تبیین روز جهانی قدس ضروری است

[ad_1]

ایسنا/ کرمان فرماندار بم گفت: تبیین دستاوردهای جمهوری اسلامی و شرارت های رژیم صهیونیستی در روز قدس ضروری است.

هادی شهسوارپور در جلسه ستاد زکات شهرستان بم که با حضور حجت الاسلام دانشی امام جمعه بم و جمعی از مسئولان ذیربط برگزار شد، با تاکید بر هماهنگی و هماهنگی ادارات شهرستان در اجرای راهپیمایی روز قدس گفت: تبیین روز جهانی قدس ضروری است.

وی راهپیمایی روز جهانی قدس را روز اعلام انزجار از استکبار جهانی دانست و گفت: امروز شاهد افول رژیم صهیونیستی هستیم.

شهسوارپور در تبیین اعلامیه گام دوم انقلاب و جهاد و استفاده از بستر فضای مجازی برای تبیین روز جهانی قدس تاکید کرد.

فرماندار بم روز جهانی قدس را روز اعلام همبستگی ملت های مسلمان با ملت مظلوم فلسطین دانست و گفت: سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری باید در روز قدس تبیین شود.

وی افزود: مردم اگرچه با فشار اقتصادی و مشکلات فراوانی مواجه هستند اما به آینده نظام امیدوار هستند.

شهسوارپور ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس گفت: این سردار شهید و دلاور با شهادت خود مقاومت جهان را به لرزه درآورد.

وی با تاکید بر اینکه امسال با رفع بیماری های قلبی، راهپیمایی و اجلاس روز قدس از اهمیت ویژه ای برخوردار است، بر برنامه ریزی خوب ادارات برای حضور در روز قدس با رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد.

در ادامه حجت‌الاسلام قاسم دانشی با اشاره به زکات، فریضه‌ای که در اسلام بر آن تاکید شده است، گفت: متأسفانه به وجوب زکات در جامعه توجه کافی نمی‌شود.

و افزود: زکات یکی از عبادات است که نیاز به قصد قربت دارد و تأثیر تربیتی عمیقی در روح انسان دارد. شما آنها را پاک می کنید و پرورش می دهید و نهال نوع دوستی و سخاوت و احترام به حقوق فقرا را می پرورانید و اگر مسلمانان به این فریضه الهی عمل کنند، فقر و بدبختی از جوامع اسلامی رخت بربندد.

حجت الاسلام دانشی با بیان اینکه پیگیری جمع آوری زکات را نباید تنها در چارچوب یک کار اداری دید، افزود: امروز ائمه جمعه و جماعات در کنار سایر روحانیون و طلاب ظرفیت خوبی از تبیین اهمیت زکات در دین و فقه اسلامی باید به زور وارد عمل شود.

وی مصرف صحیح و راهبردی زکات را مهم ترین عامل در ترویج فرهنگ پرداخت زکات دانست و تصریح کرد: اگر به مردم بگوییم زکات در چه زمینه هایی هزینه می شود و چقدر به توانمندسازی فقرا کمک می کنیم، شکی نیست که آرزو صد برابر زکات می دهد.

وی افزود: در آیات و روایات آمده است که اگر همه ثروتمندان زکات اموال خود را بپردازند، فقیر و گرسنه نمی مانند; از این رو انتظار داریم دولت و سایر نهادها در جمع آوری زکات از این افراد اهتمام بیشتری داشته باشند و در عین حال برنامه ریزی جدی تری برای جمع آوری و صرف سایر وجوهات دینی مانند خمس و فطره صورت گیرد.

حجت الاسلام دانشی تصریح کرد: حادثه طبس یکی از حوادث روشنی بود که خداوند با کمک های غیبی خود حق را بر باطل پیروز کرد و آمریکا با همه امکانات شکست خورد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.