تاکید استاندار سیستان و بلوچستان بر تقویت پارک های علم و فناوری استان

[ad_1]

ایسنا/ سیستان و بلوچستان استاندار در دیدار با معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری بر تقویت پارک های علم و فناوری در سال جدید و افتتاح شعب پارک های علم و فناوری در استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، حسین مدرس خیابانی «استاندار» امروز (سه شنبه) در دیدار با سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، در خصوص برنامه های توسعه استان با محوریت مراکز علمی و فناوری پارک ها و مراکز دانشگاهی و پژوهشی گفت و گو کرد. .

در این دیدار که شیهاکی رئیس پارک علم و فناوری استان و معاونان علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز حضور داشتند، استاندار نیز حضور داشت. با بیان اینکه پارک علم و فناوری استان در تمامی جلسات استانی عضویت دائمی دارد. وی تاکید کرد: از ابتدای حضورمان در سیستان و بلوچستان همواره به نقش و تاثیر پارک های علم و فناوری و دانشگاه ها در توسعه استان و رفع محدودیت ها اعتقاد داشته ایم و در تلاش هستیم تا ظرفیت های موجود در این مراکز.”

این معلم خیابانی موضوع آب را مهمترین اولویت در سیستان و بلوچستان برشمرد و به افتتاح سه حلقه چاه آب عمیق در منطقه سیستان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در منطقه سیستان به بهره برداری رسیده است. وی خواستار نصب آب شیرین کن در محل این چاه ها شد.

وی ادامه داد: تاکنون چاه آب ژرف شماره 4 در منطقه گشت سراوان 1000 متر حفر شده است و برای تامین بخشی از آب مورد نیاز شرب، صنعت و کشاورزی استان نیازمند حفر چاه های عمیق دیگر هستیم.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین پارک علم و فناوری استان را موظف به رسیدگی به موضوع آب در استان کرد.

سورنا ستاری به سفارش جعفر برای چاه های جدید گفت: دکل های حفاری چاه های جدید آب های عمیق تا 3 ماه آینده به استان ارسال می شود.

همچنین در این جلسه برنامه زمانبندی نصب آب شیرین کن در محل چاه های عمیق شماره 3 و 1.2 مورد توافق قرار گرفت.

گفتنی است در حاشیه این دیدار معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در تماس تلفنی با علی اکبر محرابیان وزیر نیرو در خصوص تامین اعتبار برای حفاری ۷ حلقه چاه عمیق دیگر در سیستان و بلوچستان صحبت کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.