بررسی توانمندی های همکاری آذربایجان شرقی با کوبا

[ad_1]

ایسنا/ آذربایجان شرقی سفیر کوبا در جمهوری اسلامی ایران در محل دفتر استاندار آذربایجان شرقی با استاندار دیدار کرد.

عابدین خرم استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به همکاری های مشترک و نزدیک ایران و کوبا و همکاری دو کشور در مجامع بین المللی گفت: استقلال، خودکفایی و مقاومت ایران و کوبا در برابر استکبار جهانی الگو است. و آبروی جهان». همکاری دو کشور باید روز به روز افزایش یابد.

وی افزود: منافع ایران و کوبا در چند بعد بین المللی در هم تنیده است و همکاری و همکاری دو کشور در مجامع بین المللی و در مقابل تحریم های آمریکا کاملا ملموس است.

وی با تاکید بر اینکه همکاری‌های دو کشور باید روز به روز تقویت شود، افزود: همکاری‌های ایران و کوبا در بحران کرونا به دستاوردهای جهانی دست یافته و باعث شده است که پتانسیل دانشمندان دو کشور در حوزه پزشکی افزایش یابد. آشکار شد. به جهان.”

خرم همچنین به برخی از توانمندی های استان در زمینه های اقتصادی و تولیدی اشاره کرد و گفت: آذربایجان شرقی استان بسیار مهمی است که در داخل و خارج از کشور و در برخی صنایع مانند تراکتورسازی، قطعه سازی و مواد غذایی حرف های زیادی برای گفتن دارد. ، محصولات این استان بی نظیر است.

وی با اشاره به وجود منطقه آزاد ارس و منطقه ویژه اقتصادی سهلان و زیرساخت های ارتباطی و حمل ونقلی در استان گفت: آذربایجان شرقی از نظر فرهنگی و گردشگری ظرفیت های زیادی دارد و یکی از استان های توانمند در این استان است. از نظر علمی و دانشگاهی.”

استاندار آذربایجان شرقی در پایان از چهره های مبارزی مانند فیدل کاسترو در کوبا و شهید حاج قاسم سلیمانی در ایران یاد کرد و گفت: تجربه ایران و کوبا نشان داده است که هر چه در مقابل تحریم ها و زیاده خواهی ها مقاومت بیشتری داشته باشیم، بیشتر می شود. دستاوردهای ما و امروز.” تمایل این دو کشور برای تسلیم نشدن در برابر استکبار جهانی به الگویی در سراسر جهان تبدیل شده است.

سفیر جمهوری کوبا در ایران نیز با ابراز خرسندی از سفر خود به تبریز و تبریک حلول ماه مبارک رمضان، گفت: این اولین سفر من به عنوان سفیر در ایران است و برای همکاری و استقرار جدی به تبریز آمده ام. آگهی های بازرگانی روابط».

آلبرتو گونزالس کاسالس که به همراه نمایندگان چند شرکت کوبایی به تبریز سفر کرده بود، با اشاره به دیدار خود با رئیس جمهور گفت: رئیس جمهور تاکید کرد که روابط تجاری ما باید در کنار روابط سیاسی و بهترین راه برای شکست تحریم ها باشد. این مخالف هر دو کشور، اتحاد و همکاری است.
وی تاکید کرد: کوبا به دلیل احساس برادری و توانمندی هایی که بین دو کشور وجود دارد ایران را به عنوان شریک تجاری خود انتخاب کرده است و امیدواریم با کمک وزارت امور خارجه بتوانیم همکاری های خوبی در زمینه های مختلف شکل دهیم. “

وی گفت: در بخش‌های مختلف تولید به مواد اولیه نیاز داریم و علاقه مندیم از ظرفیت‌های استان آذربایجان شرقی برای تامین این مواد استفاده کنیم.

کاسالس با اشاره به تولید مشترک واکسن کرونا توسط ایران و کوبا گفت: خوشبختانه با توسعه واکسن های اختصاصی ایران و کوبا، بیماری کرونا در هر دو کشور تا حد زیادی کنترل شده است و می توانیم همکاری های مشترک در زمینه تولید واکسن را به سایر کشورها نیز گسترش دهیم. رشته های پزشکی.” .

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استان آذربایجان شرقی، وی همچنین از تلاش جدی خود برای ایجاد ایرلاین ایران – کوبا و تسهیل تردد اتباع ایرانی به کوبا خبر داد و گفت: یکی از برنامه های جدی من در سفارت خواهد بود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.