برای زنده ماندن می توان سکوت کرد!

[ad_1]

ایسنا/ چهارمحال و بختیاری صدای اره ها سکوت جنگل را می شکند، گلوله های حیواناتی را که معمولاً در خطر انقراض هستند می کشد و این محیط بانان هستند که باید با قاچاقچیان روبرو شوند که بسیاری از آنها گاهی از انجام کار خود دریغ نمی کنند. بی‌رحمانه به نگهبانان حمله می‌کنند تا بتوانند به کار خود ادامه دهند.

به گزارش ایسنا، محیط بانان می توانند از این صداها غافل باشند تا متخلفان به کشتار حیوانات به صورت ایمن و قطع بی رحمانه درختان ادامه دهند، اما محیط بانان متعهد هستند که به هیچ وجه اجازه ندهند این افراد منابع طبیعی و حیات وحش را با هم اشتباه بگیرند. شنیده ها حاکی از آن است که محیط بانان در مبارزه با قاچاقچیان از جان خود دفاع کردند اما از سوی قوه قضائیه محکوم شدند و این یعنی سکوت برای زنده ماندن!

مطمئناً کمبود نیروهای امنیتی و محدودیت در استفاده از سلاح، حفاظت از تمامی مناطق منابع طبیعی و مناطق حفاظت شده را برای نگهبانان با مشکل مواجه کرده بود.

اواسط فروردین ماه سال جاری خبر مجروح شدن ماموران منابع طبیعی شهرستان لردگان از سوی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان به رسانه ها اعلام شد.

این اولین بار نیست که این اتفاق می افتد و مطمئنا آخرین بار هم نخواهد بود. با خیال راحت به تخلفات خود ادامه دهید.

رنجی که طبیعت از ضعف قوانین و کمبود نیروهای محیطی می کشد، شاید در آینده جبران نشود. درخت بلوط حدود 200 سال طول می کشد تا میوه بدهد اما یک قاچاقچی چوب و زغال در کمتر از یک ساعت آن را می کشد… 200 سال دیگر صبر کنیم تا درختی به ثمر برسد.

نیروهای حفاظتی که زیر نظر اداره کل منابع طبیعی و مدیریت حوزه رودخانه چهارمحال و بختیاری فعالیت می کنند مجهز به سلاح نیستند.

حسن عسگری – معاون یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه 86 نیروی حفاظتی به عنوان یک شرکت حفاظت از عرصه های منابع طبیعی با قاچاقچیان برخورد می کنند، گفت: مناطق جنگلی ایجاد شده است. و با قاچاقچیان با هماهنگی دستگاه قضایی برخورد می شود.

وی بیان کرد: برای قاچاقچیان چوب و زغال جریمه سنگینی در نظر گرفته شد، متخلفان به ازای هر کیلو چوب قاچاق ۱۰۰ هزار تومان و به ازای هر کیلو زغال چوب ۳۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

عسگری گفت: نیروهای حفاظتی که زیر نظر اداره کل منابع طبیعی و مدیریت آبخیزداری چهارمحال و بختیاری فعالیت می کنند، مجهز به سلاح نیستند و در صورت درگیری با قاچاقچیان متضرر می شوند.

معاون یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه در مناطق جنگلی و صعب العبور استان با کمبود شدید نیروهای حفاظتی مواجه هستیم، گفت: منبع حفاظت استفاده می شود.

وی در پایان گفت: در سال گذشته 250 پرونده قاچاق چوب و زغال در چهارمحال و بختیاری تشکیل شد که در مجموع 61 هزار و 855 کیلوگرم چوب و 6 هزار و 828 کیلوگرم زغال سنگ قاچاق که بیشتر مربوط به شهرستان خانمیرزا بود، کشف شد. .

کمبود نیروهای محیط زیست در چهارمحال و بختیاری

شهرام احمدی – مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه محیط بانان مجاز به استفاده از سلاح هستند، گفت: اما این نیروها در برخورد با متخلفانی مانند نظامیان باید قوانین اسلحه را رعایت کنند.

وی با اشاره به کمبود نیروهای محیط زیست در کشور گفت: هر ساله با نیروهای محیط زیست مختلفی قرارداد می بندند اما همچنان با کمبود نیروی انتظامی مواجه هستیم، باید مجوز پیمانکاری نیروهای محیط زیست برای حفاظت از مناطق افزایش یابد. اراده.”

احمدی گفت: در سال های اخیر محیط بانان به وسایل حفاظتی مجهز شده اند و بیمه زیست محیطی در دستور کار است اما همچنان نیازمند حمایت هستیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.