ایران در شاخص «مواجهه با اپیدمی» در بین 195 کشور رتبه 90 را دارد / در «پیشگیری و پیشگیری» رتبه 46 را به خود اختصاص داده است.

[ad_1]

بر اساس برآوردهای جهانی، هیچ کشوری آمادگی کامل برای مقابله با اپیدمی ها را ندارد و در این شاخص، ایران در بین 195 کشور در رتبه 90 قرار دارد، در حالی که در شاخص واکنش سریع، ایران با امتیاز 36 در بین 195 کشور جهان قرار دارد. ,4 .رتبه 94 است.

امیرعباس محمدی کوشکی، سرپرست تیم اختراعات ایران در گفت وگو با ایسنا، گفت: وی با اشاره به انتشار آخرین گزارش از شاخص امنیت جهانی سلامت 2021، گفت: این گزارش یکی از مهم ترین گزارش های جهانی در مورد شاخص امنیت جهانی بهداشت است که توسط کارشناسان، دانشگاه ها و سازمان ها و شاخص جهانی سلامت GHS تهیه شده است. و بیل گیتس و کارشناسان سازمان بهداشت جهانی و همچنین با همکاری کمیسیون های بهداشت ملی و اپیدمی، شخصا و علنی بررسی و تهیه کردند.

شاخص GHS 2021 توانایی 195 کشور را برای آماده شدن برای اپیدمی ها و اپیدمی ها اندازه گیری می کند و ارزیابی های اخیر نشان می دهد که همه کشورها به طور خطرناکی برای تهدیدات اپیدمی آینده آماده نیستند، از جمله آنهایی که به طور بالقوه ویرانگرتر از Quid-19 هستند.

وی گفت: در این بررسی ها یافته ها و رتبه بندی کشورها در خصوص این اپیدمی ها و اپیدمی ها در 195 کشور مورد بررسی قرار گرفت و طبقه بندی آنها در 6 دسته بررسی شد و بر اساس داده ها هیچ کشوری آمادگی کامل برای اپیدمی ها یا تهدیدات اپیدمی آینده را ندارد.

محمدی کوشکی تاکید کرد: کشورمان ایران با امتیاز 36.5 از 100 در بین 195 کشور در رتبه 90 قرار دارد.

طبقه بندی والدین نقطه گذاری
اولین آمریکا 75.9
دومین استرالیا 71.1
سوم فنلاند 70.9
اتاق خواب کانادا 69.8
پنجم تایلند 68.2
ششم اسلوونی 67.8
هفتم بریتانیای کبیر 67.2
هشتم آلمان 65.5
نهم کره جنوبی 65.4
دهم سوئد 64.9

سرپرست تیم اختراعات ایران با تاکید بر اینکه ایران با امتیاز 36.5 در این رده بندی نهم شد، ادامه داد: در این فهرست سومالی با امتیاز 16 در رده 195 قرار دارد و در مجموع اولین کشور این نمودار آمریکا است و آخرین مورد آنها در سومالی واقع شده است.

محمدی کوشکی افزود: در این گزارش داده ها و تحقیقات بر اساس 6 مقوله وجود دارد که به شرح زیر است:

خط نشانگر
1 پیشگیری و پیشگیری
۲ تشخیص و گزارش
3 جواب سریع
4 سیستم های بهداشتی
5 تعهدات برای بهبود ظرفیت مالی و استانداردهای جهانی
6 محیط پرخطر و ریسک

وی افزود: رتبه ایران در این شاخص ها به شرح زیر است:

در شاخص «پیشگیری و پیشگیری»، ایران با 42.9 امتیاز در رتبه 46 قرار دارد و در این رده از 100 میانگین جهانی امتیاز 28.4 را کسب کرده است.
ایران در گروه مقاومت ضد میکروبی (AMR) امتیاز 58.3 از 100 را کسب کرد.

در شاخص «تشخیص و گزارش»، ایران با امتیاز 28.9 در رتبه 102 این رده قرار دارد و در میانگین جهانی امتیاز 32.6 را به خود اختصاص داده است.

در شاخص «پاسخ سریع» ایران با امتیاز 36.4 در بین 195 کشور در رتبه 94 و در میانگین جهانی 2021 از 100 امتیاز 37.6 است.

کشورمان در شاخص «سیستم‌های سلامت» امتیاز 39.4 را کسب کرده و با امتیاز 31.5 در رتبه 70 در میان کشورهای متوسط ​​جهان قرار دارد.

در شاخص «تعهد به بهبود توانایی مالی و هنجارهای جهانی» در رده پنجم با بررسی ها و داده ها، ایران با میانگین امتیاز جهانی 47.8 و امتیاز کلی 27.1 در رتبه 185 قرار دارد.

شاخص «محیط پرخطر و محیط پرخطر» آخرین دسته این گزارش جهانی است که کشورمان ایران با کسب امتیاز ۴۴.۴ و میانگین جهانی ۵۵.۸ امتیاز در رتبه ۱۵۱ قرار گرفته است.

همچنین ایران در زمینه انتقال انسان به حیوان امتیاز 25، ایمنی زیستی امتیاز 24، ایمنی زیستی امتیاز 50 و ایمن سازی امتیاز 100 را دارد. متأسفانه در پژوهش و فرهنگ با استفاده دوگانه از علم مسئولیت پذیر نمره صفر از 100 را دریافت کرد.

محمدی کوشکی خاطرنشان کرد: در این گزارش جهانی، یافته‌ها نشان می‌دهد در حالی که بسیاری از کشورها توانسته‌اند به سرعت توانایی‌های کووید-19 خود را توسعه دهند، اما همه کشورها آمادگی خطرناکی برای رویارویی با تهدید یک اپیدمی و اپیدمی آینده ندارند. با این حال، فرصت بسیار خوبی برای قابلیت‌های جدید برای ماندگاری طولانی‌تر برای دستیابی به دستاوردهای بلندمدت در آماده‌سازی وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: اکثر کشورها از جمله کشورهای پردرآمد سرمایه گذاری مالی خاصی برای تقویت آمادگی خود در برابر اپیدمی ها یا اپیدمی ها انجام نداده اند و شیوع این بیماری پیشرفت کمی داشته یا اصلاً پیشرفت نکرده است.

سرپرست تیم اختراعات ایران خاطرنشان کرد: توصیه های مهم این گزارش به شرح زیر است:

کشورها باید بودجه های امنیت سلامت را به بودجه ملی اختصاص دهند و ارزیابی هایی را با استفاده از شاخص GHS 2021 انجام دهند تا برنامه ای ملی برای شناسایی خطرات خود و پر کردن شکاف ها ایجاد کنند.

سازمان های بین المللی باید از شاخص GHS برای شناسایی کشورهایی که به بیشترین حمایت نیاز دارند استفاده کنند.

بخش خصوصی باید از شاخص GHS برای جستجوی فرصت هایی برای مشارکت با دولت ها استفاده کند.

موسسات خیریه و سرمایه گذاران باید مکانیسم های جدید تامین مالی را توسعه دهند و از شاخص GHS برای اولویت بندی منابع استفاده کنند.

به گزارش ایسنا، امیرعباس محمدی کوشکی در نشست آنلاین اپیدمی کووید-۱۹ در سازمان بهداشت جهانی شرکت کرد تا به نمایندگی از کشورمان به ارائه تحقیقات و گزارش‌ها بپردازد. وی همچنین در پلتفرم جهانی کووید-19 که توسط مرکز نوآوری سازمان ملل متحد و انجمن نوآوری و وزارتخانه ها و سازمان های تحقیقات و نوآوری و علم و تحقیقات جهانی سازماندهی شده بود، شرکت کرد.

تیم اختراع ایرانی و کمیسیون تحقیقات بین المللی در تهیه این گزارش جهانی همکاری داشتند.

ایران در این شاخص رتبه 90 را دارد "مواجهه با اپیدمی" در میان 195 کشور / 46 در "پیشگیری و پیشگیری"

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.