جوکار: جلسات عمومی پل ارتباطی بین مردم و دولت است

[ad_1]

رئیس کمیسیون داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مسئولانی در بین مردم حضور دارند که می توانند مشکلات جامعه را شناسایی و طبقه بندی کنند و سپس برای حل آن برنامه ریزی دقیق داشته باشند.

محمدصالح جوکار در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری خطاب به کارکنان نظام و چگونگی تقویت شخصیت مردمی بودن در کارکنان، اظهار کرد: خوب است. رهبری تاکید کردند که دولتمردان باید در بین مردم حضور داشته باشند. مقام معظم رهبری نیز در مراسم تحلیف رئیس جمهور به این موضوع پرداختند.

وی افزود: همانطور که شعار دولت مردمی بودن است مردم نیز باید مردمی باشند. اگر مسئولان دولتی در کنار مردم باشند، مردم اولا احساس امنیت می کنند. مردم احساس می کنند که حاکمانشان مال خودشان هستند و در کنار آنها زندگی می کنند. جدایی مسئولان از مردم عواقب جدی دارد. قطعا باید روحیه محبوبیت در بین کارکنان تقویت شود. خوشبختانه دولت سیزدهم تا امروز در این زمینه خود را به خوبی نشان داده است.

مسئول باید پاسخگو باشد

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رهبری تاکید کردند درست است که شما کارگزاران نظام هستید اما مسئول هستید. کارمند باید مسئولیت پذیر باشد کارمند بودن در بین مردم و پاسخگویی به سوالات آنها و درک اولویت ها و مشکلات مردم روحیه محبوبیت را در کارکنان تقویت می کند.

وی در ادامه تاکید کرد: رهبر مردم با شناخت مشکلات جامعه می تواند برنامه ریزی دقیقی انجام دهد و از توانمندی های داخلی برای حل مشکلات مردم استفاده کند. اگر دولت جدا از مردم باشد نمی تواند اولویت های جامعه را برآورده کند. کارمندان باید بنشینند و با مردم صحبت کنند. این زمانی است که مشکلات در حوزه های مختلف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی ظاهر می شود و می توان برای حل مشکلات اولویت بندی دقیقی انجام داد. امروز همه منابع در دست دولت است. دولت با اولویت بندی درست می تواند از منابع کشور به درستی استفاده کند.

وی افزود: در دیدارهای مردمی ارتباط مردم و مسئولان تقویت می شود و پل ارتباطی شکل می گیرد که در اولویت بندی و برنامه ریزی مسئولان در حل مشکلات جامعه تأثیر اساسی دارد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.