برگزاری نشست سفرای کشورهای اسلامی با حضور دبیرکل سازمان ملل متحد

[ad_1]

در نشست سفرای کشورهای اسلامی که با حضور دبیرکل سازمان ملل در نیویورک برگزار شد، موضوعات مهم جهان اسلام از جمله تحولات اخیر در سرزمین های اشغالی فلسطین و هتک حرمت به مسجد الاقصی توسط صهیونیست ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت. رژیم و پدیده فزاینده اسلام هراسی.

به گزارش ایسنا، مجید تخت روانچی، سفیر ایران در سازمان ملل متحد با اشاره به تحولات اخیر در سرزمین های اشغالی فلسطین و اقدامات رژیم صهیونیستی در حمله به مسجد الصحرا، اقصی و اقصی، خواستار اقدام عاجل جامعه جهانی شد. فلسطینیان روزه دار را بکشید به ویژه سازمان ملل متحد آمد تا از مردم بی دفاع فلسطین حمایت کند و جلوی اشغال و تجاوزات رژیم صهیونیستی را بگیرد.

در همین راستا سفرا و نمایندگان سایر کشورهای اسلامی نیز بر اهمیت نقش سازمان ملل متحد در حل عادلانه مسئله فلسطین و پایان دادن به اشغالگری رژیم صهیونیستی تاکید کردند.

در این دیدار همچنین درباره موضوع اسلام هراسی و ظهور گروه های افراطی علیه مسلمانان در برخی کشورهای اروپایی بحث و تبادل نظر شد.

در همین راستا، به پیشنهاد سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل، بیانیه مشترک کشورهای اسلامی خطاب به رؤسای مجمع عمومی سازمان ملل متحد و شورای امنیت صادر شد که در آن گروه های افراطی اخیر در سوئد با سوزاندن قرآن و کتب قرآن محکوم شدند. توهین به مقدسات دین اسلام باید تهیه و منتشر شود و این پیشنهاد مورد موافقت نمایندگان کشورهای اسلامی قرار گرفت.

نماینده افغانستان نیز در این نشست خواهان محکومیت اقدامات تروریستی در افغانستان از سوی کشورهای اسلامی شد.

سفیر و نماینده دائم ایران از پیشنهاد نماینده افغانستان در محکومیت عملیات تروریستی اخیر در افغانستان که منجر به شهادت مردم بیگناه شد، حمایت کردند. در پایان این بیانیه حملات تروریستی اخیر بر مراکز مذهبی و آموزشی در افغانستان که منجر به کشته و زخمی شدن صدها تن از مردم مظلوم افغانستان توسط کشورهای اسلامی شد، محکوم شده است.

این بیانیه باید در روزهای آینده توسط نمایندگان کشورهای عضو ICO در نیویورک منتشر شود.

دبیرکل سازمان ملل متحد در سخنانی ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان به تمامی مسلمانان جهان، موضوع فلسطین و اسلام هراسی را از موضوعات مهم بین المللی دانست که به آنها توجه ویژه ای دارد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.