حافظه مناسب گوشی اندرویدی چیست؟

[ad_1]

ظرفیت حافظه یکی از معدود ویژگی های گوشی هوشمند است که می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید.

به گزارش ایسنا، در جدیدترین گوشی های سامسونگ نمی توان پردازنده را انتخاب کرد، اما می توان بین مدل هایی با ظرفیت حافظه داخلی 128 و 256 گیگابایتی یکی را انتخاب کرد.

این انتخاب به مصرف شخصی یک گوشی اندرویدی بستگی دارد. هر فردی عادات غذایی متفاوتی دارد. برای برخی، 128 گیگابایت کافی است، در حالی که سایر کاربران ممکن است فضای کمتری در مدل یک ترابایتی گلکسی S22 پیدا کنند. مقدار فضای ذخیره سازی مورد نیاز به عوامل مختلفی بستگی دارد.

چه چیزی فضای ذخیره سازی را پر می کند؟

ابتدا باید ببینید فضای ذخیره سازی اصلی گوشی شما چقدر است. همچنین تا حدی به نحوه استفاده شما از تلفن خود نیز بستگی دارد. با این حال، دو بزرگ ترین مصرف کننده حافظه تلفن، همه فایل های سیستمی، برنامه ها و بازی ها هستند. فایل های سیستم شامل سیستم عامل و هر چیزی است که گوشی را قابل استفاده می کند. برنامه ها می توانند پس از دانلود فایل ایجاد کنند و بازی ها گاهی اوقات به فایل های حجیم نیاز دارند.

مصرف کننده بزرگ بعدی فضای ذخیره سازی روی تلفن ها، عکس ها و فیلم ها است. عکس‌ها و فیلم‌های با کیفیت بالا از گوشی‌های اندرویدی پیشرفته می‌توانند فضای زیادی را اشغال کنند. اگر از آن دسته افرادی هستید که هرگز چیزی را پاک نمی کنند، احتمالاً به ظرفیت حافظه بیشتری نیاز دارید.

سپس آهنگ ها، اسناد و بارگیری ها وجود دارد. همه چیز واقعاً به کاربر تلفن بستگی دارد. اگر از خدمات پخش موسیقی استفاده می کنید، احتمالاً نیازی به فایل های موسیقی روی گوشی خود ندارید. افرادی که با فایل های PDF زیادی کار می کنند ممکن است تعداد زیادی از این فایل ها را داشته باشند.

به طور خلاصه، برنامه ها، بازی ها، عکس ها، ویدیوها، موسیقی، اسناد و دانلودها چیزهایی هستند که حافظه گوشی شما را اشغال می کنند اما قابل کنترل هستند.

چگونه فضای اشغال شده گوشی را بررسی کنیم؟

بررسی فضای ذخیره سازی که در تلفن اندرویدی خود استفاده می کنید آسان است. برای این کار ابتدا منوی کشویی را از بالای گوشی بکشید و روی نماد چرخ دنده در گوشه سمت راست بالای گوشی کلیک کنید. سپس به بخش “ذخیره سازی” بروید. در گوشی های سامسونگ باید به قسمت «مراقبت از باتری و دستگاه» مراجعه کنید. در اینجا می توانید ببینید که چقدر از ظرفیت ذخیره سازی استفاده کرده اید، چه مقدار فضای خالی باقی مانده است و چه چیزی حافظه بیشتری را اشغال کرده است. چند نکته وجود دارد که باید در نظر گرفت.

مهمترین چیزی که باید به آن توجه کنید این است که چه مقدار از حافظه موجود مصرف می شود. مثلا در گوشی اندرویدی با ظرفیت 128 گیگابایت، اگر بعد از یک سال از ظرفیت 89 گیگابایت یعنی 17 گیگابایت عکس استفاده کردید و اسناد و بازی های کمی دارید و در سرویس های موسیقی به موسیقی گوش می دهید، خیالتان راحت باشد. ظرفیت حافظه 128 گیگابایتی برای گوشی بعدی شما کافی است.

چقدر فضای ذخیره سازی لازم است؟

اکنون می توانید از این اطلاعات برای تعیین میزان فضای ذخیره سازی مورد نیاز خود استفاده کنید. اگر در عکاسی خیلی خوب نیستید و می خواهید عکس ها و فیلم های ضبط شده را نگه دارید، احتمالاً 128 گیگابایت برای شما کافی خواهد بود. همچنین، اگر عکس های زیادی نمی گیرید اما فایل های موسیقی خود را نگه می دارید، احتمالاً 128 گیگابایت برای شما کافی است.

اما وقتی همه اینها با هم ترکیب شوند، قطعا ظرفیت ذخیره سازی بیشتری مورد نیاز است. گرفتن تعداد زیادی عکس و فیلم و ذخیره تمام موسیقی در گوشی به سرعت فضای زیادی را اشغال می کند. اجرای بازی های سنگین و دانلود روزانه فایل های حجیم نیز به سرعت فضای ذخیره سازی شما را محدود می کند.

با توجه به وب سایت How-togeek، یک قانون کلی این است که اگر تمام ظرفیت حافظه استفاده شده برای یکی از این بخش ها باشد، 128 گیگابایت ممکن است کافی باشد. در غیر این صورت، باید پول بیشتری را برای فضای ذخیره سازی بزرگتر خرج کنید.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.