انصارالله: خروج نیروهای خارجی از یمن پیش شرط هرگونه توافق صلح است

[ad_1]

یکی از اعضای تیم مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن، در پی پیشنهاد ائتلاف سعودی برای خروج از جنگ یمن، خروج نیروهای خارجی از یمن را پیش شرط هرگونه توافق سیاسی دانست و خاطرنشان کرد: خروج این کشور همچنین موجب تسریع حل اختلافات می شود. . روند، در کشور سیاسی می شود.

عبدالمالک العجری، یکی از اعضای تیم مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن، گفت که خروج نیروهای خارجی حل و فصل اختلافات سیاسی در یمن را تسریع می کند، زیرا خروج نیروهای مصری در دهه 1960 منجر به آشتی ملی شد. به گزارش ایسنا. به نقل از المیادین، یمن تسریع کرد.

وی همچنین خروج نیروهای خارجی از این کشور را پیش شرط هرگونه گفتگوی سیاسی در یمن عنوان کرد.

چند روز قبل از ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی، العجری خواستار پایان جنگ در یمن و عدم شرط بندی بر روی تغییر ماهیت ریاست جمهوری در یمن شد.

هانس گروندبرگ، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن پس از گزارش منابع نظامی یمنی مبنی بر نقض آتش بس توسط عربستان سعودی با اشاره به اینکه یمن اکنون بیش از هر زمان دیگری از حمایت جامعه جهانی برخوردار است، گفت: آتش بس کنونی شکننده است. .

وی تاکید کرد که هفته های آینده آزمونی برای پایبندی طرفین به آتش بس خواهد بود.

گروندبرگ افزود: اکنون بیش از هر زمان دیگری به کمک جامعه جهانی برای دستیابی به صلح همه جانبه و پایان دادن به جنگ در یمن نیاز داریم.

این مقام سازمان ملل همچنین از پیشرفت مذاکرات تبادل اسرا بین دو طرف درگیر در یمن خبر داد و خواستار تسریع در این توافقات شد.

گروندبرگ گفت که آتش بس در یمن هنوز شکننده و موقتی است و باید تلاش جمعی برای جلوگیری از فروپاشی آن انجام شود.

فرستاده سازمان ملل متحد به صنعا که اولین سفر او به این شهر از زمان تصدی مسئولیت بود، روز چهارشنبه به پایان رسید. وی در این دیدار با مقامات دولت نجات ملی یمن در مورد روند اجرای آتش بس گفتگو کرد.

آتش بس بین ائتلاف به رهبری عربستان سعودی و دولت نجات ملی یمن از دوم آوریل برقرار است، اما یک منبع نظامی یمنی روز چهارشنبه اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته 71 مورد نقض آتش بس رخ داده است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.