جهاددانشگاهی در اولویت تامین تجهیزات صنعت نفت / ورود این نهاد برای ساخت دکل های دریایی

[ad_1]

وزیر نفت در نشست مشترک با رئیس جهاد دانشگاهی این نهاد را در اولویت تامین تجهیزات صنعت نفت خواند و پیشنهاد کرد با توجه به نیاز کشور به سکوهای دریایی، جهاد دانشگاهی وارد این حوزه شود.

به گزارش ایسنا، در سالی که رهبر معظم انقلاب به نام «تولید، دانش‌سازان و کارفرمایان» نام‌گذاری کردند، نشست مشترک مهندس جواد اوجی وزیر نفت و دکتر حمیدرضا طیبی رئیس جهاددانشگاهی و معاونان و مدیران ارشد وی برای بررسی آخرین وضعیت قراردادها طرفین و بهره‌گیری از توانمندی‌های جهاد دانشگاهی در پروژه‌های دانش‌بنیان صنعت نفت (27 فروردین) در دفتر وزیر نفت برگزار شد. .

در ابتدای این نشست مشترک آخرین وضعیت تفاهم نامه همکاری جهاددانشگاهی و شرکت های وابسته به وزارت نفت در زمینه تولید و تامین 59 رول کلاف لوله مغزی متحرک، بازوهای بارگیری، مته های PDC، مزرعه قشم بررسی شد. پکیج تصفیه پساب صنعتی و تخلیه محیطی مطابق با مقررات. ) ساخت و بازسازی یک سری دکل های حفاری (شرکت ملی حفاری)، بحث نمک زدایی یا فرآوری نفت خام با شرکت مهندسی و توسعه نفت و …. مورد بررسی قرار گرفت.

آمادگی و توانایی ساخت توربین و کمپرسور برق جهاددانشگاهی از دیگر مواردی بود که در این جلسه از سوی مدیران ارشد این دو مجموعه مورد تاکید قرار گرفت.

جهاد دانشگاهی در اولویت تامین تجهیزات صنعت نفت

وزیر نفت با اشاره به گزارش های ارائه شده به توانمندی های جهاددانشگاهی اشاره کرد و گفت: با توجه به توانمندی های این نهاد باید از آنها استفاده کرد و هیچکس حق خرید تجهیزات خارجی قابل عرضه در آن را ندارد. ” اولویت تامین تجهیزات داخلی است.

با اشاره به شعار سال و بیان اینکه ما و شما باید برای تحقق شعار سال تلاش کنیم. اوجی گفت: وزارتخانه به این جمع بندی رسید، آمادگی حمایت و توسعه همکاری با این نهاد را داریم.

وی ادامه داد: علیرغم آشنایی کامل جهاددانشگاهی به مسائل دانش بنیان در حوزه نفت و گاز، هر زمان که احساس کنیم می توانیم نیازهای صنعت نفت را برطرف کنیم، ثابت قدم و آماده حمایت هستیم. “

وزیر نفت در این زمینه به مشکل کشور در حوزه سکوهای دریایی اشاره کرد و خواستار ورود جهاد دانشگاهی برای تامین این سکوها شد و گفت: شروع کنید.

وی همچنین از مسئولان جهاد دانشگاهی خواست در زمینه های مورد نیاز صنعت نفت، پیشنهادات دانش بنیان جدید را به این وزارتخانه ارائه کنند.

آمادگی جهاد دانشگاهی برای ساخت دکل های دریایی

رئیس جهاد دانشگاهی همچنین از حمایت های وزارت نفت از توانمندی های جهاد دانشگاهی استقبال کرد و گفت: تلاش ما بر این است که با انجام کار خوب در این نهاد، این حمایت ها را جبران کنیم. در هر کجای کشورمان موفق بوده ایم مدیران این ریسک معقول را در حمایت از تولید داخلی انجام داده اند و ما در جهاد دانشگاهی سعی کرده ایم با کار خوب به این ریسک پاسخ دهیم.

به پیشنهاد وزیر نفت مبنی بر ورود جهاد دانشگاهی در حوزه طراحی و ساخت برج های دریایی، دکتر طیبی گفت: وارد فیلد موجود شوید.

توانمندی های جهاد دانشگاهی در زمینه برداشت بیش از حد و پمپ چاه نفت (ESP) از دیگر مواردی بود که دکتر طیبی در این نشست اشاره کرد و گفت: اگر در این زمینه ها حمایت شود، حرف های زیادی برای گفتن وجود دارد.

رئیس جهاددانشگاهی همچنین در این نشست مشترک به موضوع تامین اعتبار و تحریم ها اشاره کرد و آنها را از موانع طولانی شدن طرح های تولید داخل برشمرد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی، طی چند سال گذشته و همچنین در جریان بازدید وزیر نفت و معاونان وی از نمایشگاه بزرگ دستاوردها و توانمندی های جهاد دانشگاهی در دی ماه 1400، تفاهم نامه ها و قراردادهای همکاری متعددی توسط این دو گروه به امضا رسید. و وزیر نفت ابراز امیدواری کرد با ظرفیت جهاد دانشگاهی و نیاز امروز صنعت نفت به دانش روز به ویژه در حوزه شرکت های دانش بنیان بتوانیم تحولی اساسی در صنعت نفت داشته باشیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.