله ، صفحه ای ، هوا خنک و غیره ، همگی به عوامل متعددی بستگی دارد و تنوع آن آنقدر زیاد است که نمی توان قیمت دقیقی برای آن تعیین نمود.

درنهایت، برای تعیین اینکه چگونه عوامل مختلف قیمت برق در روزهای آینده و در زمان – واقعی در دورههای زمانی ذکرشده تأثیر میگذارند، ضریب همبستگی مربوط به قیمت برق و عوامل مختلف در هر هاب محلی محاسبه میشود.

مبدل حرارتی دانفوس

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل اویل کولر Dedicated Oil Cooler DOC جهت انتقال حرارت روغن با ویسکوزیته های مختلف با عملکرد بهینه و ضریب انتقال حرارت بالا تولید می شوند.

یکی از مهم ترین دلالیل استفاده از مس می توان به ضریب انتقال حرارت بسیار بالا و قابلیت اسیدشویی آن است.

همچنین زمانی که فشار یکی از دو سیال یا هر دو بالا باشد می توان از این نوع استفاده نمود.

خرید مبدل های حرارتی

بیشترین استفاده مبدلهای حرارتی در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، پالایشگاهها، تصفیه گازهای طبیعی، نیروگاه ها، یخچالها، سیستم های گرمایش ساختمان ها و تهویه مطبوع و همچنین بازیابی گرمای تلف شده در فرآیندهای شیمیایی است.

روش کار مبدل حرارتی پوسته و لوله به این صورت است که وقتی سیال از میان پوسته عبور می کند در طی مسیر بیشترین تماس را با سطح خارجی لوله ها برقرار می کند، در نتیجه فرآیند انتقال حرارت به بهترین شکل ممکن انجام می شود.

اما وقتی آرایش مثلثی باشد، افت فشار جریان پوسته بیشتر از وقتی است که آرایش مربعی میباشد، اما میزان انتقال حرارت در آرایش مثلثی بیشتر است.

معمولاً سیال با گرانروی بالاتر یا دارای مواد جامد داخل پوسته می باشند و سیالات رقیق تر داخل لوله جریان می یابند.

جریان سیال در داخل مجاری مبدلهای حرارتی پیوسته یا متناوب است. در شرایطی که دمای سیال کمتر از ۹۰ درجه سانتی گراد باشد، واشرهای MBR و برای سیال های روغنی و هیدروکربن ها با دمای کمتر از ۲۲۰ درجه سانتی گراد از VITON استفاده میشود.

قیمت مبدل دانفوس

مبدل حرارتی دستگاهی است که برای انتقال حرارت از جریانی با دمای بالاتر به جریانی با دمای پایین تر مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین محاسبه صحیح قطر لوله های آب رفت و برگشت به انواع مبدل های حرارتی که سیال ناقل انرژی آن ها، آب می باشد، باعث رسیدن حجم کافی سیال ناقل انرژی جهت امکان انجام تبادل حرارت مورد نیاز در مبدل حرارتی می گردد.

خرید مبدل حرارتی صفحه ای

شیر رادیاتور ترموستاتیک از اختراعات کلاسون بود، که در این شرکت تولید میشد که در سال ۱۹۵۲ بهعنوان بک دستگاه کاهش مصرف انرژی ثبت اختراع شد. Th is data w​as done by GSA Con tent  Gen erat᠎or Dem​oversi᠎on​.

مبدل حرارتی پلیتی

از طریق همکاری با شرکت ایتالیایی micro plan و استفاده از بهترین و معتبرترین قطعات اروپایی و به کارگرفتن پیشرفته ترین آزمایشگاه تحقیقاتی پکیج در ایران، در کوتاه ترین زمان و برای اولین بارموفق به اخذ نشان استاندارد از سازمان استاندارد ایران شد ،همچنین گواهینامه فنی از مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی را برای پکیج طراحی شده در ایران به عنوان اولین شرکت اخذ نمود.

به منظور افزایش آشفتگی جریان، سطح تبادل حرارت و استحکام مکانیکی، صفحات مبدل حرارتی صفحهای را به صورت موجدار میسازند.در سیستمهای سرمایشی، مبدل حرارتی صفحهای به عنوان اواپراتور در چیلر مورد استفاده قرار میگیرد.

قیمت مبدل حرارتی صنعتی

طراحی و گسکتگذاری مناسب این امکان را میدهد که یک دسته از صفحهها به وسیله پیچهای فشار دهندهای که صفحات انتهایی را به هم متصل میکند در کنار هم نگه داشته میشوند.

خرید مبدل حرارتی

امکانات و قابلیت های مبدل حرارتی صفحه ای جوشی دانفوس قابل استفاده در سیستم های برودتی-گرمایشی مرکزی ساختمان قابل استفاده به صورت مرکزی و مستقل دارای قطعات استاندارد و با کیفیت قابل استفاده به عنوان اواپراتور و کندانسور در چیلرهای صنعتی و مسکونی قابل استفاده به عنوان کندانسور یا اواپراتور در سیستم های هیت پمپ امکانات و قابلیت های مبدل حرارتی صفحه ای واشری دانفوس دارای صفحات استنلس استیل شیاردار دارای راندمان بالای حرارتی قابل استفاده در صنایغ غذایی و دارویی مشخصات فنی مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس شرکت دانفوس، از سال 1933 میلادی اقدام به تولید و عرضه محصولات مکانیکی، الکترونیکی و کنترل در صنایع مختلف کرده است.

نمایندگی مبدل حرارتی دانفوس

به دلیل مشکلاتی که در بازرسی و تمیز کردن مبدلهای سر ثابت وجود دارد عموما در جایی استفاده میشوند که احتمال کثیف شدن پوسته محدود باشد.

به دلیل عملکرد بالا، حجم پایین، نگهداری آسان و از همه مهمتر تعمیرات راحت، استفاده از این مبدل در بسیاری از دستگاههای تهویه مطبوع خانگی و صنعتی رواج دارد.

فروشگاه مبدل حرارتی

جنس، قطر، ضخامت و حجم پوسته به طبیعت سیال، مقدار جریان سیال، فشار، درجه حرارت سیال و مشخصات دسته لوله (Tube Bundle) از نظر قطر و طول آن بستگی دارد.

قیمت مبدل حرارتی استیل

مبدلهای حرارتی موجود در صنایع و کارخانهجات به ویژه صنعت پتروشیمی، معمولا از نوع پوسته و لوله میباشند. نوع کاربری نیز تعیینکننده است.

میتوان گفت که ساختمان مبدلهای پوسته و لوله شامل تعدادی لوله است که در داخل یک استوانه قرار میگیرند و دو سیال مورد نظر که یکی سرد و دیگری گرم است، بدون اینکه بطور مستقیم بایکدیگر برخورد کنند از طریق دیواره فلزی لولهها با یکدیگر تبادل حرارت خواهند کرد.

مبدل حرارتی قیمت

یکی از معایب آرایش مربعی قرار گرفتن تعداد کمتر لوله در یک سطح معین میباشد. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با سایر فرمولهای مربوط به محاسبه بازده Heat Exchanger؛ یکی از مهمترین و کارآمدترین مقالات در این سطح میباشد. ᠎Article was generat ed  wi th the he​lp  of GSA  Con᠎tent᠎ Gen erat or Dem᠎ov ersion​.

گاهی اوقات برای ازدیاد سطح تماس و تبادل حرارتی بهتر، سطح خارجی لوله داخلی با پرههای (Fins) طولی پوشیده میشود.

در نوع مستقیم: حرارت بین دو سیال که با هم تماس مستقیم دارند مبادله میشود. به عبارت دیگر مبدل حرارتی وسیلهای است که برای انتقال حرارت موثر بین دو یا چند سیال ساخته شده است که در آن دوسیال توسط یک دیواره از هم جدا شدهاند، بنابراین دوسیال هیچوقت در یکدیگر مخلوط نمیشوند.

در مبدلهای حرارتی با جریان پیوسته، مجاری سیال گرم و سرد از هم تفکیک شدهاند، به طوری که سیال گرم در مجاری مخصوص خود و سیال سرد نیز در مجاری مربوط به خود جریان دارند.

مبدل حرارتی صفحه ای بریز برای گرم کردن و خنک سازی مایعات تمیز به کار می رود. جنس، تعداد، قطر، طول و ضخامت لولهها به طبیعت سیال (خورنده یا بیاثر، تمیز یا کثیف و …) مقدار جریان سیال، فشار و درجه حرارت سیال و همچنین بار حرارتی مبدل بستگی دارد.

2. به دلیل مارپیچ بودن لولهها تمیز کردن آنها عملا مشکل است. آنها به طور همزمان برای گرم کردن محفظه داخلی کوره با یکنواختی خوب طراحی شده­اند و این در حالی است که به خوبی نمای بیرونی تجهیزات صنعتی را عایق بندی میکنند.

در تصویری که در ادامه مشاهده می فرمائید، محل قرارگیری مبدل های حرارتی به عنوان سیستم گرمایش استخر در کنار دیگر تجهیزات استخر به طور دقیق تعیین شده است.

مبدلهای پوسته-لوله پُرکاربردترین و متنوعترین نوع تجهیزات انتقال حرارت غیر آتش خوار در صنایع مختلف هستند. معمولا ابعاد این دسته از مبدلها در مقایسه با سایر مبدلهای لولهای کمتر است زیرا انتقال حرارت در مسیرهای منحنی و پیچدار بیشتر از مسیر مستقیم است.

در مبدلهای حرارتی دو لولهای اگر در انتهای آنها یک خَم را داشته باشیم (مانند شکل زیر) نمایی شبیه سنجاق سَر و یا دو شاخه پیدا میکنند و به همین نام هم معروف هستند و به آنها مبدلهای حرارتی دو لولهای سنجاقی هم گفته میشود.

از آنجایی که این مبدل ها فاقد واشر می باشند،قادربه تحمل فشار کاری 30BAR و دمای کاری بالای 200 درجه سانتی گراد را دارند.

شما می توانید پس از سفارش محصول خود به نمایندگی تهران، آن را در اقصی نقاط ایران از جمله استان ها و شهرهای مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز، گلستان، گرگان، مازندران، ساری، رشت، گیلان، خراسان، خوزستان، اهواز، آبادان، کرمان، یزد، همدان، کرج، قم، کرمانشاه، ارومیه، اردبیل، بندرعباس، اراک، زنجان، قزوین، ارومیه، لرستان، خرم آباد، کردستان، سنندج، زاهدان، بوشهر، بیرجند و یاسوج تحویل بگیرید.

مبدل حرارتی صفحه ای به دستگاهی گفته می شود که قادر است آب گرم مورد نیاز ساختمان را تامین کند.

این مبدلها برای جاهایی که سطوح انتقال حرارت کوچکی نیاز داریم و یا فشار هر کدام از سیالهای گرم و سرد زیاد باشد مناسب است.

سیال سرد وارد حاشیه و گذر مارپیچ می شود و در مرکز خارج میشود. این مبدل حرارتی از دو لوله هم مرکز ساخته شده که یکی کوچکتر از دیگری است.

به عبارت دیگر یکی از این دو سیال در لولهها (Tube Side Fluid) و دیگری در اطراف لولهها و در درون پوسته (Shell Side Fluid) جریان خواهد داشت.

بطور مثال پوسته مبدلهای از نوع تبخیرکننده و همینطور جوشاننده دارای فضای تبخیر میباشند. مبدل های حرارتی دیوارک دار(Baffle) معمولا با یک پاس پوسته و دو پاس لوله و یا با دو پاس پوسته و چهار پاس لوله تولید می شوند.

مجتمع گاز پارس جنوبی بعنوان بزرگترین واحد پالایشگاهی کشور دارای بیشترین تعدد و تنوع مبدل های حرارتی است . جنس، ضخامت و قطر این صفحه به جنس لولهها، تعداد لولهها و نوع مبدل حرارتی بستگی دارد.

جریان سیال به داخل لولهها از طریق کانال صورت میگیرد. در این مبدلها، لولههایی با مقطع دایرهای در داخل پوستهای استوانهای نصب میشوند و یک سیال از داخل لولهها و سیال دیگر از فضای بین لولهها و پوسته، بصورت متقاطع با لولهها یا در طول آنها، جریان پیدا میکند.

یکی از جریانها از داخل لوله کوچکتر و دیگری از فضای بین دو لوله عبور میکند. این مبدل می تواند ساختمان یکی از انواع خنک کننده های آبی یا هوایی را داشته باشد و معمولا به طور افقی نصب می شوند.

این شرکت با بیش از ۳۴ سال سابقه و بهره گیری از توان مهندسی و تخصص پرسنل زبده خود توانسته است به یکی از شرکتهای پیشرو در حوزه مهندسی و ساخت مبدلهای حرارتی تبدیل گردد.

مبدلهای حرارتی براساس پیوستگی یا تناوب جریان، فرآیند انتقال، نحوه ساختمان و مشخصات هندسی آن، درجه حرارت کارکرد، ساز و کار انتقال حرارت، تعداد سیال و آرایش جریان دستهبندی میشوند.

در بسیاری مواقع مبدلهای حرارتی بر مبنای ساختمان و نحوه عملکرد تقسیمبندی میشوند. لولهها عموما با د آرایش مربعی و مثلثی بر وری Tube Sheet نصب میشوند.

لولهها ممکن است به صورت مستقیم یا راست (دو سر باز) و یا به شکل U بر روی صفحهای به نام Tube Sheet پرس یا جوش داده شوند.

صفحهای دایرهای شکل که سر لولهها بر روی آن قرار میگیرد. لولهها ممکن است به آن جوش داده شده یا توسط بفنج به آن متصل شوند.

لولهها ممکن است به صورت مستقیم (Straight) ویا -Uشکل باشند. جریان سیال در مبدل صفحه ای ممکن است به صورت موازی، متقاطع یا مخالف باشد.

فرآیند تبادل گرما بین دو سیال با دماهای مختلف که به وسیله ی یک جدا کننده صلب از هم جدا شده اند در بسیاری از کاربردهای مهندسی یافت می شود.

مبدل حرارتی صفحه ای Plate Heat Exchanger حلزونی برای سیال لجن آلود، مایعات لزج، مایعات دارای ذرات جامد معلق، و جریان دو فازی مایع / جامد بکار گرفته میشوند.

تیغهها به شکل دایرهای برش خورده و یا بصورت دیسک و حلقه (Disc & Ring) ساخته میشوند. این نوع از مبدلهای حرارتی از یک یا چند حلقه لوله مارپیچ تشکیل شدهاند که ابتدا و انتهای این لوله مارپیچ به لوله اصلی ورودی و خروجی متصل میشود و محفظهای اطراف آن را میپوشاند.

این مبدلها برای آرایشهای مختلف سری و موازی میتوانند مرتب شوند تا افت فشار و اختلاف دمای موردنظر را ایجاد کنند.

در مقابل این افزایش انتقال حرارت، افت فشار نیز افزایش پیدا می نماید. این افزایش کارایی با از بین بردن گرمای اضافی تولیدی ایجاد شد.

شکل اغلب استوانهای این گونه از مبدلها باعث میشود تا در برابر فشارهای مختلف کاربرد داشته باشند. در ادامه به به بررسی مبدلهای مختلف میپردازیم.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.