تفاوت فن کویل و کولر گازی نحوه عملکرد چیلر

مشکل آنها غیر قابل تعمیر بودن آنها است و همچنین سیستم مرحله ای و پله ای بودن ظرفیت آنها می باشد ولی به صورت کلی بسیار کم مصرف و کم صدا تر از سایر کمپرسور ها می باشند.

قیمت فن چیلر

در ضمن صدای دستگاهی که در بالكن آپارتمان قرار گرفته می تواند برای ساکنین به نوعي آزاردهنده باشد. پیستونها دارای سوپاپ های دريافتی و خروجی هستند که می توانند بر روی تقاضا باز شوند تا پیستون را به حالت خاموش بگذارند، که ظرفیت چیلر را کاهش می دهد، زیرا تقاضا برای آب سرد کاهش می یابد.

فن کندانسور چیلر

ارائه شده است تا توانایی ریزشبکه را در ارائۀ خدمات جانبی به شبکۀ برق نشان دهد. البته، آنچه شما در هزینه های سخت افزاری صرفه جویی می کنید می توانید هزینه های نصب را به پایان برسانید.

فن المانی چیلر

کویل از یک کارخانه مرکزی آب داغ یا سرد دریافت می کند و از طریق انتقال حرارت از گرما خارج می شود و یا گرما را به هوا می رساند.

واحدهای دیواری نوع پروژه ای هستند که اگر قبلا نمی دانستید می توانید این کار را به تنهایی انجام دهید، قبل از شروع به کار با حرفه ای فن چیلر صحبت کنید.

خرید فن چیلر

تامین آبگرم برای فن کویل بهوسیله محصولاتی همچون پکیج یا بویلر صورت میگیرد و بعد از ایجاد آب گرم آن را به سمت کویل پمپاژ مینمایند.

چیلر فن دار

فن کویل ها اکثراً به صورت سرمایش و گرمایش به کار گرفته می شوند و از طریق ترموستات دمای اتاق را تنظیم میکنند.

فن کویل های چهار لوله دارای دو لوله برای آمدن آب به کویل و دو لوله برای برگشت آب هستند .

فن کویل های 4 طرفه دارای چهار دمپر در چهار طرف خود هستند و پرتاب باد به صورت چهار جهته صورت می گیرد به همین دلیل بهتر است که در وسط سقف نصب شود.

چیلر فن کویل سقفی

در حال حاضر کمپانی مدیا با فروش محصولات خود در ۱۹۰ کشور جهان و همکاری کردن با شرکت های بزرگی مانند Toshiba و Sanyo از کشور ژاپن ، Nais از کشور کره جنوبی و مارلونی ایتالیا به عنون یکی از بزرگ ترین و معتبر ترین تولید کنندگان تهویه مطبوع از جمله فن کویل دیواری شناخته شده است .

اما این گزینه به طور فزاینده ای در خانه هایی است که توسط یک سیستم تهویه. مینی چیلر به این شکل عمل می کند که مایع مبرد پس از جذب حرارت آب در تبخیر کننده، وارد قطعه ای به نام تبخیر کننده می شود.

به صورت مختصر می توان این گونه گفت که داکت اسپلیت تنها برای محیط هایی با فضای یکپارچه مناسب می باشند که نیاز به سرمایش یا گرمایش یکسان در کل محیط باشد.

قیمت فن کویل چیلر

از دیگر مزایای مینی چیلرهای اپارتمانی این است که مناسب سرمایش و گرمایش ساختمان هستند و به این دلیل که به دستگاه تهویه مطبوع نیاز ندارند در هزینهها صرفهجویی میشود.

با توجه به سیستم لوله کشی ساختمان و سیم کشی ساختمان یا وضعیت هر ملک می توان یک وسیله مناسب گرمایشی و سرمایشی را در بنا نصب کرد.

چیلر فن کویل

مدار لوله کشی فن کویل برای انتقال آب سرد و گرم می باشد که آب سرد در این سیستم تهویه مطبوع از یک دستگاه مرکزی ( به عنوان مثال چیلر ) تامین شده و آب گرم نیز می تواند از موتور خانه مرکزی و یا سایر دستگاه های مستقل مانند پکیج گرمایشی تامین گردد .

استفاده از کانال کشی به سبک کولر آبی در این سیستم وجود ندارد و تنها نیاز به لوله کشی و برق کشی است.

سپس دریچه ورودی جریان هوا را به داخل فن می کشد و در نهایت عمل سرمایشی از هر چهار طرف وارد محیط اتاق یا ساختمان می شود.

بعضی از واحدها از هر دو روش استفاده می کنند، پیستون های تخلیه را به حداقل می رسانند، و سپس با استفاده از گاز بایگانی گرم می شوند تا ظرفیت ثابت نگه داشته شود.

چیلر یا فن کویل

اما در صورتی که نیاز به تنظیم دقیق رطوبت (یعنی هم افزایش و هم کاهش آن به میزان دلخواه) باشد میتوان از مینی چیلر یا چیلر متصل به هواساز استفاده کرد.

در شیر انبساط که دارای انواع مختلفی ازجمله حرارتی و الکتریکی است جریان مبرد با توجه به نیاز سیستم تغییر میکند و فشار مبرد افت میکند تا دوباره وارد اواپراتور شود و چرخه ادامه یابد.

چیلر فن کویل دیواری

به طور کلی می توان گفت چیلر جذبی اصولا برای ظرفیت های بالاتر از 1000 تن تبرید کاربرد دارد و چیلر تراکمی نیز برای ظرفیت های بالای 600 تن تبرید توجیه اقتصادی دارد .

فن دمنده چیلر

با این حال، آنها قدرت خنک کننده بسیار بیشتری نسبت به واحد های قابل حمل A / C دارند و حتی با استفاده از مهر و موم بسیار سخت تر از واحد های پنجره کارآیی بیشتری دارند.

چیلر و فن کویل ابارا

یکی از علل این مساله قابلیت استحصال دماهای متفاوت از کاربری تهویه مطبوع برای آب چیلر است و توانایی تطبیق چیلر تراکمی برای دماهای مختلف و حتی زیر صفر با رعایت تمهیدات مربوطه به راحتی امکان پذیر است.

این دستگاه با استفاده از یک کلید On/Off دستی یا ترموستاتی کنترل میشود. در چیلرهای تراکمی، انرژی مورد استفاده برق است و این دستگاه با فشرده سازی گاز مبرد در کمپرسور سیکل تبرید را به راه میاندازد.

این شامل تماشای لوله ها، ناخنهای دیواری و به طور کلی ثبات خانه شما است، در حالی که شما یک سوراخ بزرگ به اندازه کافی برای قرار دادن یک فرد کوچک در کنار محل زندگی خود دارید.

بدیهی است که در این صورت، بعضی قطعات که در چیلرهای مرکزی، به صورت مجزا و جداگانه سوار میشوند؛ در مینی چیلرها، درون خود یونیت جاگذاری میشوند.

گاز داغ به جای خروج از مخزن خنثی می شود. از محبوبترین سیستمها در تامین سرمایش و خنک سازی، چیلر و در تامین گرمایش بویلر می باشد. This art​icle w as c᠎re᠎at ed by G᠎SA  Conte nt Gener ator Dem​ov​ersion᠎!

برخلاف نام آن، امکان نصب فن کوئل سقفی، علاوه بر سقف، روی زمین و دیوار هم فراهم است و به همین دلیل جزو محبوبترین فن کوئل ها محسوب می شوند.

کمپانی مدیا در سال ۱۹۶۸ در کشور چین شروع به کار کرد ، این شرکت امروزه توانسته به یکی از ۵ برند برتر دنیا در زمینه تولید لوازم الکترونیکی ، لوازم خانگی و همچنین دستگاه های تهویه مطبوع می باشد .

این دستگاه دارای سه دور فن می باشد. ضمن اینکه تمامی محصولات ما دارای گارانتی اصلی و قیمت با صرفه می باشند .

مدیا توانسته با شروع خط تولید تجهیزات تهویه مطبوع در زمینه های تولید انواع اسپلیت ، چیلر ، مینی چیلر و فن کویل ها از برند های خوش نام دنیا به حساب آید .

چیلرهای هواخنک یا چیلر هوایی برای تامین آب سرد، نیازی به مصرف آب ندارند و به همین دلیل در کشورهایی مثل ایران که کمبود آب جدی است بسیار با ارزش است.

از آنجایی که این فن کویل ها، فشار استاتیکی بالایی دارد؛ و قادر به چرخش هوا در حجم بالایی هستند؛ به همین دلیل برای فضاهایی با متراژ بزرگ و مکانهای که سقفشان بلند است، مورد استفاده قرار می گیرند.

در این عملیات میتوان توقع داشت که مقداری از رطوبت هوا گرفته شود و به صورت آب به روی سینی درین فن کویل جمعآوری گردد که پسازآن باید بهوسیلهی سیستم لولهکشی به خارج از واحد هدایت شود.

در ادامه قصد داریم نحوه عملکرد این سری از تاسیسات گرمایشی همچنین انواع مدل های فن کویل را همراه با تصاویر بررسی نماییم.

همانند اسید شویی چیلر، فن کویل ها را نیز باید با مواد شیمیایی تمیز نمایید. اگر هواساز های هایژنیک و اتاقهای تمیز تولید نمیشد، بسیاری از داروهایی که در حال حاضر جان انسانهای زیادی را نجات میدهند در دسترس نبود.

علاوه بر آن در محصولات ما از سیستم های کنترل الکترونیکی و قطعات سیکل تبرید برندهای معتبر اروپایی استفاده می شود که از جمله قطعات وارداتی محسوب می شوند.

ساختمان های تجاری از سیستم های گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) برای رطوبت زدایی و خنک سازی ساختمان استفاده می کنند.

از اجزای دیگر چیلرهای تراکمی، می توان به اواپراتور اشاره کرد که در آن مایع مبرد، تغییر فاز میدهد و حرارت آب در گردش در مدار فن کویل را میگیرد و به بخار تبدیل میشود.

اواپراتور یک مبدل حرارتی است که به شکل پوسته ولوله و یا صفحهای مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از انرژی خورشیدی در طراحی ساختمان انرژی صفر، سبب کاهش مصرف انرژی می­شود.

لذا بهناچار تولید گازهای گل­خانهای که ناشی از برق مصرفی چیلر و گاز مصرفی دیگ صورت میگیرد. کندانسور یک مبدل حرارتی است و وظیفه آن خنک سازی گاز مبرد است.

سیستم مستقیم شلیک شبیه به سری آب یکپارچه لیفت است به جز اینکه به جای استفاده از آب گرم برای بازسازی محلول جذب، محلول به طور مستقیم توسط شعله گاز برای بازسازی محلول و مبرد مورد استفاده قرار می گیرد.

جعبه تقسیم وظیفه دارد به الکترو موتور فرمان دهد که با کدام ظرفیت کار کند و این فرمان را از ترموستات تعبیه شده در اتاق می گیرد که کاربر بصورت دستی آنرا تنظیم کرده یا بصورت اتوماتیک تنظیم شده است.

برای دریافت مشاوره جهت انتخاب و خرید انواع سیستم های سرمایشی و گرمایشی با کارشناسان بامین تهویه تماس حاصل نمایید.

جهت انتخاب و محاسبه ظرفیت و خرید نهایی انواع فن کویل مدیا میتوانید با کارشناسان فروشگاه اینترنتی سرمامارکت مشورت کنید .

هستند که بر حسب مورد و نوع کاربری توسط کارشناسان و متخصصین انتخاب می شوند. این نوع دستگاه بسیار شبیه به سیستم پنجره است، به جز اینکه از سوراخ قبلی موجود در دیوار خود استفاده کنید، اما باید آنرا برش دهید.

فن کویل های چهارلوله این قابلیت ر ا دارند که به طور همزمان آب سرد و گرم را وارد کویل های خود کنند .

به لحاظ شکل ظاهری دو مدل افقی و عمودی دارند. که اغلب در فاصله بسیار دور قرار دارند. این قطعه به صورت دو دور ، سه دور و هفت دور کار می کند.

همچنین مینی چیلرهای شرکت آسا تهویه کاربرد دوگانه سرمایش و گرمایش را دارد، در فصل گرم آب سرد تولید کرده و آن را به فن کویل برای خنککاری محیط داخلی منتقل می کند.

واحد تبخیری داخلی شامل فن، شیر گسترش و سیم پیچ اواپراتور است. و معمولا یک جعبه جعبه مستطیلی نصب شده در بالای دیوار داخلی است.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.