انجام 805 ماموریت برای اورژانس فارس

[ad_1]

ایسنا/ فارس نماینده هیات مدیره ستاد سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به تلاش مجموعه بهداشت و درمان فارس، تعداد ماموریت های تیم های امداد و نجات اورژانس استان در 24 ساعت گذشته را 805 مورد اعلام کرد.

محمدرضا پنجه شاهین روز شنبه 13 فروردین در جلسه ستاد سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار داشت: از مجموع ماموریت های انجام شده 78 مورد مربوط به حوادث ترافیکی درون شهری، 370 مورد مربوط به حوادث غیرترافیکی و 86 مورد مربوط به حوادث رانندگی بوده است. ماموریت جاده ای و 269 مورد تصادف غیر ترافیکی بوده است.

وی در ادامه دو مورد امداد و نجات بالگرد اورژانس فارس را روز گذشته اعلام کرد که شامل یک فقره حادثه رانندگی و یک مورد حادثه غیر ترافیکی مجروحان در خدمات پزشکی است. مردم و در مراکز درمانی استان بستری شدند.

پنجه شاهین تصریح کرد: در 24 ساعت گذشته 9 ماموریت و 31 مشاوره در رابطه با ویروس کرونا توسط کارشناسان مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به مردم استان ارائه شد.

این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ارائه خدمات به 10 هزار و 284 بیمار مراجعه کننده به اورژانس مراکز آموزشی و درمانی و بیمارستان های استان در دوازدهمین روز از فروردین 1401 را از دیگر اقدامات مجتمع بهداشتی و درمانی فارس برشمرد. و گفت: در این روز 167 عمل جراحی در بیمارستان های فارس انجام شد و 514 بیمار با حوادث تروماتیک به اورژانس بیمارستان ها و مراکز آموزشی، 204 بیمار با علائم تنفسی و 438 بیمار با علائم گوارشی مراجعه کردند.

نماینده هیئت مدیره ستاد نوروزی دانشگاه پس از بازدید از بازرسان بهداشتی استان در 618 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی، معابر و سیستم های آبرسانی در استان، گزارش داد: در این بازدیدها، در جمع آوری و امحای 384 کیلوگرم مواد غذایی یا آشامیدنی بلااستفاده، 14 مورد تخلف بهداشتی شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شد.

پنجه شاهین همچنین مراقبت شبانه 545 بیمار در مراکز جامع سلامت استان را از دیگر محورهای برنامه های بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برشمرد.

این مسئول دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از حضور پنج مورد مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در دوازدهمین روز از فروردین 1401 خبر داد.

به گفته نماینده هیئت مدیره مرکز بهداشت نوروزی دانشگاه، در تاریخ 21 فروردین 1301 با حضور کارشناسان معاونت غذا و داروی دانشگاه، 24 مورد بازرسی انجام شد که 8 مورد آن مربوط به کارخانجات و مواد غذایی بود. صنایع و 16 مورد آن مربوط به داروخانه است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.