خصوصی سازی معابر ممنوع / جمع آوری درب های غیرمجاز در کوچه ها و بن بست های شمال تهران

[ad_1]

شهردار منطقه یک تهران اعلام کرد: برای تسهیل و جلوگیری از وقفه در تردد شهروندان، تامین مطالبات شهروندان و رعایت عدالت اجتماعی درب های غیرمجاز در ورودی معابر، کوچه ها و بن بست های شمال تهران جمع آوری می شود.

به گزارش ایسنا، صبح امروز با حضور حمیدرضا حاجوی شهردار منطقه یک و محمدحسین جعفری معاون دادستان تهران و رئیس دادگاه ناحیه یک (الهیه) درب شمالی و جنوبی خیابان شهید قاسمی (گلستان) در محدوده اقدسیه جمع آوری و 840 متر رفع گرفتگی شد.

در این بازدید شهردار منطقه یک با حضور تنی چند از اهالی این خیابان گفت: این اقدام توسط برخی از اهالی به منظور تخصصی سازی، تبعیض و ارزش گذاری املاک خود در کوچه های خصوصی صورت گرفته است. نیاز به تایید شورای امنیت ملی (شوک) دارد، اما هیچ مصوبه ای در مورد این خیابان وجود ندارد.

وی افزود: این دادخواست با رعایت تبصره 1 بند دوم ماده 55 قانون شهرداری مصوب 1334 با اصلاحات و الحاقات بعدی و همچنین تبصره 6 ماده 96 قانون شهرداری مبنی بر اینکه معابر و کوچه های عمومی کالای عمومی است. و متعلق به شهرداری بوده و مستند به ماده 46 آئین نامه مالی شهرداری می باشد. حفاظت از دارایی های عمومی و آمادگی برای استفاده عمومی از وظایف شهرداری مقرر شده است که مانع معابر عمومی ممنوع بوده و شهرداری موظف به جلوگیری و رفع آن است. موانع موجود و آزاد کردن این راهها برای اقدام ماموران رسا.

حاجوی افزود: طومار اهالی کوچه شهید قاسمی به شورای اسلامی شهر تهران در سال 1399 و همچنین تماس های متعدد شهروندان با دستگاه های نظارتی برای خارج کردن این خیابان از انحصار بسیار رسا است و شهرداری در منطقه یک برای تحقق عمومی. حقوق و پس از جلسات متعدد و اخطارهای قانونی مناسب اتخاذ نمود.

حاجوی تاکید کرد: موضوع لزوم رفع انسداد خیابان اصلی با 5 اخطار قانونی از سوی شهرداری به متولیان خیابان در اسفند 1300 طی سه جلسه با بخشدار منطقه، کلانتری 123 نیاوران با شورای امناء در ابلاغیه پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ به شهرداری تهران مبنی بر نصب موانع فیزیکی در معابر، در بهمن ماه 1400 مجدداً از شهرداری درخواست اعمال قانون شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، در تاریخ 15 خردادماه سال جاری، رئیس وقت کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تهران طی نامه‌ای به شهرداری منطقه یک به طومار اهالی محله شهید قاسمی گلستان مراجعه و از شهرداری منطقه یک خواستار شد. حذف و جمع آوری درب های آهنی در خیابان گلستان اقدسیه.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.