بکارگیری فارغ التحصیلان با کمک شرکت های دانش بنیان

[ad_1]

ایسنا/ سمنان استاندار سمنان گفت: بر اساس گزارش اعلام شده در سال 1400 جمعیت استان سمنان با رشد سه درصدی همراه بوده است.

سید محمدرضا هاشمی استاندار سمنان در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان در 24 فروردین 1401 اظهار داشت: در سال 1401 باید برای اجرای شعار سال به عنوان تکلیف سال اقدامات ویژه ای انجام دهیم و بگذاریم. ما امر را انجام می دهیم و مقام معظم رهبری بر اولویت ما تاکید دارند.

عضو ارشد شورای فرهنگ عمومی استان افزود: ماه مبارک رمضان فرصت بسیار مناسبی برای جذب جوانان به مساجد است.

هاشمی ادامه داد: برخی از افراد جامعه با وجود توان مالی مطلوب به تک فرزندی روی آورده اند و در حوزه بارداری و توجه به سبک ایرانی و اسلامی باید از آموزه های دینی استفاده کنیم.

حل اشتغال فارغ التحصیلان با بهره گیری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان
وی افزود: سال گذشته بر اساس گزارش ها استان سمنان 3 درصد افزایش جمعیت داشته که بسیار ارزشمند است.

استاندار سمنان گفت: به حمایت دستگاه های دولتی از تشکل های انقلابی و قرآنی توجه ویژه خواهد شد.

وی بیان کرد: برای استفاده بهینه از اعتبارات سال 1401 در حوزه های مختلف باید از ظرفیت نخبگان، اندیشمندان و دانشمندان در قالب برنامه ریزی مدون و منظم استفاده کنیم.

هاشمی تاکید کرد: در بحث توجه به شعار سال و توجه به شرکت های دانش بنیان، بحث افزایش کیفیت نیز در دستور کار قرار دارد.

استاندار سمنان بر لزوم استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان برای حل مشکل اشتغال فارغ التحصیلان تاکید کرد و اظهار داشت: اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی یکی از دغدغه های موجود است که باید تحت الشعاع شعار سال، ظرفیت قرار گیرد. شرکت های دانش بنیان برای ایجاد فرصت های شغلی و بهره وری از استفاده.

رتبه اول کشوری در ساخت واحدهای روستایی نهضت ملی مسکن

استاندار سمنان همچنین در دیدار با مدیرکل و معاونان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، ضمن تاکید بر استفاده از فرصت ها برای خدمت رسانی به مردم، گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در بحث اول کشوری است. از واحدهای روستایی است.

هاشمی افزود: بنیاد مسکن برخاسته از متن انقلاب است که همواره در قالب اقدامات خود به مناطق روستایی و کم برخوردار توجه دارد.
استاندار سمنان ادامه داد: در حوزه بنیاد مسکن استان با پراکندگی روستاها و خدمات رسانی مواجه هستیم که اهمیت اقدامات را دو چندان می کند.
هاشمی گفت: خوشبختانه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان عملکرد خوبی در استان و کشور داشت که جای تقدیر و تشکر دارد.
وی افزود: در بحث آسفالت، اجرا و بازنگری طرح های هادی اقدامات خوبی از سوی بنیاد در روستاهای استان انجام شد.
استاندار سمنان تاکید کرد: در بحث نهضت ملی مسکن همانطور که توانستید با اقدامات انجام شده رتبه اول کشور را به دست آورید، لازم است این روند با قوت ادامه یابد.
وی گفت: انشاالله ماهانه 100 واحد مسکونی در استان توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تحویل می شود و استان سمنان به عنوان استان پایلوت در این حوزه معرفی می شود.
هاشمی تاکید کرد: لازم است مسکن و شهرسازی در شهرهای هدف زمین در اختیار بنیاد مسکن قرار گیرد تا شاهد اجرای طرح های نهضت ملی مسکن در این شهرها باشیم.
وی اذعان داشت: ارائه خدمات در مواقع بحران از دیگر اقدامات ارزشمند بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است که بسیار مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد.
استاندار سمنان در پایان گفت: نظارت بر ساخت و ساز ساختمان ها، استحکام ساختمان و رعایت ضوابط فنی در روستاها باید در دستور کار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قرار گیرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.