انصارالله یمن: آتش پس از حملات ما در اعماق عربستان سعودی مورد توجه قرار گرفت

[ad_1]

یکی از اعضای شورای سیاسی انصارالله یمن تاکید کرد که آتش بس در این کشور پس از تماس های صنعا و ائتلاف سعودی در پی حملات اخیر انصارالله در عمق عربستان صورت گرفت.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری المیادین، محمد البخیتی، عضو شورای سیاسی انصارالله یمن گفت: آتش بس فرصتی برای کشورهای متجاوز در ائتلاف است تا در مواضع خود برای دستیابی به یک توافق پایدار و همه جانبه تجدید نظر کنند. صلح در یمن». قبل از آتش‌بس، تماس‌هایی بین صنعا و ائتلاف سعودی از طریق سازمان ملل برقرار شد و به دنبال حملات اخیر ما در عمق عربستان سعودی بود. این تماس ها ادامه دارد و آتش بس فرصتی ارزشمند برای صلح پایدار است.

وی گفت: نمی توان روی وفاداری کشورهای متجاوز حساب کرد. اما این آتش در سایه حملات اخیر متفاوت است.

محمد العاطفی وزیر دفاع صنعا نیز خواستار پایان تجاوز و رفع محاصره یمن شد و بر ادامه جنگ، جهاد و ثبات تا آزادسازی کامل خاک یمن تاکید کرد.

او گفت: «میلیون‌ها یمنی دستشان روی ماشه است و آماده پیوستن به جنگ هستند. رژیم غاصب صهیونیستی کشورهای متجاوز را مجبور به حمله به یمن کرد. این تهاجم ما را مجبور کرد که به حملات پاسخ دهیم.

محمد عبدالسلام، رئیس تیم مذاکره کننده یمن نیز از این آتش سوزی استقبال کرد.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا نیز از آتش بس در یمن استقبال کرد و گفت: ما اکنون این شانس را داریم که به صلح دست یابیم و به بحران انسانی پایان دهیم. من از همه طرف ها می خواهم که برای یک راه حل سیاسی پایدار تلاش کنند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.