با مجوز نهادهای بالادستی آمادگی واردات خودرو/انتقال سهام خودروسازان در مدت 6 ماه را داریم.

[ad_1]

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت با تشریح برنامه های این وزارتخانه در حوزه خودرو، چشم انداز وزارت صمت در خصوص واردات خودرو برای تنظیم بازار را مثبت ارزیابی کرد.

به گزارش ایسنا، به گزارش پایگاه خبری« عصرخودرو » به نقل از تسنیم، منوچهر منطقی با اعلام این مطلب گفت: واردات خودرو از جمله مواردی است که منجر به کاهش تقاضای کاذب در بازار خودرو می شود. بنابراین برای تنظیم بازار واردات خودرو نگاه مثبتی به آن داریم.

وی با تاکید بر اینکه باید از ابزار قانونی وی از جمله واردات استفاده شود، گفت: قوانین لازم برای واردات خودرو در حال تنظیم است. یکی از ابزارهایی که قانونگذار در اختیار ما گذاشته واردات است و ما باید از این ابزار به نحو احسن استفاده کنیم، بنابراین هر زمان که مقامات بالاتر اجازه دهند، کار را انجام می دهیم.

تاکید رئیس جمهور بر واگذاری سهام خودروسازان دولتی

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت درباره واگذاری سهام دولتی خودروسازان نیز توضیح داد: یکی از محورهای دستورالعمل بند هشت گانه رئیس جمهور به وزیر صمت، واگذاری سهام دولت بزرگ زمان است. دوره ای برای این منظور در نظر گرفته شده است. اقدامات لازم برای انتقال اقدامات دولت از خودروسازان در حال انجام است.

وی افزود: اقدامات لازم در این زمینه آغاز شده و تمامی موانع شناسایی شده و در حال رفع آنها هستیم. بنابراین در بازه زمانی مورد نظر (6 ماه) این اتفاق خواهد افتاد.

منطقی با اشاره به هدف گذاری امسال برای تولید یک میلیون و 500 هزار دستگاه خودرو برای ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا، گفت: پیش از این تامین قطعات به دلیل مشکل میکروچیپ در دنیا با مشکل مواجه بود اما اکنون این مشکل حل شده و خودروسازان تولید را افزایش می دهند.

معاون حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه ریزتراشه ها و قطعات باید با دقت تامین شود، تصریح کرد: از این نظر بحث عرضه نقدینگی بسیار حائز اهمیت است که خوشبختانه تا حدودی جبران می شود. با بسته حمایتی دولت خودروسازان نباید اجازه تولید خودروهای ناقص را بدهند. در تلاش هستیم تا تعداد خودروهایی که تولید و به صورت مستقیم به متقاضی تحویل داده می شود را افزایش دهیم تا چیزی شبیه خودروی معیوب نداشته باشیم.

تاکید وزارت صمت بر عدالت و کاهش مدت پرداخت از خودروساز به قطعه ساز

منطقی در خصوص پرداخت بدهی خودروسازان به قطعه سازان گفت: در اسفندماه سال گذشته بیش از 120 روز از پرداختی ها به خودروسازان کاسته شد. با نظارت وزارت صمت، پرداخت‌های خودروسازان به قطعه‌سازان به حد طبیعی می‌رسد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.