جوانان خود را برای تغییر بزرگ مورد نظر رهبری آماده کنید

[ad_1]

ایسنا/ کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه و بویراحمد در همایش جوانان حسنی و انقلابی خطاب به جوانان گفت: جوانان خود را برای تحول بزرگ مورد نظر رهبری آماده کنید.

سید علی احمدزاده در همایش جوانان حسنی و انقلابی که با تبریک میلاد کریم اهل بیت (ع) در مصلای بزرگ شهر یاسوج برگزار شد، گفت: ماجرای بعثت پیامبر اکرم (ص) تشکیل حکومت الهی یک نقطه عطف تاریخی بود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: امامت امیرالمومنین علی (ع) نقطه عطف تاریخی دیگری در تاریخ اسلام و آغاز یک انقلاب توحیدی مبتنی بر اندیشه و اندیشه امام (ع) بود. نقطه عطف تاریخی دیگری بود، اما زمانی که مقام معظم رهبری و ایشان به تغییر بزرگ اشاره کردند. استنباط ما تغییری است که جهان را تغییر خواهد داد.

احمدزاده خطاب به جوانان گفت: در مقطعی از جنگ، جوانان فرماندهی لشکر، تیپ و گردان را بر عهده داشتند و جنگ را در جنگ آموختند و با وجود اینکه دوره نظامی نداشتند، با اعتقاد دینی پیروز شدند و این جوانان در کهگیلویه بودند. استان رفیع و بویراحمد به شهادت رسیده اند، کم نیستند، حالا نوبت آنهاست که در حاکمیت کشور نقش آفرینی کنند، اتفاقی که برای انقلاب باید بیفتد که یکی از آنها همین پیچ بزرگ تاریخی است.

جوانان خود را برای تغییر بزرگ مورد نظر رهبری آماده کنید

وی با اشاره به دیدار کارگزاران نظام با رهبر معظم انقلاب اسلامی که هفته گذشته برگزار شد، گفت: در این دیدار که به عنوان استاندار کهگیلویه و بویراحمد حضور داشتم، مقام معظم رهبری بار دیگر به یک نکته تاریخی اشاره کردند. نوبت و از تحولات جهان مطلع شد. پس از شما جوانان می خواهم که فرامین رهبری را درک کنید و بر اساس دین و ولایت و اعتقاد خود را برای این تحول بزرگ آماده کنید.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در جامعه ولایی باید تفکر ولایی وجود داشته باشد، جوانان استان باید فکر کنند و کاری را که رهبری می خواهند انجام دهند، گفتند: شما جوانان می خواهید پشت سر ولایت باشید و مراقب باشید که ولایی نکنید. هر کاری برای استفاده از استان انجام دهد. تاریخ نشان داده است که کسانی که در کنار ائمه و اهل بیت(ع) بودند از بین رفتند و در انقلاب اسلامی کسانی که در کنار انقلاب بودند حداقل مجازات شدند. قطار انقلابی فرود آمد

احمدزاده در ادامه سخنان خود توصیه ای به جوانان داشت و افزود: توصیه من به جوانان این است که از جایگاه ولایت کوتاه نیایند، پشت ولایت بایستند و اجازه ندهند کسانی که سعی در تقرب به رهبری دارند به هدف خود برسند.

وی گفت: در همین مسیر کج تغییر دولت ها چقدر دولت های قوی و ضعیف می آیند و می روند، کجایند آنهایی که خود را استاندار نامیدند و بعد طرفدار استانداری شدند؟ و وضعیت آنها چگونه است؟ در حکومت امیرالمومنین (ع) نیز نظراتی مطرح شد که اگر امت اسلامی زاویه پیدا نمی کرد حکومت امیرالمومنین علی (ع) ادامه می یافت و اوضاع دنیا نبود. اینکه برادری سر برادرش را از تن جدا کند و به فقیه افتخار کند، در آینده زاویه ای را که در زمره خائنان باشیم، نخواهیم یافت.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در دومین بخش از سخنان خود در این همایش بزرگ گفت: بعد از انتصاب به عنوان استاندار سعی کردم در شرایط فعلی تحول ایجاد کنم. مجلس، نیروهای استانی) در حال کمک گرفتن بودم، بنابراین ما چندین لیست ارائه می‌دادیم و مدت‌ها روی این لیست‌ها کار می‌کردیم، اما اعتراف می‌کنم که بسیاری از نیروهای ذی‌صلاح در آن لیست نبودند یا نتوانستیم از آنها استفاده کنیم.

احمدزاده با بیان اینکه ملاک ما برای انتخاب نیروی ولایی کسانی بودند که به دولت آیت الله رئیسی رای دادند و پذیرفتند، خاطرنشان کرد: تحولات سیاسی وجود داشت اما در نهایت ایشان دولت فعلی را انتخاب کردند و می پذیرند و حمایت می کنند که نمی توان این نیروها را نادیده گرفت. اما در این مورد از من بسیار انتقاد می شود.

وی گفت: به هر حال ما می خواهیم برای دولت کار کنیم، کسانی که دولت را انتخاب کردند و قبول کردند باید کار داشته باشند.

احمدزاده در پاسخ به مطالبات جوانان حاضر در این همایش گفت: استفاده از جوانان ضروری است اما جوانانی که تازه فارغ التحصیل شده اند و اطلاعی از نحوه مدیریت مجموعه ندارند را نمی توان برای پست مهم انتخاب کرد. ما باید به آنها این فرصت را بدهیم که آن را امتحان کند.بنابراین مجبور شدیم از افراد میانسال برای قبول مسئولیت آن استفاده کنیم.

وی گفت: من لیستی داشتم که 20 نفر از آنها در رده سنی 35 تا 45 سال بودند، نمی خواهید مدیرکل 25 ساله را معرفی کنید، اگر من معرفی کنم وزیر اجازه نمی دهد اما در معاونت ها می توان از جوانانی که به تازگی تحصیل کرده اند و نخبگان برای کسب تجربه استفاده کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: سعی کردیم نیروهای استانی متخصص در انتخاب نیروهای استانی و غیر استانی را انتخاب کنیم اما در نهایت دو نفر که از یک جریان متفاوت بودند انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه ممکن است در انتخاباتی که داشتیم اشتباه کرده باشم و قبول دارم، گفت: نمی دانم چه مدت است که استاندار هستم به همان اندازه که به خدمت به مردم افتخار می کنم، تصمیم گرفتم که نیاوردم. فرزندان این استان را برای دلسوز بودن مجبور و استفاده کنید و می توانید از جوانان استان استفاده کنید.

احمدزاده گفت: در یکی از شهرستان های استان 30 نفره نیروی استانی نبود و نمی توانستیم از بیرون نیرو بیاوریم، وزارتخانه هم قبول نکرد، باید مردم سالاری دینی را بپذیریم و به انتخاب ها احترام بگذاریم.

به گزارش ایسنا، احمدزاده با بیان اینکه باید تباهی، ویرانی و تباهی را کنار بگذاریم و جایی برای برادری و اتحاد بگذاریم، اظهار کرد: می شکنند، می شکنند، اما اگر گروهی باشد، دیگر نمی شکند. اگر می خواهیم نشکن باشیم، باید با هم باشیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.