تهران از آتش بس و رفع کامل محاصره یمن استقبال می کند

[ad_1]

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با یک رسانه عربی گفت: ایران از برقراری آتش‌بس در یمن و رفع کامل محاصره استقبال می‌کند.

به گزارش ایسنا، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در گفت وگو با شبکه المسیره یمن با بیان اینکه تهران از برقراری آتش بس در یمن و فراهم شدن فضا برای قیام استقبال می کند، گفت: حصار در برابر این کشور را تکمیل کنید. زیرا به عنوان یک راه حل سیاسی

وی همچنین گفت: تهران در تلاش است تا از طریق سازمان ملل و شرکای منطقه‌ای آن، صدای مردم یمن را در سراسر جهان به گوش مردم برساند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست هفتگی خود همچنین در پاسخ به این سوال که چند گروه یمنی در جریان مذاکرات صلح عربستان حضور دارند اما دولت نجات ملی یمن حضور ندارد و دیدگاه ایران در این خصوص چیست؟ وی افزود: دولت نجات ملی یمن بخشی از حال و آینده یمن است و هیچ دولتی مهندسی مصنوعی نمی تواند بخشی از یک جامعه را نه از طریق جنگ و نه از طریق گفت و گو حذف کند. توصیه ما به همه این است که واقعیت های یمن را درک کنند.

وی در پاسخ به سوالی درباره نقض آتش بس در یمن از سوی عربستان و اخبار منتشر شده در این زمینه، گفت: باید گزارش های تکمیلی در این زمینه دریافت کنم و گزارش های پراکنده ای در این زمینه در رسانه ها دیده ام.

وی افزود: ایران از برقراری آتش بس در یمن استقبال کرد و ماه ها است که عربستان و ائتلاف را به رفع محاصره تشویق می کنیم و با تسهیل دسترسی بشردوستانه و حفظ مذاکرات یمن و رفع محاصره یمن بر این موضوع تاکید کرده ایم. ، که کشور باید این روند را تکمیل کند.

وی گفت: گفتگوی تلفنی اخیر آقای امیرعبداللهیان با دبیرکل سازمان ملل در مورد یمن بود و ما دیدگاه ها و نظرات خود را درباره تحولات یمن تکرار می کنیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.