بشاق: دست تکواندو ایران خالی است/ عملکرد بازیکنان برتر جام ریاست جمهوری فاجعه بود

[ad_1]

مربی سابق تیم ملی تکواندو با تاکید بر اینکه هدفم ورود جوانان به تیم ملی خواهد بود، گفت: عملکرد نفرات برتر تیم ملی در جام رئیس فدراسیون جهانی فاجعه بود.

علی محمد بشاق در گفت وگو با ایسنا، درباره ارائه برنامه های خود به کمیته فنی فدراسیون تکواندو به عنوان یکی از گزینه های هدایت تیم ملی، اظهار کرد: بنابراین دیروز (سه شنبه) من به همراه آقای مهندس تکواندو. مقانلو، آقای زوار و آقای عسگری ما تا بازی های آسیایی برنامه خود را به صورت جداگانه به کمیته فنی ارائه کردیم.

این مربی تکواندو خاطرنشان کرد: با توجه به همزمانی یا فاصله کم برخی مسابقات بین المللی مانند مسابقات قهرمانی آسیا با گرندپری ایتالیا و بازی های آسیایی با بازی کشورهای اسلامی، دو تیم ملی «الف» و «ب» تشکیل خواهند شد. دارای 2 قاب مجزا بعد از بازی های آسیایی تیم ملی با کادر مربیگری برای جام جهانی و سایر رویدادها به کار خود ادامه خواهد داد.

وی درباره مهمترین برنامه های خود در صورت هدایت تیم ملی گفت: تکواندوی ایران نیاز به پوست اندازی دارد و قطعا هدف من استفاده از جوانان و میدان دادن به جوانان و آینده دار خواهد بود. متأسفانه در 2 سال گذشته به دلیل شیوع کرونا، نوجوانان به هیچ مسابقه ای اعزام نشدند و می توان گفت شیوع کرونا دو نسل از تکواندوی ایران را به آتش کشیده است. مسابقات قهرمانی آسیا اوایل خرداد ماه برگزار می شود و فرصت اعزام جوانان به مسابقات بین المللی برای کسب تجربه را نداریم، بنابراین اعزام مستقیم جوانان به مسابقات قهرمانی آسیا ریسک بالایی دارد و جسارت می خواهد. با این حال من آن ریسک را می پذیرم و هدفم میدان دادن به جوانان خواهد بود.

بشق افزود: برای مسابقات جایزه بزرگ ایتالیا که همزمان با مسابقات قهرمانی آسیا برگزار می شود نیز به مشکل خوردیم زیرا تنها نفرات تا رتبه 30 می توانند به این مسابقات اعزام شوند و در حال حاضر تنها یک یا دو نفر از ایران می توانند در این مسابقات شرکت کنند. این رویداد.” ، آرمین هادی پور که در حال نقاهت است و فقط سجاد مردانی و سروش احمدی سی ام هستند و می توانند به این رویداد بروند که برای تکواندو ایران بسیار بد است. ما باید در هر 4 وزن المپیکی حداقل 2 نفر داشته باشیم تا بتوانیم برنامه های خود را پیش ببریم.

سرمربی اسبق تیم ملی درباره وضعیت تکواندوی ایران برای حضور در بازی های آسیایی خاطرنشان کرد: تکواندوی ایران دستش خالی است و واقعاً دچار مشکل شده ایم. طبیعتا فرصت بیشتری برای بازی های آسیایی داریم و می توانیم بچه ها را به تورنمنت های بیشتری بفرستیم. نفرات اصلی تیم ملی در مسابقات بین المللی که در ایران برگزار شد عملکرد خوبی نداشتند و فقط در جام ریاست جمهوری به مدال طلا دست یافتند که فاجعه بود. چاره ای جز میدان دادن به جوانان نداریم و امیدوارم کادر فنی هر چه زودتر معرفی شود و با توجه به فرصت کم برای رویدادهای پیش رو، اردوهای تیم ملی بلافاصله آغاز شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.