توسعه باغات مستلزم ایجاد زنجیره های باغی است

[ad_1]

ایسنا/کردستان مدیرکل سازمان جهادکشاورزی استان کردستان گفت: باید با توسعه باغات برای ایجاد زنجیره های باغی برنامه ریزی لازم صورت گیرد و به حلقه های دیگر مانند صنایع تبدیلی و فرآوری در استان تبدیل شود.

پیمان اسکندری امروز سه شنبه (23 فروردین) در اولین جلسه کارگروه توسعه باغات در سال جاری با توجه به اینکه باید برای احداث باغات راهکارهای عملیاتی و کاربردی در استان ارائه اظهار کرد: برای توسعه باغداری و پرورش کشاورزان برای فعالیت در این زمینه، استفاده می شود. از روشهای نوین ترویجی و همچنین بازدیدهای آموزشی ترویجی کشاورزان از باغات احداث شده می تواند تاثیر بیشتری داشته باشد.

وی افزود: احداث سایت های الگویی باغات باعث افزایش این فعالیت ها می شود و باید آسان کاری و سرعت عمل بیشتر برای توسعه باغات ایجاد شود.

اسکندری، با تاکید بر پتانسیل استان برای توسعه باغات، تصریح کرد: با توسعه باغات در اراضی شیبدار می توان تولید بخش کشاورزی استان را افزایش داد و برای جوانان منطقه مشاغل مناسبی ایجاد کرد.

وی افزود: از آغاز طرح توسعه باغات در اراضی شیب دار در استان تا کنون 154 پرونده با مساحت 249 زمین تشکیل و با کشاورزان عقد قرارداد شده است با مروند با مساحت 249 ایجاد و با کشاورزان عقد قرارداد شده است. گفتنی است در این جلسه 6 با پرونده سطح 7 زمین بررسی و درخوص تصمیم گیری لازم انجام شد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.